Jak dżdżownice po deszczu

Z obserwacji przyrody pamiętam, że po ciepłym deszczu z ziemi wychodzą dżdżownice. Nie zadałem sobie nigdy trudu, by dociec naukowych przyczyn tego zjawiska, z pewnością nie wychodzą wabione grą indyjskiego fletu ani okrzykami „Pull Up, Pull Up”. Może, jak małe dzieci lgną do swoich pasterzy, tak dżdżownice lgną do wilgoci… Przyznać muszę, że o obyczajach glist, dżdżownic i wszelakiego płazu wiem niewiele. Jednak to, co wiem o przedstawicielach łatwej do rozdeptania fauny, pozwala wysnuć pewną analogię.
Mamy dziś wtorek, wczoraj był Czarny Poniedziałek. Ilość głupców, jacy od wczorajszego popołudnia zdążyli wychynąć z ziemi i zabrać publicznie głos jest zdumiewająca. A najbardziej warta uwagi jest przyczyna, która ich popchnęła do tych desperackich czynów.

Jeszcze w czasie trwania kobiecego protestu odezwał się biskup – oni zawsze muszą być pierwsi – Jędraszewski posyłając miłosierne gromy w kierunku kobiet, które wg niego „głoszą czarną ewangelię”. Nie słyszałem wcześniej o czarnej ewangelii – ale skoro biskup mówi, widać się zna. Lepiej niż ja na glistach. Kazanie w łódzkiej katedrze musiało być długie i troskliwy duszpasterz Jędraszewski zdołał wykrzyczeć jeszcze, że „Kłamstwo nie zna granic bezczelności”. To z pewnością nie była samokrytyka. Prędzej kumak drzewny zagra sonatę Beethovena, niż biskup przyzna się do błędów Kościoła.

Wtórował mu biskup Hoser – były afrykański misjonarz znany ze swojego gołębiego serca. Tym razem Hoser nie użalał się nad ks. Lemańskim i nie opłakiwał milionów mieszkańców Rwandy zasiekanych maczetami, za to w deszczowy warszawski dzień lał krokodyle łzy nad losem dzieci nienarodzonych, które „giną w ciszy”. „Tym dzieciom nie dane było zobaczyć światła dziennego, doświadczyć miłości. Są zabite tam, gdzie miało być ich najbezpieczniejsze miejsce, pod sercem matki.” Demagogia i obrzydliwy fałsz płynący z tak sformułowanego zdania są tu większe niż głupota Hosera, ale wypadało ten myślowy odprysk odnotować. Nazajutrz Hoser dodał jeszcze, żeby nie przesadzać z tą ciążą z gwałtu, bo „stres podczas gwałtu jest tak silny, że rzadko dochodzi do zapłodnienia.” Serio, tak powiedział.

Stosownie do swoich możliwości intelektualnych pokazał się w mediach Witold Waszczykowski – zrządzeniem boskim minister spraw zagranicznych w pisowskim rządzie. Ten tytan myśli, znany z okrzyku „Nie zabijajcie nas!”, w radiu RMF czarny protest skomentował słowami „niech się bawią”. Dziennikarz uświadomił mu, że kobiety wyszły upominać się o swoje prawa, i że to  zabawą  nie jest, lecz było już za późno. Waszcz uwierzył w swój geniusz i nazajutrz rano publicznie wypalił, że te czarne marsze z cipkami na transparentach to kpina i happening, na którym wykrzykuje się głupkowate hasła. „To nie jest sposób rozmowy na temat życia i śmierci” – podkreślił imć Waszczykowski, nie wiedząc, że jego śmierć polityczna czai się za drzwiami.

Rzeczniczka klubu PIS oświadczyła publicznie, że to, co wydobył z siebie Waszczykowski, było jego prywatną wypowiedzią. Nie wiemy czy pani Mazurek odcięła się od szefa MSZ  prywatnie, czy uczyniła to jako rzeczniczka partii, ale mniejsza o to. Ważne, że się odcięła i w tym momencie dla badacza przyrody stało się jasne, że wśród dżdżownic też obowiązuje zwyczaj, by dla ratowania stada jedną poświęcić . W takich sytuacjach zostawia się wytypowane dżdżownice na powierzchni ziemi a pozostałe nurkują głęboko, aby umknąć przed wzrokiem i dziobem sępów. Sępy na Waszczem już krążą, ale jego kochana partia poddała go dodatkowym torturom w postaci wysłuchania połajanki jęczącej Beci, o której niektóre publikatory piszą, że jest premierem rządu Kaczyńskiego. Becia spuszczona ze smyczy zrugała ponoć Waszcza wiedząc, że może sobie na to pozwolić i  tym razem nikt jej za to nie zruga. Także wśród dżdżownic istnieje coś takiego jak rekompensata własnych krzywd i odreagowanie na kimś słabszym.

Złotą myślą godną eurodeputowanego z partii PIS zabłysnął Zbigniew Kuźmiuk.
„Przed chwilą cieszyliśmy się z 39 medali sportowców niepełnosprawnych. Cieszyliśmy się, witaliśmy ich z radością. A jednocześnie bez zmrużenia oka mówimy, że jeżeli dziecko ma podejrzenie jakiejś niepełnosprawności, to możemy je zabijać.” Na pewnym portalu napisano, że ta wypowiedź jest szczytem idiotyzmów wzbudzonych zamieszaniem wokół nieszczęsnej ustawy antyaborcyjnej, która wymknęła się PISowi spod kontroli. Nie jestem tego pewien, bo za chwilę mogą pojawić się inni. Dawno nie słyszeliśmy posła Pięty…

Tak czy owak głupców nie sieją i, żeby nie było, że niesprawiedliwie czepiam się partii ze sprawiedliwością w nazwie, wspomnę o matołku z Platformy. Tenże matołek nazywa się Schetyna i z sobie tylko znanych powodów trzyma łeb pod powierzchnią ziemi, żeby nie zauważyć zmieniających się oczekiwań peowskiego elektoratu. Ogłaszanie z partyjnej mównicy pomysłu zachowania obowiązującej obecnie ustawy antyaborcyjnej i nazwanie jej „kompromisową” jest sygnałem, że PO jako partia ma przed sobą dwie drogi: albo poprosić sępy, żeby zjadły bezkręgowca Schetynę i pozwoliły ocalałej reszcie ogarnąć się na nowo, albo wykrzykując hasło „bo nasza jest racja moralna” razem z bezkręgowcem popłynąć do tego pachnącego amoniakiem oceanu, w którym od lat pływa AWS, SLD i szczątki Ruchu Palikota. Niejedno oblicze ma głupota.

Nie będę udawał, że mnie to martwi. Przeciwnie: im częściej kompromitują się religijni fanatycy i niedowarzeni watażkowie, w których zwykły protest społeczny uruchamia furię, tym mocniejsza jest nadzieja, że ich kretynizm, oszustwa i zniszczenia dokonane w obszarach gospodarki, edukacji, rolnictwa, leśnictwa, obronności i sądownictwa zostaną wreszcie zauważone i należycie ocenione przez szersze niż dotychczas masy społeczne. Poza tym zwyczajnie lubię łabędzi śpiew przerażonych dżdżownic. Długo czekałem, żeby tę melodię usłyszeć.

Tagi: , , , ,

Komentarzy 7 to “Jak dżdżownice po deszczu”

 1. wiesiek Says:

  To niewdzięczność w kraju się szerzy i do tego czarna.
  To po to „Jarosław Mądry” nakazał rozdawać „pincet + od drugiego” by te niewdzięcznice zamiast rodzic lub „leżeć i pachnieć”/Ty wiesz po co, a ja sie domyślam/ kupowały czarna odzież + majtki i staniki i szły na manifestacje, przeciw darczyńcy.
  A do tego w deszczu i pod parasolami ?A to są koszta,jak mawia Ferdek
  I marzły „na dworze’ /dla niektórych „na polu”/
  A przecież „zaprawdę powiadam Ci, właściwym i zbawiennym było” udać się do najbliższej „świątyni” wziąwszy wprzód coś białego i tam spokojnie /i w ciepełku/, wesprzeć modlitwą swoich pasterzy i przewodników duchowych, którzy robią wszystko by „nasze matki,nasze zony,nasze kochanki”/ich gospodynie tyz”/spokojnie w stanie uświęconym „prosto do nieba, czwórkami szły”
  No sama powiedz Czy to nie niewdzięczność i to czarna ?
  A ile to „umęczony suweren” straci „dobrych przykładów” „Niewiast uznanych za święte”, które to wbrew „przeciwnościom losu” postanowiły urodzić,zostały obwołane błogosławionymi, czy ,o radości ,za „święte”
  I pozbawiły suwerena możliwości, modlitw do swego oblicza, wyniesionego „na ołtarze”
  O cudach, za ich wstawiennictwem /oczywista oczywistość/już nie wspomnę.
  Rozumiesz Ty kobiety? Bo ja nie.
  Posłuchały szatanów/jak niegdyś w Raju/i okazały swa niewdzięczność swym dobroczyńcom,przewodnikom duchowym i pasterzom Jamen.
  Zaprawdę powiadam Ci, iż ta zguba idzie z bezbożnej Unii i tej bezbożnej Europy.Biada nam biada
  PS
  Jak Ci podszepną ze ta „roztropność mężów koscioła” ma naturę finansowa Bo to „co łaska,niemniej niz” za chrzciny,pogrzeby komunie ect nowo narodzonych oraz,pogrzeby ,msze wspominkowe za te co „czwórkami szły” to nie wierz, bo to plotka i „fałszywa propaganda” i to czarna.
  I chwała Błaszczykowskiemu, iż na te czarne niewdzięcznice, wypuścił swoje „poddziały zwarte wraz z psami ./czy jakoś tak, odwrotnie/
  Wszak wiadomo i to ze świętych ust
  ”jak się kobiety nie bije, to jej wątroba gnije”

  • laudate44 Says:

   Czarnej niewdzięczności jeszcze wzmiankowany Jarosław dozna nie raz. Bo cała jego polityka krojona jest na potrzeby ciemnego luda. Kiedy lud zdobywa nieco ogłady i zaczyna rozumieć swoje położenie, w stronę „władców macic” lecą faki i inne niewybredne epitety. Jest wielce prawdopodobne, że zjawisko to będzie się cyklicznie powtarzać.
   Ty wiesz, a ja rozumiem, że powodów ku temu jest tysiąc a determinacji braknąć nie powinno.
   „Dał nam przykład Bonaparte jak konusów zwyciężać mamy.”

 2. JASNA_ Says:

  Zanim podam dalej, chcę sie upewnić czy „niedoważeni watażkowie”
  czy może niedowarzeni? 😉

 3. Tetryk56 Says:

  Melodie to ja wolę w innych niż dżdżownicowe wykonania…

  • laudate44 Says:

   Kwestia gustu, Tetryku. Mnie też bardziej pociąga klasyka, ale od czasu do czasu lubię posłuchać jak „Glisty cienko śpiewają”. Taka atawistyczna potrzeba. 🙂

 4. laudate44 Says:

  Nie pierwszy raz odnoszę się do tematu praw kobiet. W kwietniu tego roku pisałem o protestach wywołanych wypowiedziami członków Episkopatu, z których wynikało, że będą popierać zaostrzenie prawa antyaborcyjnego i chcą doprowadzić do całkowitego zakazu przerywania ciąży, niezależnie od warunków i okoliczności.

  Dziś purpurowe glisty śpiewają inaczej. Jakże tego nie docenić w kakofonii dźwięków?
  https://laudate44.wordpress.com/2016/04/10/pod-wieszakiem-tylko-pod-tym-znakiem/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: