Kościół uczy i bawi!

No proszę: bez jarania trawki można się czasem zdrowo pośmiać.
Kościelny funkcjonariusz średniego szczebla raczył sobie zażartować, że „Kościół nigdy nie sięgał po cudze…”
To oczywiście obrona dobrego imienia w kontekście ujawnionych sum i hektarów, jakie KK „odzyskał” od państwa polskiego w wyniku działania szemranej Komisji Majątkowej. Biskup diecezji włocławskiej Antoni Pacyfik Dydycz żalił się podczas kazania, że od dwustu lat Kościołowi zabierano niemal wszystko, więc jak przyszła okazja, żeby się trochę odkuć, to pojawiła się „straszliwa agresja, oskarżanie, że Kościół rzekomo jest pazerny”.

Ze słówkiem „rzekomo” to pan biskup się zagalopował, bo jak uczy historia powszechna, ekspansja i gromadzenie dobr materialnych są esencją istnienia tego Kościoła a proceder trwa znacznie dłużej niż lat dwieście. Bogactwa Watykanu nikt nawet nie jest w stanie oszacować. Poza tym, Kościół w Polsce przed powstaniem sławetnej komisji nie wyglądał na takiego, któremu „odebrano wszystko”.

I kolejna sprawa w ustach skromnego sługi Wiecznie Poszkodowanego Kościoła:
…słyszymy, że Kościół odzyskał niektóre swoje dobra, przez lata bezprawnie zabierane, na sumę blisko 24 miliardów. Czy to jest dużo? …Kiedy to podzielimy przez 36 milionów, wyjdzie 600 złotych na jednego obywatela. link

Po takiej dawce humoru i hipokryzji spaść można z krzesła.
Z jakiej racji osoby innych wyznań lub nie związane z żadną instytucją kościelną bez pytania o zgodę zostały pozbawione tych 600 złotych? Dlaczego członkowie Komisji nie pomyśleli o nowonarodzonych, chorych i najuboższych? Czym kierował się Kościół ograbiając statystycznego Polaka z tych 600 złotych? Ewangelią, czy może dziełem Tomasza a Kempis „O naśladowaniu Chrystusa”?

Panie Antoni Pacyfiku Dydycz, jeśli Kościół nigdy nie sięgał po cudze… to ja się nazywam Atlantyk. A moja żona Atlantyda.


Antoni Pacyfik Dydycz

Reklamy

Tagi: ,

Komentarzy 19 to “Kościół uczy i bawi!”

 1. Zbyniek Says:

  Laudate jedynym pocieszeniem dla mnie są komentarzepo tej wypowiedzi na portalu który linkujesz.
  Jeśli Pacyfik to przeczyta to mu mina i jego kumplom zrzednie po tylu staraniach i indokrynacji młodzi są tak szczerzy że aż do bólu

 2. Zbyniek Says:

  A tak między nami aż miło że się wziąłeś do roboty i odrabiasz zaległości

  • laudate44 Says:

   Ech, dziadku Zbyńku, żarty się ciebie trzymają! Jaki jestem zapracowany, nawet nie wiesz. W weekend moge sobie popisać, zwłaszcza, że dopadło mnie przeziębienie i siedzę w domu…
   Pozdrawiam, podobno u was przestało już padać… 🙂

 3. Zbyniek Says:

  Ale pokazują nowy niż jaki idzie z zachodu nad Polskę najgorsze że ten deszcz pozbawił mnie dniówek

 4. laudate44 Says:

  Jako, że zakończył się właśnie Kongres zwołany przez Palikota, przedrukowuję postulaty, które mają się stac celem dzialania partii Nowoczesna Polska:

  – przebudowa systemu politycznego, zaniechanie dotacji dla partii budżetowych lub ograniczenie ich do symbolicznych kwot – z tym nie zgodzi się ani Kaczyński ani Napieralski, ani też Tusk, który za likwidacją dotacji gardłował przed laty

  – partie polityczne to fundusze emerytalne ich liderów, więc trzeba to zmienić wprowadzając kadencyjność oraz jednomandatowe okręgi wyborcze (JOW).

  – publiczny grosz przeznaczyć na konkretne potrzeby państwa i Polaków miast wydawać go na reklamowe spoty

  – likwidacja Senatu (w 2001 główny przedwyborczy postulat SLD), ograniczenie liczby posłów do 300-360, likwidacja immunitetu poselskiego.

  – rozdział państwa i Kościoła. Mogłoby się wydawać że nie ma już czego rozdzielać, gdyż oba ciała są związane ze sobą:państwo żywiciel i Kościół pasożyt.
  – prawodawstwo i ustawodawstwo nie może być oceniane przez pryzmat zgodności z nauką społeczną Kościoła.

  – święta państwowe winne mieć rangę tych świąt, należy uczynić je świeckimi by widz nie był zmuszony widzieć na nich spasionych biskupich brzuchów

  -dominujący głos Kościoła w przestrzeni publicznej wcale takim być nie musi. Należy głośno domagać się dostępu doi bezpłatnej antykoncepcji, do aborcji, edukacji seksualnej, religię katolicką wyprowadzić ze szkół

  – Komisję Majątkową zlikwidować i zbadać jej działalność. Wyśmiał pomysł SLD, by komisję zlikwidować, bo to pomysł spóźniony: „Gdzie było SLD gdy rządziło krajem?” pytał Palikot.

  – zlikwidować Fundusz Kościelny który mimo zwrotu mienia Kościołowi nadal istnieje i ma się dobrze

  – oświadczenia zamiast zaświadczeń – miast kwitów wydawanych odpłatnie

  – każdy oczekujący na wydanie decyzji administracyjnej nie otrzymawszy jej po upływie 90 dni od chwili złożenia wniosku mógłby uznać to za pozytywne załatwienie sprawy

  – równouprawnienie. Poseł porównał jego kwestię do niewolnictwa; miałeś inny kolor skóry, inne wyznanie, inną płeć. Nie powinno to mieć najmniejszego znaczenia w Polsce. Związki partnerskie na zasadach małżeństwa ( wspólnota majątkowa, dziedziczenie, wspólne rozliczenia podatkowe)

  – powszechny i bezpłatny dostęp do Internetu

  – 1 procent budżetu Polski przeznaczyć na kulturę. Jak słusznie zauważył Palikot na siły zbrojne, armię Polska zawsze wydawała masę pieniędzy i nie przynosiło to żadnego efektu. Polska przetrwała w umysłach i sercach nie dzięki broni lecz kulturze.

 5. Kartka z podróży Says:

  Kurcze, że mnie nie dali na imię Pacyfik. A może lepsza by była Pacyfa? A raczej Pacyf.

 6. laudate44 Says:

  w uzupełnieniu garść wiadomości o tym jakimi metodami KK „odzyskiwał” mienie zagrabione mu przez zaborców:
  http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,8408852,Majchrowski_nie_odpusci_Komisji_Majatkowej.html

 7. Zbyniek Says:

  Gdyby się polskiemu społeczeństwu chciało to w drodze inicjatywy społecznej wymogło by na partyjniakach referendum. Z pytaniem czy obywatel X Y chce płacić na partie polityczne subwencje z budżetu czyli z naszych podatków.
  Sam bym kilka opon podpalił gdyby się politykierzy opierali

 8. Kartka z podróży Says:

  Ale Pacyfik ma niesamowitego opadłego irokeza!

 9. wiedźma Says:

  Nie ma relacji Waltera, media i politycy zgodnie próbują ośmieszyć Kongres no i oczywiście tezy….. Na przykład Pan Redaktor z Zetki ma za złe Palikotowi, że nie wystąpił ze swoimi tezami o trzy lata wcześniej. Czy oni nie zdają sobie sprawy, że w ten sposób wspierają Palikota? Wierzą, że są wiarygodni i ich opinie są wiążące? Dziwny jest ten świat…..

  • laudate44 Says:

   Bardzo trafnie, Wiedźmo. Krytykanci zdają się nie zauważać, że ten Ruch (jak i poprzedni Ruch hippisowski, którego przedstawiciele byli na Kongresie, wspomnę tylko Korę i Kamila Sipowicza) wyrasta z niezgody na pozorne obłudne działania establishmentu. A gdzie bunt, tam przekora – taki ogień trudno ugasić!
   Czytam dzisiejsze blogi – wiele z nich o Kongresie, to znaczy że sprawa jest poważna, mimo usiłowań różnych kęp i kundelków.
   Palikot wstrzelił sie znakomicie w oczekiwania społeczne. Jego postulaty są de facto skierowane do „odrzuconych” przez dotychczasową elitę polityczną zajmującą się wzajemnym podgryzaniem, kurczowym pilnowaniem posad itd.
   I wygląda na to, że jest to grupa mocno wyposzczona, więc będzie się działo!

 10. Eliza Says:

  Witaj Panie chory, w calej Europie epidemia brincitu z powiklaniami. Nie przezięb przeziębienia, bo… po ptokach ha ha, jeżeli Palikot wejdzie do Sejmu i zrealizuje swoje postulaty, to ma moj głos. Coś Walter sie nie odzywa, mial zdac nam relację. Trzymaj się cieplutko, buziaki

  • laudate44 Says:

   Elizo, przypuszczam, że w pośpiechu napisałaś coś, czego wcale nie chciałaś:
   -albowiem Palikot najpierw potrzebuje Twojego/ Naszego głosu i nieustającego wsparcia, (także małej blogowej reklamy) a dopiero potem można oczekiwać, że postulaty będą przebijać się przez konserwatywny Sejm. To potrwa, bo wirtualna partia NP ma na razie 4% poparcia. Nawet jak uzyska 14%, to nadal nie ma szans na przepchnięcie ustaw przywracajacych laicki charakter państwa itd.
   Proszę, nie mylmy kolejności i nie zrzucajmy na jednego człowieka odpowiedzialności za świadomość współobywateli. Pamiętajmy, że wielu Polaków bardzo chce żyć pod butem małego dyktatora i chetnie będzie napychać kieszeń chciwego o.dyrektora.
   Palikot tyle osiągnie, ile mu społeczeństwo pozwoli – nie ma tym przesady. Czysta matematyka. A więc, nie uzależniajmy swojego poparcia od sukcesów w realizacji postulatów. Sukcesem będzie, jeśli będziemy mieli jakakolwiek reprezentację w Sejmie. Bo jak na razie nikt nas nie reprezentuje.

 11. Hexe Says:

  Przepraszam, ze pytam: ale dlaczego „Pacyfik”? cos mi umknelo?
  Ja nie obyta w swiecie, wiec poprosze o wyjasnienie 😉
  Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: