Biedroń dokopuje SLD

Po tym jak SLD pod wodzą Napieralskiego wystawiło Roberta Biedronia do wiatru, a zdarzenie zostało mocno nagłośnione w mediach – wiadomo było, że po znanego aktywistę Kampanii Przeciw Homofobii ktoś ręce wyciągnie. Pod tamtym wpisem przewidywałem, że zrobi to Palikot. Dziś słowo ciałem się stało. I co najzabawniejsze, Biedroń utoczy trochę krwi Leszkowi Millerowi. Obaj startują w Gdyni, obaj z pierwszych miejsc na listach.

http://wyborcza.pl/1,75248,10135096,Biedron_startuje_z_list_Palikota___Starcie_betonu.html

Nie ma większego znaczenia, czy Biedroń do Sejmu wejdzie. Nawet gdyby się tam znalazł, niewiele zwojuje, bo kołtuńskie społeczeństwo oraz jego mega-kołtuńska reprezentacja sejmowa nie są gotowe na poważne zmiany dotyczące praw mniejszości seksualnych. Na najbliższe lata dla Biedronia przewidziana jest rola Don Kichota.

Jego transfer ma znaczenie wyłącznie wizerunkowe. Dziwiłbym się, gdyby Palikot nie sięgnął po rozżalonego Biedronia i mocniej zdziwiłbym się gdyby Biedroń nie skorzystał z okazji aby się na Napieralskim odegrać. Jak widać Biedroń nie poprzestał na żalach przed kamerami: dzisiejszą decyzją dokopał całemu SLD. W partii Napieralskiego pewnie teraz gorzko żałują, że w ogóle zaczynali „romans” z tym nieprzewidywalnym gejem.

Nie tylko Biedroń jest ich problemem: po publikacji wyników ostatnich sondaży w SLD „już wiedzą, że coś się dzieje”. Wiedzą o tym też pro-SLDowscy blogerzy, dlatego ich wpisy są tak emocjonalne. A nie trzeba być księdzem Natankiem, aby dostrzec, że diabeł się wokół wyniku wyborczego kręci. Nie wiadomo, czy z powodu muzyki techno czy za sprawą diabła SLD pobłądziło w tej kampanii i nie wie czego się trzymać. Sam Miller jako boja i busola Napieralskiemu raczej nie wystarczy.

Wczoraj żaden z przedstawicieli tej partii nie pojawił się na posiedzeniu sejmowej podkomisji pracującej nad ustawą o umowie związku partnerskiego. Warto przypomnieć, że SLD mieniące się partią lewicową i teoretycznie reprezentujące środowiska dyskryminowane było wnioskodawcą projektu. Nagle przestało im zależeć na poparciu LGTB? Chcą zrobić na złość Biedroniowi?

Reklamy

Tagi: , , ,

Komentarzy 19 to “Biedroń dokopuje SLD”

 1. Eliza Says:

  Hej Laudate
  Kampania rozpoczęła się na dobre. Biedroń dał już ostry wywiad dla WPROST, w którym dosłownie rozjechał SLD. Mniejszości seksualne dla SLD stracone. To będzie drogo kosztować partyjkę aparatczyków Napieralskiego. Kalisz tu niewiele pomoże ze swoim tańcem brzucha na lawetach.
  To ze Grzesiu nie pojawił się na posiedzeniu sejmowej podkomisji pracującej nad ustawą o umowie związku partnerskiego to normalne, nie ma czasu, jest na grzybach, teraz będzie rozdawał zmar(y)nowane jak glosy na niego, jabłka juz się robolom przejadły :))ale Grzesiu uparcie walczy o elektorat dla Palikota i innych.Szkoda jednak, że siła uczucia Biedronia i jemu podobnych do danych opcji zależy od miejsca na liście 😦

  Milego wieczorku

  .

 2. wiedźma Says:

  Dla Biedronia SLD, przynajmniej teoretycznie, powinna być partią pierwszego wyboru i taka była, do czasu, aż sie nie okazało, że Biedroń ma być za paprotkę. Niewdzięczny, nie docenił posady i mało wytwornie podziękował za tę próbę.:) Niespecjalnie mam mu to za złe, bo to się Napieralskiemu należało już dawno i może nie tylko od przedstawiciela LGTB. Palikot ostatnio miał w sondażach ponad 3% co może znaczyć, że istotnie pracuje nad tą swoją partią i chce coś osiągnąć.
  Nie dziwi mnie też taka mocna pozycja Millera, bo w zasadzie trzeba by zapytać Napieralskiego :” panie, z czym do ludzi, no z czym ?”

  • wiedźma Says:

   PS. A ten wywiad Biedronia dla „Wprost” nie jest szczególnie odkrywczy…

   • Laudate44 Says:

    Zgoda, odkrywczy nie jest. Ale Biedroń (po raz kolejny ustawił sie w roli ofiary, dobrze mu to idzie) ma teraz swoje 5 minut. Cokolwiek powie, ludzie przeczytają z większą uwagą.

 3. Laudate44 Says:

  Kilka dni temu Waldemar Kuczyński nazwał coś, co faktem jest już od dawna:

  „SLD Grzegorza Napieralskiego gra dziś w tej samej, co PiS drużynie. Na korzyść rozwiązania fatalnego dla kraju, które nie pasuje też do jego lewicowych wyborców i lewicowych deklaracji. To, co robi obecne szefostwo Sojuszu to nie jest lewicowość, to szczeniactwo.”

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,50352,title,Ten-polski-polityk-mezem-stanu-Porazila-ich-pycha,wid,13680197,komentarz.html?ticaid=1cdde

  Nie mógł zgodzić się z ta opinia bloger Paweł, który z braku innych argumentów pojechał po Kuczyńskim nazywając go podstarzałym moherem itp. W ten sposób wszedł w buty fanatycznych pisowców, którzy wszelkie uwagi pod adresem swojej partii kwitują epitetami typu „komuch, zdrajca i pełowski pachołek”.
  Widać pan Paweł też poczuł „że coś się dzieje” lecz zamiast przyznać, że król Grzegorz jest nagi, bo nie ma NIC do zaproponowania, wolał swoje lęki zakrzyczeć… Wspomniam, bo to takie charakterystyczne. 🙂
  W dawnych czasach posłaniec przynoszący złe wiesci skazywany był na ścięcie głowy. Kuczynowi i tak się upiekło.

 4. starszy58 Says:

  Napieralskiemu przyśniło się 20% i zachował się w związku z tą wizją logicznie. Potencjalny eseldowski target żadnych tam pedałów i bezbożników nie chce. To się nazywa kiepska ocena sytuacji. W każdym razie nieliczni znani mi eseldowcy przeszli do Palikota (jeden na wszelki wypadek jest tu i tu).

 5. cegorach Says:

  Kuczyński wyzwany od moherów… No, no – to się nazywa zszargane nerwy. Blogerowi Pawłowi polecam relaks. Może grzybobranie? 😉

  Biorąc pod uwagę, że osoby o odmiennej orientacji seksualnej stanowią pewną część społeczeństwa środowiska działaczy LGTB reprezentują wyborczy margines (już więcej homoseksualistów zapewne głosuje na PiS), za to cała sprawa pięknie nagłaśnia hipokryzję i mizerię obecnego kierownictwa SLD co zawsze cieszy.

  Nie jestem fanem Pana Biedronia m.in. ze względu na wątpliwości co do ( fachowych ) kwalifikacji tego pana do zasiadania w parlamencie, ale zasługuje na swoje 5 minut publicznej uwagi.

  Jeżeli napędzi to nieco poparcia Palikotowi – dobrze dla niego, chociaż jego ruch stał się dla mnie obojętny od czasu gdy związał się z Tymochowiczem.

  Pozdrawiam

  P.S. Mam fatalny transfer w miejscu gdzie jestem – uroki mobilnego internetu.

  • Laudate44 Says:

   Może masz fatalny transfer, ale piszesz na temat 🙂 i to się liczy !
   Podjąłem sprawę Biedronia dlatego, że pokazuje po pierwsze hipokryzje kierownictwa SLD, po drugie konikturalizm obu zainteresowanych partii podpierająccyh się tzw Nazwiskami; po trzecie mizerię całej tej celebryckiej klasy politycznej (dorzucę jeszcze żałosne wypowiedzi pana PIesiewicza, który stwierdził, że kandydując do Senatu „wykazuje się odwagą”)
   Po czwarte wreszcie chodziło mi o „zszargane nerwy” pana Pawła – który poza tym pisze całkiem rozsądnie, poprawnie i przenikliwie. Jednak prawda o niedojrzałości SLD stała się nie do wytrzymania…

   PS. Palikot kiedyś mnie przekonywał – teraz nie dam za niego pół centa. Ale o nim przy okazji.

 6. internetowy Says:

  Biedroń to tylko mógł zaszkodzić SLD – lokalni działacze niechętnie poruszają ten temat w spotkaniach z wyborcami, ja na takim lokalnym spotkaniu zapytałem lokalnego lidera SLD jaki jest jego stosunek do żeniaczki homoseksualistów?, po sali przeszedł lekki śmiech, działacz odpowiedział że: „nasza partia to popiera ale ideologie zostawmy tym z warszawy”. Unikają tego tematu bo wiedzą że to może im tylko zaszkodzić…

  • Laudate44 Says:

   Czyli nie pomylilem się, pisząc o mega-kołtuńskiej reprezentacji sejmowej.
   Jak to się pięknie mówi, dojrzałość większości społeczeństwa poznajemy po jego stosunku do mniejszości.

 7. SAWA Says:

  Chciałabym by Biedroń odebrał trochę głosów chytruskowi, ale zimno patrząc na problem zdaje mi się że efektów tego nie uwidzimy. 😦
  Lewicowy elektorat jest jak Grześ – ma problemy równouprawnienia w …. poważaniu 😉
  Deklaracje słowne to i owszem, bo się udaje światowca, ale w zaciszy domu (czy też urny) jest się Wikińskim. Zarzucając SLD kołtuństwo, Biedroń może uzyskać efekt przeciwny do zamierzeń – kołtuni zobaczą w lustrze swoją inną gębę, a takich epitetów pod swym adresem nikt nie lubi. A za gębę nie będzie winił SLD, a Biedronia właśnie – „a to niewdzięczny pedał” 😦

 8. internetowy Says:

  Z tym homoseksualizmem, a raczej ideologią która za nimi stoi to jest tak jak z CCCP, prawie wszyscy myśleli źle ale publicznie trzeba było wyrecytować swoją miłość do związku radzieckiego, a jak nie to do turmu a już w latach 70tych koniec kariery, teraz jest tylko drugie, casus posła Węgrzyna, powiedział co myśli chłopina i PO karierze 🙂

 9. Zbyniek Says:

  Słuchałem dzisiaj chwilę Grzesia konferencji prasowej po debacie na temat gospodarki.
  Prezes Kaczyński to jest mały pikuś ze swą demagogią w po równaniu z Grzesiem.
  Najlepiej mi się podobał minister Rostowski który powiedział: Jako opozycja mieliście godzinę do zaprezentowania swych pomysłów na wyście z kryzysu nie wykorzystaliście ani jednej minuty poz krytyką.
  Na co wyrwał się Suski PiS donosząc na wiceministra Burego że chlał za państwowe pieniądze wódę co mu Rostkowski przyznał rację pytając się czy tylko do tego tematu ogranicza dyskusję na tematy gospodarcze państwa?

 10. Zbyniek Says:

  Jednym słowem jaja jak berety

 11. wiedźma Says:

  Mało to wszystko zabawne…. Laudate ma rację pisząc o wszechobecnej hipokryzji i mega – kołtuńskiej reprezentacji sejmowej. Chocholi taniec pozostał ? Bo ” miałeś chamie złoty róg” niestety juz było.

 12. Laudate44 Says:

  Jaja też Zbyńku. Ale jeśli informacje podane przez WPROST sie potwierdzą, to w SLD będzie płacz i zgrzytanie zębów.
  cytuję:
  „Kwaśniewski jest zawiedziony polityką lidera partii G. Napieralskiego.
  (…)
  „Prezydent postawił na Napieralskim krzyżyk, liczy, że po wyborach dojdzie do zmiany przywództwa w partii. W kampanię nie zamierza się angażować. Będzie jedynie wspierać pojedynczych kandydatów takich jak Ryszard Kalisz” – mówi anonimowy informator z otoczenia Kwaśniewskiego

 13. internetowy Says:

  Cały kościół powinien iść drogą Natanka…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: