Nowa Rota czyli gdzie stoi patriota

Wierszem i prozą, bardziej subtelnie lub bezpośrednio Polacy mówią pewnemu politykowi, żeby przestał opowiadać głupstwa, przestał jątrzyć i szczuć ludzi przeciw sobie, bo tak będzie dobrze dla wszystkich, także dla polityków z jego partii. Przez ostatni weekend tych głosów przybyło i nie ukrywam, przywitałem je z satysfakcją, bo są to głosy osób publicznych, nie działających bezpośrednio w polityce. Jak choćby prof. Norman Davies, a wcześniej publicyści Monika Olejnik, Witold Gadomski czy Paweł Lisicki, red. naczelny Rzeczpospolitej.

Nie w tym bowiem rzecz, że w gronie kilkunastu komentatorów i paru setek czytelników zgodzimy się, że działania prezesa JK są wyjątkowo szkodliwe, głupie i pozbawione elementarnej przyzwoitości. My to wiemy od paru lat, odkąd bezsilnie przyglądamy się jego manipulacjom politycznym, słuchamy jego jadowitych słów narzucających Polakom paranoiczny sposób odbioru rzeczywistości. Prawda, że w ostatnim miesiącu prezes „jedzie na podwójnym gazie”, bo do jego zwykłej wrogości i podejrzliwości doszła wściekłość po przegranych wyborach prezydenckich. Ktoś dodałby jeszcze traumę po śmierci brata i bratowej. Niech będzie, tylko coś za często JK robi z żałoby wymówkę, więc poczatkowa wyrozumiałość – na jego własne życzenie – ustąpiła miejsca podejrzliwości o chęć kolejnej cynicznej manipulacji. Człowiek-demolka zniszczył nawet współczucie dla siebie.

Jak wspomniałem, podoba mi się to, że prof. Norman Davies, nie dbając, że dziś lub jutro zostanie przez pisowskich fanatyków zaliczony do tych którzy stoją po stronie Żydo-Zomo-Zapatero, wypowiada śmiało tezy o sekciarskim charakterze tej parti, wskazuje na jej antypaństwowe, rozbijackie nastawienie. Już pora, żeby nie tylko dzieci (czyli blogerzy i ich czytelnicy) krzyczeli głośno, iż król jest nagi. Tego samego należy oczekiwać od polityków, których głos z racji pełnionej funkcji jest bardziej znaczący. Dość zatem bagatelizowania pisich wybryków, grubiaństwa i brzydliwych pomówień. Rubikon został przekroczony i zanieczyszczony gnojówką. Czy politycy PO i SLD tego nie widzą?

Dość pseudo-Wersalu i hipokryzji. Prezes i pozostali politycy PIS powinni wreszcie być przez członków innych ugrupowań traktowani tak jak na to zasługują, bez taryfy ulgowej. Za przekroczenie granic zachowania (Kaczyński, Girzyński, Mułlarczyk, Hoffman, Kurski) powinni być zwyczajnie poddani ostracyzmowi a wszelkie pytania dziennikarzy w ich sprawie posłowie innych partii winni zbywać krótkim: „ten pan jest wielokrotnym kłamcą, co zostało udowodnione w sądzie”, lub „ten pan wykazał, że brak mu zdolności honorowych, byłoby więc poniżej mojej poselskiej godności komentowanie jego zachowań i insynuacji. Odsyłam do kabaretu”. Tylko tyle i aż tyle. Dopóki politycy i publicyści nie będą konsekwentni w odmawianiu pisowskim kłamcom i awanturnikom prawa do wypowiadania kolejnych niegodziwości, dopóty klasa polityczna będzie klasy pozbawiona a nasze wołanie o zmiany będzie się niosło szerokim echem. Po pustyni i puszczy.

Od wczoraj w internecie krąży nowa, lekko żartobliwa wersja znanej pieśni. Autorem jest Marcin Skubiszewski. Czekam, żeby tę lub podobną w charakterze pieśń przeczytał znany aktor w popularnym programie telewizyjnym, żeby przedrukowały ją gazety a w radiu parę zwrotek przeczytał popularny polityk z PO. Wtedy dopiero będzie wiadome, że ludziom mającym w rękach narzedzia do eliminowania kaczyzmu z życia publicznego naprawdę na tym zależy. Dotychczas nie są zbyt przekonywujący, ale może nadchodzi przełom?

X X X

Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród,
kaczkom na zadziobanie.
Krzyża, na którym cierpiał Bóg,
PIS-owi nie oddamy.
Jarosław, to jest Polski wróg.
Niech go pokara Bóg!
Niech go pokara Bóg!

Siłą tysięcy naszych serc
zwalczajmy nabzdyczenie.
Kiepski prezydent, głupia śmierć,
nie ma co kuć w kamieniu.
Bo nie jest ciemny polski lud.
Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!

Nie będzie Kaczor pluł nam w twarz,
ni babci nam moherzył.
Panowie w kitlach idą już
by wziąć go, gdzie należy.
Niech przejdzie przez szpitalny próg.
Tak mu dopomóż Bóg!
Tak mu dopomóż Bóg!

Złych polityków mamy w bród,
nie będziem ich żałować.
Prawdziwym męczennikiem był
prezydent Narutowicz.
I jemu spłaćmy chwały dług.
Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!

Skubi

Reklamy

Tagi: , , , , ,

Komentarze 73 to “Nowa Rota czyli gdzie stoi patriota”

 1. mewa śmieszka Says:

  podpisuje sie oboma skrzydłami..
  z jednym zastrzeżeniem- moherzył jednak przez „h” 😉

 2. estimado Says:

  1) donos na Laudate:

  Co do moheru – Smieszka ma racje, chociaz Mewka…

  2) donos na Kartke:

  Kartka cos wie, czego my nie wiemy, a mogly wiedziec np. WSI. Wczoraj wpisal sie u Passenta nastepujaco:
  Kartka z podróży pisze:
  2010-08-08 o godz. 22:22
  Myślę, że to jest nieporozumienie. Prezes się przejęzyczył. Nie chodziło mu o José Luisa Rodrígueza Zapatero tylko o Emiliano Zapata. Nie chodzi o zapateryzm tylko zapatyzm. Zapatyzm zagraża Polsce. Zapatyzm, ktoremu ulegli Komorowski i Napieralski

  Pozdrawiam

  No a ten Zapato to meksykanski rewolucjonista na przelomie XIX/XX w., trybun ludowy, wrog wielkich posiadaczy oraz oponent kolejnych ekip rzadzacych etc. http://pl.wikipedia.org/wiki/Emiliano_Zapata

  Niby nic, a jednak…

  Zginal tragicznie w wyniku spisku i podstepu wrogich mu sil.
  Do dzis w niektorych kregach jest uwazany za bohatera narodowego i patrona obecnych ruchow, w tym takze ruchow zbrojnych.
  Last but not least, Zapato zginal dokladnie 10 kwietnia…

  Nie moze byc inaczej, tylko Kartka cos wie, i trzeba tym zainteresowac tych z zespolem Macierewicza!

  • laudate44 Says:

   Estimado:
   nie przyznaję się do błędu w „moherzył”, bo taką wersję dostałem wczoraj a dzis tylko skopiowałem. Zmienię, jak wam to przeszkadza…
   Ach, te wrażliwe Mewy Polonistki … 🙂

   Co do Kartki:
   to jest w ogóle jakiś tajemniczy gość: jeździ do Hiszpanii niby po przeżycia duchowe i obcowanie z pięknymi okolicznościami przyrody, a tak naprawde przywozi stamtąd jakieś trujące idee socjalistyczne i fotografie pamiątek po wojnie domowej ’36 roku. Mówię Ci, jego wpływ na polską młodzież pozbawioną moralnego kompasu jest więcej niż zgubny i trzeba mieć bardzo ale to bardzo dużo złej woli, żeby tej oczywistej oczywistości nie zauważać. Na szczęście sa w Polsce środowiska a nawet crossowiska, które nie boja się nazwać po imieniu kosmopolityzmu a la Kartka. Bo zauważ, to jest Kartka z Podróży! Czyli nawet nie wiadomo, czy on jest Polakiem, skoro podróżuje. Prawdziwi Polacy o ile nie są „elitą narodu” – nie podróżują!
   Jeśli Kartka znowu tu coś napisze, sami weżmy jego słowa pod lupę. Macierewicz nie dałby sobie rady z tak przebiegłym glosicielem zapateryzmu, zapatyzmu a może nawet zapiekłym lobbystą przemysłu zapałczanego>

  • Julian (z Amberu) Says:

   Ależ opis Zapaty to jakby żywcem prezes Kaczyński! Zarzut „zapatyzmu” wobec Komorowskiego, kiedy mamy tak pięknego rewolucjonistę na wyciągnięcie ręki, wydaje się nadużyciem. Krzyż na Krakowskim powinien nosić napis: Viva Zapata!

 3. Anna Łabaj Says:

  Sen mara – Przyszłości i IDEI miara !, . Światła Wolności !!! , To nasze Mysli I Waga Zgodności ! Nie opuszczajmy głowy i rąk do dołu !! Stańmy frontem twarzy – w przyszłość – razem – pospołu ! Czas – Kołem – Życia – zakręci . Historia wskaże – czy pis-o – są tak męczeńsko święci !! Czy to są – Znaki Świętości ??? Gdy podburzają do agresji , wściekłości ??? Gdy oprócz siebie – dla niczego i nikogo nie mają litości ??? Stańmy i z rąk zróbmy Koło ! Zakręćmy nim wesoło ! PRZYŚPIESZMY czas – stanowczo , wesoło ! Panowie i Panie !!! CZAS zacząć POLONEZA taniec !! Nie z motyką na słońce i różańcem – na szaniec !!! LECZ z Mądrości ROZWAGI Budujmy swój dom i przyszły – czas powagi !!! … / zola z S&B / ps.-nie wypełniłam na koncu rubryczek – i tak tu zagładam! Dzięki za posty ! UKŁONY !!

 4. Anna Łabaj Says:

  Na przysiędze wodza – nie było ! Bo – marzenie o koronie – sie zmyło ! Dziś z Narodem i Krajem – prowadzi krucjatę ! Marzenie o władzy się nie spelniło – więc ze złości skrywa facjatę ! Z każdym dniem mu fanów ubywa . Tak to jest – gdy macha się szabelką i belką – Tak bywa Bo nie spełnił się – cel z władzą ! Na Prezydencki Fotel – z honorami i insygniami – nie posadzą!i!!!

 5. Roman Strokosz Says:

  Ten wierszyk to taka wspolczesna nasz Bogarodzica. Jest doskonaly!!!!!.
  Nie wierze, ze wierszykiem i proza, argumentem czy Wersalem mozna tego Kaczora nie zmienic, nie udobruchac , a najnormalnie w swiecie sprzatnac na wczesniejsza emeryture na bezludnej wyspie min 6 tys km od Polski. Zastanawiam sie, dlaczego w dziecinstwie nie udalo sie im ukrasc Ksiezyc? Dzisiaj byloby inaczej, wiecej swiezego powietrza.

  • laudate44 Says:

   Romanie, dla ścisłości:
   nie o zmianę Kaczora chodzi. W to nawet 5-letnie dziecko nie uwierzy. Chodzi o to, żeby go odsunąć od polityki, bo jest człowiekiem niebezpiecznycm. Psychiczny odlot Jarka muszą zobaczyć i nazwać inni politycy, publicyści i tzw. ludzie mediów. Bo co nam po diagnozach i niekończących się polemikach z wytworami jego chorej wyobraźni? Pocieszające jest, że z zamroczenia budzą się propisowscy dziennikarze. Choć niektórzy jeszcze prezesa bronią. Red. Janecki udowadnia, że ostatnie wypowiedzi JK to element nowego genialnego planu:

   „Na oportunistów JK liczyć nie może, więc bardzo ostrą retoryką próbuje pozyskać tych, którzy nie chodzą na wybory. Oni w większości są antyestablishmentowi. Tak bardzo, że nie wierzą w siłę własnego głosu. Kaczyński chce ich obudzić”.

   Więcej… http://wyborcza.pl/1,75968,8229349,Dlaczego_Kaczynski_atakuje.html#ixzz0w6jJypic

   Choroba jest zaraźliwa i pan Janecki też powinien pilnie udać się do sanatorium. Ale przynajmniej tyle się dowiedzieliśmy, że Kaczor poluje na zagubionych i nieświadomych, którzy nie wierzą w siłę własnego głosu.

 6. Zbyniek Says:

  Nic mnie tak nie cieszy jak cios z lewej mańki w prawe oko jaki redaktorowi Lisickiemu zadał prezes.
  Tak będą kończyć wszyscy dziennikarze kaczyści którzy po przejrzeniu na oczy będą próbowali komentować wydarzenia polityczne związane z prezesem i PiS.
  Choć trochę obiektywnie nie chcąc się dalej wystawiać na pośmiewisko czytelników.
  Na Wildsteina Ziemkiewicza i Zarębe nie ma co liczyć oni jeszcze mają daleką drogę do normalności

  • laudate44 Says:

   droga do normalności jest długa i wyboista, ale czasem bywa śmiesznie. Młodzież może się wykazać:
   a) zdrowym dystansem
   b) poczuciem humoru
   c) inwencją artystyczną.
   Już w roku 1980 Hołdys śpiewał „ale wkoło jest wesoło…”

   kżyrz

 7. zola z /S&B / Says:

  Sylenie ! Wiersz o nim – za gładki , za piękny ! ….. W jego głowie – wszelkie – Hamulce pękły ! … Daremny trud , daremne złorzeczenie !!! – … – Takie narodu Orzeczenie !!! … A, że gruchot – nie chewrolet – do jechania, … Nawet wózek , furmanka – nie do pchania . …. Historia zepchnie go na Złomowisko !!! … Achhh – co to będzie – za narodowe Widowisko !!!…… / zola/

 8. zola z /S&B / Says:

  Sentencje na potocznooość chwili !!! … Dać ptactwu grzędę – ona na boskich insygniach – zasiędzie ! … Dla niego niegodne – ziemskie korony – on nawet nie chuchnie – na królewskie Trony ! … Ma w sobie wielkie nienasycenie – władzy rządu dusz ludzkości świata – obłaskawienie ! /zola/

 9. zola z /S&B / Says:

  🙂 Sylenie : On kocha ludzi na swój sposób ! W nim – taka myśl drzemie – … I stąd takie jegoo bredzenie ! … On widzi w ludziach – mieso armatnie – … Za te wojnę – na niego odpowiedzialność – spadnie !! … On o władzę wojuje, – w tym celu – ludzi i kraj – płomieniem żądzy – obejmuje !!! /zola/

 10. Kartka z podróży Says:

  Estimado, Laudate
  Niebezpieczenstwa zapatyzmu!!!

 11. mewa śmieszka Says:

  Przestaje być śmiesznie, nawet jak dla mewy śmieszki.
  Ciekawe jaki poziom kompromitacji musiałby osiągnąć Prezes z pretorianami, zeby 100 % społeczeństwa zaczeło wreszcie pukać się w czoło.
  Nasi dziennikarze budzą sie stanowczo za wolno. Zamiast te brednie od rana do nocy wyśmiewać i punktować to wsłuchują się w zajadłe słowa i snują domysły co też Prezesunio chciał przez to powiedziec, jaką taktykę obrać lub też o czym myślał i jak się wtedy czuł.
  Radyjo nie próżnuje tylko se szczuje.. szczuje.. szczuje..
  Maciar z zespołem każde głupstwo ma opisane do ostatniego plunięcia.
  Dla polskich mediów to nie żadne tam kartofle ale grządka dorodnych OGÓRKÓW.
  SEZON Panie..
  Media kochają się nimi zajmować od rana do nocy, zamiast całą tę trującą grządkę wykopać, zaorać i wyplenić.
  A jakby tak choćby dla odmiany szlaban na Prezesa ze spółką, szlaban na Radyjo i ekscesy wyznawców, zero rozdmuchiwania ?
  Błoga cisza.
  Pewnie by ucichło to szaleństwo.
  No ale jak to? szpalty puste? oglądalnośc spadła?
  powódź to news na góra tydzień a reszta?
  I tym sposobem – zamiast sałatki z ogórków-mamy nieustające igrzyska.
  A Prezesunio myśli ze cały czas jest osią wszechświata.

  • cenobita Says:

   Juz od dawna wszyscy zachowują się jak niespełna rozumu.
   Facet buja łódką, a część pasażerów krzyczy „Ja-rek! Ja-rek! Bu-jaj, bu-jaj,
   Sprzyjające mu media „Bujaj, Jarku, bujaj, niech się wypierdoli!”
   A media „opiniotwórcze” – „Ale zabujał, ale sie bujamy, takie bujanie to w sumie normalne, można się przyzwyczaić, co znaczy to bujanie? Co on chce nam powiedzieć?”
   A Jadwiga – „Dajcie mu się wybujać, on musi odreagować”
   Jarosław – „Już ja was kurwa rozbujam…”
   Słuchajcie – mamy na pokładzie pełno wariatów.

 12. romskey Says:

  Dokładnie Laudate ! Właśnie zaproponowałem w jednym z komentarzy ogłoszenie sierpnia „Miesiącem bez Kaczyńskiego”. Jak pomysł uda się będziemy go powtarzać do usranej śmierci.
  Tym razem można sobie na to pozwolić. Media tańcują wokół jego wypocin jakby te miały znaczenie , my nie musimy tańcować tak jak nam media grają.
  Znów myślimy bardzo podobnie:)

  • laudate44 Says:

   http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8233135,Kaczynski_szkodzi_PiS__Partia_traci_poparcie__SONDAZ_.html

   My możemy się zamknąć (choćby z powodu wakacji) ale wierni pretorianie dalej będą ewangelizować w imieniu swojego zaburzonego guru.
   Warto odnotować, kto podpisał się pod listem „broniącym” Jacka Kurskiego przed egzekucją komorniczą czyli sprzeciwiającym sie wyrokowi niezawisłego sądu.
   Za co wyrok? Za to co zwykle: kłamstwo.

   Teresa Bochwic– dziennikarka, publicystka, Ryszard Bugaj, Jadwiga Chmielowska – przewodnicząca Rady Programowej przy Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Katowicach, Piotr Gursztyn, Jerzy Jachowicz– dziennikarz, publicysta, Igor Janke, Bogna Janke, Michał Karnowski, Paweł Kowal, Joanna Lichocka, Maciej Łopiński, Marek Migalski, Jan Pietrzak, Zofia Romaszewska, Zbigniew Romaszewski, Tomasz Sakiewicz, Piotr Semka, Konrad Szymański, Bronisław Wildstein, Piotr Zaremba, Andrzej Zybertowicz.

   Wypada pogratulować ślepego przywiązania!

   • romskey Says:

    Laudate, mamy sporo miesięcy w roku. Można zacząć pieprzyć ich wszystkich;)

   • laudate44 Says:

    Skopiowałem tę kuriozalną listę dla pamięci…

   • Eliza Says:

    Kiedy patrzysz na tą listę to jest czemu się dziwic? Ku*wa ku*wie łba nie urwie. Jak widzę na przyklad nazwisko Semka to na wymioty mi sie zbiera, ten warchlak nazwała mnie „żydo-ubeckim ścierwem” !! A ta reszta to pieczonej wszy niewarta.

 13. Zbyniek Says:

  Romskey gdy zaproponowałem zmianę tematu na ciekawszy to mnie pytano jaki proponuję .
  A co ja chudopachołek mogłem zaproponować skoro ja próbuję tylko was super gości komentować.
  Natomiast wiem że jak położyliśmy lagę na temat kury potrafimy też to zrobić na temat jego ulubieńca.
  W was nadzieja wiem że to potraficie

 14. wiedźma Says:

  Kaczyński to samograj…dla mediów ale i dla rządzących również. To wszystko juz dawno wiemy więc całym sercem popieram ideę ” sierpień bez Kaczyńskiego”. Moze warto pogadać o programie wyborczym PO i o tym co się da jeszcze zrobić do następnych wyborów parlamentarnych ?
  Czytam tu i ówdzie wezwania do przeprowadzenia gruntownych reform, tj uzdrowienia finansów publicznych, reformy ochrony zdrowia, emerytury i oświata…. no i czywiście piszący sa zdania, że PO nie powinno mieć na uwadze nadchodzących wyborów.

 15. Kartka z podróży Says:

  Nie uda się sierpień bez Kaczyńskiego. Adam Szostkiewicz dla odmiany napisał o zamordowaniu lekarki w Afganistanie przez talibów i co chwila ktoś przypomina w dyskusji o fanatykach spod krzyża. Ten temat stał się społeczną obsesją. Dokąd konsylium jakieś miarodajne nie uzna Jarosława za szalonego nie ma o czym mówić.
  Sierpień bez Kaczyńskiego to tak jak ostatni weekend bez wypadków. Też tak ogłoszono a w efekcie padło 36 trupów.
  Pozdrawiam

  • romskey Says:

   Kartko !:)
   Obsesje są skutkiem stanu chorobowego i trzeba je leczyć. Istnieje oczywiście metoda leczenia małego bólu większym ale niestety większym póki co nie dysponujemy. Praktycznie w swoich tekstach kaczyńskiemu poświęcasz 1% uwagi a teraz mówisz że niemożliwe.

   Pomyśl o tym że wrzesień może być miesiącem bez pis;) Co wtedy zrobią ? Zaczną wysadzać się w powietrze ? A niech tam. Mogę wskazać kilka miejsc do takich akcji.

   Pozdrówka.

 16. estimado Says:

  W ramach ogorkowej zmiany tematu chcialbym zaproponowac wspolprace przy pisaniu slow hymnu dla Obroncow sprzed Palacu.
  Ja zapodaje pierwsze slowa, a potem w razie potrzeby sluze pomoca rymotworczo-redaktorska, pod Wasza kontrola rzecz jasna. Melodie zakladam, ze znamy.

  PIERWSZA KRZYZOWA

  My, Pierwsza Krzyzowa
  ….

  • laudate44 Says:

   Hm… „big challenge”

   Ale po co wymyslać? Wystarczy podłożyć parę zwrotek oryginału. Pasuje jak cholera!

   Krzyczeli, żeśmy stumanieni,
   Nie wierząc nam, że chcieć to móc!
   Leliśmy krew osamotnieni,
   A z nami był nasz drogi Wódz!

   My, Pierwsza Krzyżowa…

   Nie chcemy już od was uznania,
   Ni waszych mów, ni waszych łez,
   Skończyły się dni kołatania
   Do waszych serc, do waszych kies.

   My, Pierwsza Krzyżowa…

   Dzisiaj już my jednością silni
   Tworzymy Polskę – przodków mit,
   Że wy w tej pracy nie dość pilni,
   Zostanie wam potomnych wstyd!

   • estimado Says:

    Brawo, prawidlowa odpowiedz!
    Ale przy refrenie to jednak wypadaloby cokolwiek pomajstrowac…

 17. romskey Says:

  Myślę że wystarczy. Więcej nie zapamiętają;)

 18. Kartka z podróży Says:

  Romskey
  Pisze aluzyjnie – dziś jest tekst jak ETA wypieprzyła w powietrze premiera Correro Blanco. Nie bez kozery ten temat podjąłem.

 19. estimado Says:

  (plon ostatniego kwadransa):

  ZA CHWILKĘ POCZĄTEK SPOTKANIA

  Jeszcze nie grają, choć czas już blisko.
  Spójrzmy więc, jakie mają boisko:
  Krzyż, płot, policja i przestrzeń pusta.
  Pytań się tyle ciśnie na usta.

  Pierwsze pytanie: Z kim są kibice?
  Toż polską flagę dzierżą prawice.
  Właśnie, gdzie prawa tu, a gdzie lewa?
  Dowiem się, kiedy zaczną coś śpiewać.

  Kordon wciąż szczelny. Innymi słowy
  w bezruchu szereg sił porządkowych.
  Dwudziesta trzecia zwolna się zbliża.
  Drugie pytanie: Kto broni krzyża?

  Tu sens pytania wyjaśnić muszę:
  Jak się kształtować będą sojusze?
  Kto nas zaskoczy jakimś transferem?
  Kto pójdzie z tłumem, kto pójdzie z klerem?

  Jak to rozegrać planują sztaby?
  Czy z jednej chłopy, a z drugiej baby,
  czy katolicy, pytam zmieszany,
  będą ćwiczyli system mieszany?

  Komu Policja przyjdzie na pomoc?
  Gdzie będą stali – czy tam, gdzie ZOMO,
  czyli z Czerwonym, czy też tym razem
  z Czarnym, Czerwonych traktując gazem?

  Siedzę, sam z sobą robię zakłady.
  Czy Polska wygra, czy nie da rady?
  Jeśli wmieszają się w to szatani,
  wynik się może zdarzyć do bani.

  Ba – kto tu szatan, jak ja po nocy
  mam go rozpoznać? Znikąd pomocy.
  Po obu stronach stoją wszak wierni
  a na ich czele – pasterze w czerni…

  Analizuję wszystkie warianty
  jestem „za” każdym, a nawet anty”.
  Śmieszniejszy wariant obstawię chyba:
  Rząd Tuska będzie bronić taliba.

  • Eliza Says:

   Estimado, kupuję i zamieszczam na blogu, jest tak późno że na pozwolenie musialabym czekac do rana bo pewno spisz, pozdrawiam wszystkich

 20. Bobik Says:

  Mnie się pomysł Estimado spodobał, no i zabawy zwykle sobie nie umiem odmówić. 😉 Więc chociaż zwrotki zacytowane przez Laudate faktycznie pasują, to może bym taki początek dorzucił: 🙂

  Krzyżowcy to maryjne dzieło,
  krzyżowcy to radyjka głos,
  krzyża nam nie odbierze PeO,
  a nawet sam kapitan Kloss.

  My, Pierwsza Krzyżowa,
  do czynu gotowa,
  na stos rzucimy tych,
  co jakiś obcy mają nos!

  O, ile naszych jęków, krzyków,
  jak widać wciąż łagodnych zbyt:
  nie załatwiły skurczybyków,
  z których co drugi to jest Żyd.

  My Pierwsza Krzyżowa…

  Liczę na ciąg dalszy. 😉

 21. estimado Says:

  Dzieki wielkie Bobiku. Wiedzialem, ze wlasnie Tobie pomysl wyda sie atrakcyjny, zwlaszcza ze…

  … tytulem wyjasnienia i nagrody zarazem wysylam link z odpowiednia fotka, dotyczaca tematu naszej piesni:

  http://adamczewski.blog.polityka.pl/?p=424

  • estimado Says:

   (chodzi rzecz jasna o 2. fotke od gory)

   • laudate44 Says:

    Co i co mam wam powiedzieć?
    Bawicie się jak dzieci.
    Estimado nagrody rozdaje, a Bobikowi – na widok pierwszej krzyżowej – ślina z pyska leci.

    Niech żyją poeci!

   • estimado Says:

    Przestudiowalem schemat rozbioru tuszy i wychodzi na to, że ta pierwsza krzyzowa to taki kawalek znad samej dupy.

   • laudate44 Says:

    Czyli: jak raz w sam raz oraz adekwatnie!

   • Ram*olek Says:

    Przepraszam za śmiałość,ja bym się chciał zapisać na Krakowską parzoną ?

    Teraz jest wojna,kto przy krzyżu ten żyje
    Ten puści wiązanke i z bluzgów kasznke
    Przekąsi litanią a jadem to wszysko zapije

    Siekiera motyka Bronka Pałac
    Przegra wojnę Jarek pajac
    Siekiera motyka gaz i prąd
    Idź moherze idźże stąd

    Siekiera motyka i dwie deski
    Znak pisowskiej soldateski
    Siekiera motyka piłka gwóźdź
    Masz Sobecką a mnie puść

    Nikt pisiorom nie zabrania
    Robić takie branzlowania
    Siekiera motyka bimber gaz
    A żeby ich Donald trzasł

   • laudate44 Says:

    Z Twoja niewyparzoną… buzią, nie masz szans na Krakowską parzoną!
    Zresztą tam nawet naparzanki nie będzie: z jednej strony modły do Wodza a z drugiej piosenki typu Pszczółka Maja i Ogórek, ogórek, zielony ma garniturek… Tak sobie pod krzyżem przekazują znak pokoju 🙂

 22. Bobik Says:

  Pierwszej krzyżowej upojny kęs
  słodko w mym pysku tkwi,
  ach, jak rozkosznie, kiedy coś z mięs
  pod nos podsuną mi.

  Szarpać na strzępy, na miazgę żuć,
  przeżywać zmysłów szał…
  Jak cudnie, że mi dziś dobry ludź
  pierwszą krzyżową dał. 😆

  • laudate44 Says:

   Nawet posłanka Senyszyn skorzystała z Pierwszej Krzyżowej nadając tytuł najnowszej blog-notce. Czyżby pani tu zaglądała?

  • estimado Says:

   Wiedzcie, ludzie i pieski,
   uczy nas Adamczewski:
   Mięso znajdziesz najlepsze, gdzie krzyż!
   By je kupić, zrób spacer
   nie pod krzyż przed pałacem,
   lecz znad krzyża u krowy bierz, gdyż…

   …po krzyżowej z Szembeka
   się nie pierdzi, nie beka
   i nie miewa obstrukcji ni zgag.
   Czy się psem jest, czy człekiem,
   młodszym czy starszym wiekiem,
   wyjątkowy krzyżowa ma smak.

   Czy to świeża, czy z weka,
   pies się od niej nie wścieka
   i miłości do ludzi zeń wzór,
   a i pan, gdy jej poje,
   łapie lepsze nastroje
   i bez przerwy powtarza `bon jour` (bą żur)

 23. Bobik Says:

  Lecz tu problem: bążurem
  można zaleźć za skórę,
  bowiem zbyt salonowo to brzmi.
  Gdy takiego bążura
  słyszy swojska figura
  włos jej rzednie i marszczą się brwi.

  Myśli dusza ta czysta:
  pewnie to satanista
  słowem strasznym zamieszał mą kadź.
  Pomóc tylko tu może
  okrzyk z serca: o Boże!
  A dla większej pewności: o żmać!

  Potem w ruch idą widły,
  by wykształciuch przebrzydły
  pewność miał, które słowa źle brzmią.
  Tak to z tej francuszczyzny
  przykrość, wstyd oraz blizny,
  że aż chce się powiedzieć: fi donc! 🙄

 24. estimado Says:

  Konflikt na tle wymowy
  każdy pies zna rasowy,
  który z panem wspólnego ma mało.
  Gdy pekińczyk z Polaka
  ust „Cześć!” słyszał, to płakał,
  bo po chińsku by brzmiało „Ni hao!”

  Przykrych chwil miał też wiele,
  ,cocker, zwany „spanielem”,
  choć był z Anglii, miał pana Hiszpana.
  Gdy pan witał się „Hola!”,
  pies wzniósł nogę i olał,
  i się wcale nie przejął, iż pana.

  Przy francuskim swym piesku
  Czech powiedział po czesku:
  „Ahoj, mejte se hezky a zdravim!”
  Pies popatrzył łagodnie
  i go uchlał przez spodnie
  chociaż mięsa ze Słowian nie trawił.

  Żył alzacki owczarek
  ze swym z panem, Bawarem,
  co nie mawiał dzień dobry, lecz „Grüss Gott!”.
  Pies pochodził z Alzacji,
  nie odmawiał nikt racji,
  że, jak słyszał te słowa, to gryzł go.

  U niemłodej Angielki
  chart afgański był wielki.
  Cierpiał strasznie, gdy słyszał jej „Hello!”
  Często bywa tak z chartem,
  że jest bydlę uparte,
  więc odmawiał snu pod jej pościelą.

  Znana więc kynologom
  jest psa z panem swym wrogość.
  Mniejsza przy tym o pieska gabaryt.
  Jak Araby i Żydzi,
  pan się z psem nienawidzi
  na tle różnic języka i wiary.

  • laudate44 Says:

   No koledzy, tak nie można! Wbijacie nas w kompleksy!
   Logika także wskazuje, że któryś z was oszukuje,
   Bo to powyższe wcale nie wyglada na dialog psa z człowiekiem.
   Ergo: albo Bobik od obcowania z literaturą (zwłaszcza blogową!) w przyspieszonym tempie dorasta do człowieczeństwa – albo Estimado pod wpływem nieznanych publice czynników zmienia się w czworonoga. (Może od spożywania krzyżowej na surowo – ale to tylko hipoteza.)
   Jest też taka możliwość, że oba procesy następują równolegle i panowie spotkali się w połowie drogi między ewolucją a regresem w jakimś punkcie hommo canis.
   Innymi słowy wasze ścieżki sie SKRZYŻOWAŁY. Ot, co!
   A w ogóle to bążur! Miłego dnia życzę!

   • estimado Says:

    Dziś pan, panie Laudate
    złym dzień zaczął tematem
    nie wiadomo – z niewiedzy czy złości.
    Niezbadane są fata,
    że nam dziś, w środku lata,
    ktoś niezgody podsuwa znów kości.

    Trudno przyznać Ci rację,
    gdy nie degenerację
    u psa stwierdzasz, lecz że pies „dorasta”.
    W tym stwierdzeniu, mój drogi,
    złych przesądów są złogi,
    że ci ludzie to wyższa jest kasta.

    Jeszcze gorsza jest draka,
    gdy człek chce na czworakach
    się poruszać, stabilnie i pewnie,
    bo wieść gminna wnet niesie
    o rzekomym regresie,
    co odpieram stanowczo i gniewnie.

   • laudate44 Says:

    To ja do Ciebie bążur a Ty do mnie na czworakach stanowczo i gniewnie!
    PS. Mnie też pies uchlał przez nogawkę, chociaż nie mówiłem do niego po czesku.

    PS.2 Wojtek Orliński ogłosił…
    http://wo.blox.pl/2010/08/Zapateryzacja-ruszyla.html

 25. Bobik Says:

  Pieskiem jestem pokojowym,
  więc złotego szukam środka
  tusząc, że za akt takowy
  nic strasznego mnie nie spotka.

  Gdy zaś chęć swą wesprę sznapsem
  myśl mi wpada, jako żywo,
  że pomiędzy człekiem a psem
  jakieś musi być ogniwo.

  Któż być może tą osobą?
  – wołam w poszukiwań transie.
  Nie ma mowy o bonobo,
  ani nawet o szympansie,

  nie jest dość pojętny orzeł,
  nie ma świnia tylu zalet,
  byk to chyba być nie może,
  a już szczur wędrowny wcale.

  I w rozpaczy szarpiąc brodę,
  tracąc nerwy i nadzieję,
  widzę, że ten złoty środek
  raczej jednak nie istnieje.

  Wnioskiem takim zatem miotnę,
  chociażbym miał łeb mieć zmyty:
  pies i człowiek to samotne
  dwa są ewolucji szczyty. 🙂

  • estimado Says:

   Do Bobika:

   Wiara w kreacjonizm gaśnie!
   Toż już nawet mała psina,
   jak przyznała się tu właśnie,
   wyznawczynią jest Darwina!

   Gdy Ci w ucho szepcze Szatan,
   że ma górą być nauka
   i laicki obraz świata –
   – szukaj ogniw, piesku, szukaj!

   Gdybyś wszak ich więcej znalazł,
   węsząc w ślad za Linneuszem,
   to ogniwa ktoś poscala
   i zmontuje z nich łańcuszek,

   po czym złączy go z obróżką,
   ciut przyciasną a niesłabą…
   nie idź piesku więc tą dróżką,
   zwłaszcza nie idź zaś – za Sabą…

 26. laudate44 Says:

  Cieszę się Bobiku, że tak pięknie wybrnąłeś… Estimado już nie będzie miał powodu robić groźnych min.
  A wszystko zaczęło się tak niewinnie: od krzyżowej.
  Ech, pieskie życie z tymi humorzastymi blogerami…

 27. Tetryk56 Says:

  Jestem pod wrażeniem pojedynku poetyckiego!
  Brawo i Hau-hau! (mam nadzieję, że się nie pomyliłem w akcentowaniu!) !!!

 28. wiedźma Says:

  Bardzo piękny pojedynek i nader optymistyczny Wojtek Orliński. Tak trzymac, nie dajmy się zwariować 🙂

 29. zgaga Says:

  To i ja znanym poniekąd tekstem:

  Gdy naród pod krzyżem do boju przystąpił,
  Jarosław taktycznie się schował.
  Gdy nowy prezydent raz pierwszy wystąpił,
  Jarosław podobno ,,pracował”!

  O część Wam, ,,prawdziwi Polacy”,
  za krzyż święty tak ośmieszony!
  O cześć Wam, mohery, PIS-owi frustraci
  za kraj nasz na pół podzielony!

 30. estimado Says:

  Na blogu u Bobika @Rysberlin wrzucil dzis o 06:57 link „Wir sind das Volk”:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8237340,Odpowiedz_obroncow_krzyza__marsz__I_kolejne_happeningi.html

  Od siebie dorzucilem inny przykladzik marszu z pochodniami (2. zdjecie od konca):
  antifo.wordpress.com/2009/05/05/kirill-jermak-wessen-erben-waren-eigentlich-die-nazis/, i jeszcze pare fotek z dalszymi linkami: einestages.spiegel.de/static/tag/Fackelzug.html

  Sam artykul jak artykul, glowna teza to chyba ta o pokrewienstwie wszelkich rewolucji, ktore zaczynaja sie od tlumu zebranego na ulicy pod jakims pieknym symbolem, a koncza sie terrorem.

  Jako ciekawostke podam, ze Henryk M. Broder to liczacy sie w Niemczech, choc czasem kontrowersyjny (a moze wlasnie dlatego) pisarz i publicysta polsko-slasko-zydowskiego pochodzenia. Ma tez blogi, a na nich – bywa – soczyste dyskusje: henryk-broder.de, achgut.com/dadgdx/index.php/author/mbroder

  Ciekawostka w ciekawostce jest inicjal drugiego imienia Brodera: oryginalnie Marcin, pozniej Modest, ostatnio ponoc Mohammad (deklarowal przejscie na islam).

 31. Bobik Says:

  Tetryku, akcent całkowicie prawidłowy, tylko pierwsze „hau” powinno być nieco mniej gardłowe, jeżeli nie chcesz brzmieć jak buldog. A zakładam, że nie chcesz, bo ta rasa od jakiegoś czasu okropnie daje podogonia. 😉

 32. estimado Says:

  Powtarzam, co juz wywiesilem u Romskey’a, bo choc 3,5-letnie, wciaz jest jakos tam a propos. Jesli uznasz, ze w kilku blogach to za duzo, to czuj sie jak u siebie i wycinaj 😉

  W początku stycznia 2007 koleś imieniem Rysio podesłał mi taki wierszyk, zapewne otrzymany z internetu:

  NA INGRES BISKUPA STANISŁAWA

  Hej, brukowce! Nie czepiajcie się człowieka
  Cóż wam zrobił? Wszak to wielki patriota
  Kiedy trzeba było pomóc, złożył podpis i nie zwlekał
  Bo to Polak wielce światły – nie idiota

  On, Stanisław – jak ten anioł od Barei
  Nasłuchiwał by pomagać słusznej sprawie
  A gdy widział, że współpraca z braćmi się nie klei
  Mówił sobie: czas na spowiedź Stanisławie

  I spowiadał się ponury pułkownikom
  Łkając rzewnie z bólem serca słowa cedził
  Tak naprawdę to chciał pomóc braciom księżom – tym grzesznikom
  Zatem chadzał nader często do spowiedzi

  A stypendia za granicą? – cóż był zdolny
  Wszak to człowiek wielce światły – erudyta
  Trzeba śmiało iść przed siebie, nie być mułem nieudolnym
  Taka postać nie powinna żyć ukryta

  Fakt – chwilową miał amnezję – nie pamiętał
  Że czasami bywał smętnym narratorem
  Lecz każdemu się to zdarza, a to postać zacna, święta
  Zatem wszelkie oskarżenia są dziś chore

  Dajcie spokój, ślijcie kwiaty i prezenty
  Jest to w naszym wielkim wspólnym interesie
  Dziś nie ważna głupia przeszłość i zszarzałe dokumenty
  Więc spotkajmy się gremialnie na ingresie

  ***
  Rysiowi odpowiedziałem wtedy jak poniżej, a cytuję, bo wydaje mi się, że może rzucić pewne światło za różne rzeczy od wydarzeń pod Wawelem do wydarzeń pod Pałacem Prezydenckim. Zastrzegam, że potem już przy tym w zasadzie nie majstrowałem (jakieś literówki owszem), dziś przydałoby się to i owo dopisać…:
  NA USTĄPIENIE BISKUPA STANISŁAWA

  Drogi Rysiu! Znacznie lepsza niż poemat
  sama w sobie jest hierarchów części ściema,
  rozgłaszana przez nich dumnie,
  że to podłe są kalumnie
  i że w świstkach z IPN-u prawdy nie ma.

  Kościół nie chce wsadzić nosa głębiej w świstki
  bo to grunt jest tyleż grząski ile śliski.
  Weź krakowski ordynariat:
  Tylko jeden ksiądz jest wariat
  (przy tym kapuś, bo kapować chce na wszystkich).

  Niby ksiądz, a grzebie w aktach – czyli w brudach.
  Kogo znajdzie, zaraz wydać chce – jak Judasz.
  Lecz się arcybiskup krzywi:
  Chcesz wydawać? Sam się zDziwisz ,
  gdy, by wydać, do wydawnictw z tym się udasz…

  Trudność przypisz nie cenzurze czy proskryptom.
  Kto rozsądku dysponuje choćby szczyptą,
  dobrze wie, że zwykły tryb to.
  Po co komu kłopot z kryptą
  mieć, jak Miłosz – komuch, Żyd i mason (krypto)?

  Kryptą także da się trzymać w ryzach trzodę.
  A przed kryptą staną wszystkie – stare, młode.
  Jak podskoczysz, popamiętasz,
  kiedy będziesz chciał na cmentarz.
  Jak coś wiesz, to mordę w kubeł, końce w wodę.

  W TEJ lustracji nie ma co przesadzać z tempem!
  Ksiądz Redaktor dziwnie zgodny z Księdzem Glempem:
  Żydów i wolnomularzy
  wskazał w Radiu swym (bez twarzy)
  jako wroga swym słuchaczom z mózgiem tępem.

  W chwili wzniosłej – ba, nieomal pełnej chwały –
  czas zapomnieć dawne spory i podziały:
  W jednym teamie Episkopat
  i naczelny jego łopat-
  -olog Rydzyk, team zaiste to wspaniały.

  Sprawiedliwi przystępują do przymierza.
  Wiedzą, kto to i do czego ten ktoś zmierza!
  Kopią okop Świętej Trójcy,
  a dokoła – podli zbójcy,
  co, o zgrozo, już wciągnęli w TO Papieża…

  Niech jak Rejtan się zachowa tłum w Katedrze:
  Krzyknie: `Zdrada!`, po czym moher z piersi zedrze,
  bo w opałach jest Ojczyzna:
  Wielgus się do BŁĘDU przyznał,
  więc ty Szwabie już w przeszłości jego nie grzeb!

  Już nieważne, kto z Torunia, kto z Łagiewnik:
  Już przed nosem wszyscy mają jeden śpiewnik,
  i śpiewają unisono:
  Zdrajca?! JEGO wszak zdradzono!
  Krzyczą święcie oburzeni oraz gniewni.

  W tym śpiewniku nowe słowa, stare nuty:
  To męczennik, pomówiony i opluty,
  jak imiennik jego (święty),
  skrytobójczym nożem pchnięty,
  lecz my wiemy, kto mu uszył takie buty:

  Winni Żydzi, masoneria i cykliści.
  I Szwab w Rzymie (obiecali mu korzyści).
  Może jeszcze, jak wieść niesie,
  ten, co nie był na ingresie…
  Poseł Jurek – wszyscy inni są wszak czyści.

  I wśród swoich się ujawnią renegaci:
  Ksiądz Życiński się odwrócił od współbraci
  i hierarchię zaczął łajać.
  Pewnie w rodzie mu gudłaja
  wkrótce znajdą: Nie bicz Boży, to choć bacik…

  Nikt nie przyzna, że w Kościele mamy rozłam.
  Znacznie taniej ofiarnego szukać kozła.
  Choć niemiły smród się wlecze,
  nie zapachów chce zaplecze.
  Krzyczmy: Złodziej! Ty narodzie sobie go złap.

  Z ust kapłanom i ludowi miłość bluzga:
  Kto nie z nami – szubienica lub choć rózga.
  Żydom i masonom wara!
  Nasz jest Bóg i nasza Wiara!
  Wiara wszak ma miejsce w duszach, a nie w mózgach…

  Dał ksiądz Tischner niezłą prawdy typologię.
  Dziś na chmurze sobie siedzi z Panem Bogiem
  i zakłady robią grube,
  co się znajdzie w aktach UB:
  `Święta prawda` czy `Tyż prawda`, czy ta… po `G…`

  Co jest którą, w tym się bracie nie połapiesz.
  Dla śmiertelnych to niestety próżny zapieprz.
  Co tu przodem jest, co tyłem
  ja niewierny nie chwyciłem.
  Wyrolować zresztą dał się nawet Papież.

  Raczej smutne. Jedno śmieszne jest w tej story:
  Schizofrenia, która spadła na Kaczory:
  Tu od Księdza Redaktora
  dzielnie krzyczy elektorat
  tam konfident, wróg naczelny do tej pory.

  Więc się głowią, jak pogodzić sprzeczne racje.
  Już w Katedrze Pan Prezydent na owację
  się nastawiał, lecz lud Boży
  nie chciał, by swój urząd złożył
  biskup, co reprezentował Radiostację .

  Jedno wiemy: Co się stanie, to się stanie,
  karty znowu rozda ksiądz, nie parafianie,
  będzie dalsze mózgów pranie,
  i nie będzie wcale taniej,
  bo ta pompa ustawiona jest na ssanie.

 33. Bobik Says:

  Estimado groźbą łańcucha i przywołaniem imienia Saby poważnie nadszarpnął moją wiarę w ewolucję. Do tego stopnia, że zamiast, jak wczoraj, widzieć się na jej szczycie, poczułem się spadnięty na samo dno. 😦 I na dodatek spotkałem grupę Prawdziwych Polaków, którzy mi moją denność potwierdzili w 100%. 🙄

  Siedzi pies Bobik na łańcuchu
  i zwolna psuje się od głowy,
  bo jest – ach, jak to szepnąć uchu? –
  Polakiem piesko nietypowym.

  A może nawet nieprawdziwym?
  Albowiem dusza ta niemyta
  ma problem z tym, by się nie dziwić,
  czcić, klęczeć i nie stawiać pytań.

  Nie grzeje zbytnio jej gra w trumny,
  nie ziębią martwe bohatery,
  warczy do słów zanadto szumnych:
  nie ze mną, Brunner, te numery!

  Przy mszach niektórych psu się zdarza
  w kudłatej mordzie mleć przekleństwa,
  bo ni do tronu, ni ołtarza
  zbytniego nie ma nabożeństwa.

  Myślenia prawie jak befsztyka
  uroki ceni ten pohaniec,
  tradycji raczej zaś unika,
  gdy na myśl wkłada mu kaganiec.

  Gdzie się uchował taki raróg?
  Skąd wziął nawyki takie obrzydłe?
  Pewnie chce, drań, traktować Naród
  zamiast święconej wody – mydłem!?

  Tak, Bobik czuje przez obrożę,
  że te pytania słuszne nader,
  że dobry Polak uznać może
  psiość jego za wartości zdradę…

  Ze wstydu chce się zapaść w glebę,
  z hańby popełnić chce seppuku
  i swój niegodny, krwawy bebech
  zostawić gdzieś na polskim bruku. 😥

 34. Ijon Tichy Says:

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80276,8241172,Maklak_i_syrenka.html

  Pamięta pan jakieś jego opowieści?

  – Np. taką powstałą po wizycie w ogródku piwnym koło wejścia do Łazienek. Siedzą tam panowie i piją piwo. Bohater, czyli Zdzisio, mówi do sąsiada: „Wie pan co, ja tu siedzę, obserwuję tych Polaków, i to jest przerażające. Nie wiem, jak ci ludzie mogą żyć w tym wszystkim. Wie pan, ja nie jestem Polakiem, moja matka była Włoszką, a ojciec Rumunem”. Na co ten drugi: „Przepraszam pana bardzo, ale tak się składa, że mój ojciec był Hiszpanem, a matka Francuzką, i ja też patrzę na tych Polaków i nic nie rozumiem”. Za chwilę odzywa się facet od stolika obok: „Przepraszam, słyszę panów rozmowę. Mój ojciec był Węgrem, matka Czeszką. Panowie, tu się nie da żyć…”.

 35. estimado Says:

  dzisiejszy wyrób (inne w toku produkcji):

  BILLBOARD

  Napis głosił ‘Zimny Lech’.
  U przechodniów budził śmiech,
  aż ktoś wrzasnął, że to grzech,
  bo Lech poległ, a nie zdechł.
  Napis zniknął. A to pech.

  Był to tylko tekst o piwie,
  jednak zdolny ktoś, szczęśliwie,
  zdołał wywieść, by go wywieźć.
  Lecz wnet, czym Was nie zadziwię,
  znów tam doszło do wykrzywień:

  Nowy napis głosi ‘Ożyj!’
  Ten, co darł się, znów się sroży.
  Ożył jeden. Acz był to Żyd.
  Wódz więc zbiera już lud Boży,
  bo czas na noc długich noży.

  Wkrótce więc wymusi horda,
  zakrzyknąwszy ‘Sursum Corda!’
  ‘Precz Ustawy!’, ‘Precz Konkordat!’,
  że się zjawi na billboardach
  Lecha albo Jarka morda…

 36. estimado Says:

  Hej hej, co tu sie dzieje, ze nic sie nie dzieje ?
  Jesli ktos poza mna jeszcze tu zaglada, to pozdrawiam…

  • laudate44 Says:

   Wiedziałem, że do tego dojdzie…
   Byla przerwa w dostawie I-netu. Dopiero teraz przywrócili łączność z linią frontu.
   Posprawdzam pocztę, poczytam, może coś napiszę… Pozdrawlaju „wsiech”

 37. Eliza Says:

  Zaglada, zaglada, ale nie ma nowej notki, wiec zyczę milego wieczorku

  • laudate44 Says:

   Fajnie że zagląda… ale Twój komentarz mnie troszkę przestaszył, bo słówko „zagląda” pozbawione ogonka w „ą” można odczytać jak ZAGŁADA, ZAGŁADA…
   🙂

 38. laudate44 Says:

  No, właśnie! Dlaczego mnie tak zaniepokoił brak ogonka? Czyżby jakaś trauma wywołana brakiem dostepu do internetu?
  Ale naprawdę, drogi doktorze Estimado, czasem zagłada wygląda jak zagląda. Nie pytaj czy na osła czy na wielbłąda…
  PS. Gwiazdy sierpniowe nade mna, a koniak sie skończył…

 39. zgaga Says:

  Zapraszam w takim razie! Właśnie otworzyłam butelkę…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: