Antydeklaracja

W sieci pojawiła się Antydeklaracja łódzka czyli – jak to odbieram – rozpaczliwe wołanie internautów o rozsądek w życiu publicznym.
Biorąc pod uwagę skalę kłamstwa zawartego w oryginalnej pisowskiej „deklaracji” oraz gigantyczną obłudę jej autorów – tekst Antydeklaracji jest niezwykle spokojny i rzeczowy. Powiedziałbym minimalistyczny. Oto on w całości:

.

25 października 2010 r
ANTY Deklaracja Łódzka – przeciw przemocy i nienawiści w życiu publicznym i mediach

ANTY Deklaracja ta jest odpowiedzią na pozory jakie próbuje stworzyć Szanowny Pan Jarosław Kaczyński oryginalną deklaracją – http://deklaracjalodzka.pl/

Do uczestników życia politycznego, osób zaufania publicznego, dziennikarzy i obywateli

Walka polityczna trwająca od kilku lat przyniosła ofiarę śmiertelną. Ten fakt powinniśmy uszanować, gdyż zginął człowiek. Każda bezsensowna śmierć przeraża i smuci – bez względu na to z jakiej opcji politycznej pochodzi ofiara.

19 października 2010 r. został zastrzelony pracownik biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości Pan Marek Rosiak. Druga osoba, Pan Paweł Kowalski została ciężko ranna. Sprawca twierdzi, że motywem jego czynu była nienawiść do Prawa i Sprawiedliwości i jej prezesa. Ta nienawiść nie dziwi wielu z nas po tym, co wyczyniał i wyczynia nadal Prezes Jarosław Kaczyński. Jednak forma rozwiązania tego problemu nie była odpowiednia i jak najbardziej powinna zostać potępiona.

Szanowny Pan Prezes Jarosław Kaczyński wmawia nam, że kilka tygodni temu obywateli, którzy korzystali z konstytucyjnych swobód, bito i lżono przy bezczynności policji. Rzekomo obserwowaliśmy jakoby na naszych oczach upadała możliwość prowadzenia oczekiwanej w demokratycznym państwie debaty publicznej. Niektórzy z nas odebrali to jednak jako próbę możliwości zapatrzonych ślepo w ideologię Prawa i Sprawiedliwości fanatyków religijnych. Dziś jest ostatnia chwila, aby zatrzymać eskalację przemocy, ochronić wspólnotę obywatelską i nie pozwolić na podobne zachowania, wpływające negatywnie na fakt rozdzielności Kościoła od Państwa.

Dla demokracji normalna jest różnica zdań i działalność polityczna obywateli, a także emocje. Jednak najbardziej drastyczne wypowiedzi mają swoje konsekwencje – znajdują się ludzie, którzy traktują złe słowa jako instrukcję lub przyzwolenie na przemoc. Czy jednak napastnik w Łodzi był zachęcony czyimiś słowami? Jeśli tak, to naszym zdaniem były to słowa Szanownego Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, które padały wielokrotnie po śmierci Ś.P. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Strata najbliższej osoby zawsze boli, jednak nie może ona być wymówką do prowadzenia walki politycznej.

Dlatego uważamy za niedopuszczalne:

* Manipulacje, których dopuszczają się niektórzy uczestnicy życia publicznego
* Wywieranie wpływu na Państwo za pomocą Kościoła
* Wykorzystywanie oddanych partii ludzi do rozgrywania swoich prywatnych wojen
* Zaprzepaszczanie szansy jaką daje demokracja opozycji – przez małostkowe i prymitywne podejście
* Populistyczne podejście do sprawowania polityki
* Monitorowaniu i cenzurowaniu internetu

Ten język nienawiści i wykluczenia odrzucamy!

Mówimy zdecydowane NIE napaściom na polityków oraz jakiejkolwiek formie fizycznej agresji. Możemy szkodliwe dla Polski osoby inaczej odsunąć od szerzenie niebezpiecznych poglądów – zapewniając im polityczny niebyt przez oddanie głosu w wyborach!

Apelujemy do uczestników życia publicznego, redakcji prasowych, działaczy społecznych i związkowych, osób zaufania publicznego, a przede wszystkim do obywateli, aby przystąpili do tej ANTYdeklaracji.

Poniżej link do akcji na Facebooku, gdzie można dopisywać głosy poparcia.

http://www.facebook.com/pages/ANTY-Deklaracja-Lodzka/140850305962065

Oraz dowód pisowskiego kłamstwa i naginania faktów dla celów propagadowych – LINK:

Obrońca krzyża nie był pobity

Reklamy

Tagi:

Komentarzy 12 to “Antydeklaracja”

 1. Cpols Says:

  Czemu, żeby to podpisać muszę mieć konto na Facebooku?
  Nie mam zamiaru tworzyć sobie tam konta ale podpisuję się obydwoma rękami.

 2. romskey Says:

  Witaj Laudate.

  Czytam te punkty i tak sobie myślę: Naiwne to ale nie być „za” to zrezygnować ze spoglądania w lustro.

  Napiszcie coś wreszcie towarzyszu od siebie. Towarzysz Durczok już zaczął, pokazał nam jak to na Wyspach jest syf i że w USA nie lepiej. Tragedia po prostu tam jest i u nas to jest właściwie normalnie.
  Piszcie towarzyszu. Piszcie !;)

  Pozdrówka;)

 3. Eliza Says:

  Witaj Ludate, trochę bylam nieobecna – Polska zwalila do mnie na paręnaście dni – ta deklaracja Kaczki to taką samą ma wartośc jak i proba kontroli Internetu, jednostronnie. Niech ich szlag trafi, tych przebrzydlych PiSiorow.
  pozdrawiam

 4. laudate44 Says:

  A tu muzyczny prezent:
  Zgodnie z zapowiedzią Freddiego, drugi utwór jest tylko dla „Pięknych ludzi”, czyli dla wszystkich czytelników tego bloga.
  Dobrej zabawy!

 5. Smok Wawelski Says:

  Mysle, ze kazdy moze sie podpisac pod antydeklaracja tutaj i wcale nie musi sie rejestrowac na jakims fejsbuku. Smok sie wslasnie podpisal.

 6. Zbyniek Says:

  Laudate niedawno podpisałem antydeklarację mimo że nie mam konta Facebooku był link w którymś z komentarzy czy nie mógł byś coś takiego zamieścić .
  Ja stary pierdoła zamiast odłożyć go do zakłedek zadowoliłem się że sam podpisałem

 7. Tetryk56 Says:

  Cześć, Laudate!
  Mam zastrzeżenie do ANTY-deklaracji – używasz w niej niewłaściwych słów. No, w zasadzie jednego niewłaściwego słowa, ale kilka razy powtórzone jest absolutnie nie na miejscu.
  Co ci przyszło do głowy, żeby prezesa określać epitetem szanowny?

  • laudate44 Says:

   Tetryku, nie czytałeś uważnie!
   Antydeklarację znalazłem w sieci i wkleiłem do siebie bez poprawek, żeby ją …spopularyzować.
   Wzmiankowane słowa od początku mnie raziły i to mocno, ale oparłem się pokusie, żeby cokolwiek zmieniać. Wiem, wyrażenie „Szanowny Pan ble ble ble…” to grube nadużycie semantyczne, zamach na zdrowy rozsądek i o dobrym guście nie wspomnę, ale trudno, cenzurować nie będę.
   Blog ucierpiał strasznie, ale jakoś się go zdezynfekuje i przewietrzy 🙂
   Lecę po Domestos, pozdrawiam…

 8. faithpro Says:

  Hey!!

  To teraz politycy będą siebie kwiatamy witać…czy jak??????

  A naród będzie przepraszał prezesa że zapomniał zapytać się o coś rano…wogóle o wszystko będzie się pytało teraz prezesa…bo inaczej to będziemy tam gdzie kiedyś było……….

  …..Pozdrawiam!!!!!

  https://faithpro.wordpress.com/2010/10/21/przepraszamy-pana-kaczynskiego/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: