Jezus i brak minerałów

Wielu z was słyszało zapewne o krakowskim marszu kilkuset osób, głównie członków stowarzyszeń katolickich i narodowościowych, domagających się, by polski parlament i episkopat ogłosił Jezusa Chrystusa Królem Polski.

Zdaniem wyznawców idei Jezusa króla Polski, gdyby przed wojną przyznano mu oficjalnie ten tytuł, Polska nie ucierpiałaby w wojnie. – Niestety krajem rządzili masoni i nie zgodzili się na koronację. Dlatego wybuchła wojna – tłumaczą. LINK,

Podobno w kraju działa wiele grup domagających się osadzenia Chrystusa na tronie Polski, jedna z nich nazywa się nawet Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ojczyźnie. Ludzie trzymajcie mnie! Czy król żydowski może być zarazem oficjalnie koronowanym królem w kraju antysemitów? Gdybym spodziewał się, że twórcy tej grupy potrafią rozumować racjonalnie, zapytałbym, czy na pewno Polska jest Ojczyzną Jezusa, czy nie była to czasem żydowska Galilea. Jednak z oczywistych powodów takiego pytania im nie zadam.

Zapytuję za to sam siebie, co przymusza ludzi do absurdalnych akcji przypominających średniowieczne pochody z figurami świętych chroniącymi od zarazy? Czy duszna atmosfera quasi-religijna panująca od miesiąca w Polsce nie dała im przypadkiem impulsu do urządzenia sobie w centrum Krakowa zbiorowego seansu spirytystycznego? Co dzieje się w ich umysłach, że zdecydowali się na tak desperacki krok: wszak żądają zmiany ustroju demokratycznego (wiem, że tylko z nazwy) kraju oraz oficjalnego nadania godności królewskiej duchowi! Czy nikt nie miał odwagi powiedzieć tym biedakom, że w świetle naukowych definicji Jesus Chrystus nie żyje, więc nie może pełnić urzędu? To z pewnoscią nie przypadek, że demony budzą się gdy nastaje strach. Może to uboczny wpływ wybuchu wulkanu albo zakłocenia energetyczne na Słońcu. W każdym razie zdrowe to to nie jest.

Wystarczy spojrzeć na fotografie uczestników tego marszu, żeby dostrzec autentyczne cierpienie malujące się na ich twarzach. Cierpienie i desperację ludzi poszukujących pomocy. Powinna to być pomoc lekarska, bo mamy XXI wiek i nauka zna przyczyny takich niedomogów. Żeby ulżyć uczestnikom marszu nie trzeba angażować Jezusa, nie trzeba wydawać publicznego grosza na koronę z diamentami i zmieniać Konstytucji. Wystarczyłaby parotygodniowa kuracja witaminowa oraz dieta bogata w minerały, która poprawiłaby witalność i wiarę we własne ludzkie możliwości. W najgorszym wypadku możnaby aplikować prozac lub fenactil. Jezus na tronie i Kaczyński w krypcie nie zastąpią minerałów w organizmie. Polacy jedzcie zdrowo, poczujecie radość życia. Może wyzwolicie się z głupot!

Reklamy

Tagi: , , ,

Komentarzy 61 to “Jezus i brak minerałów”

 1. Ijon Tichy Says:

  Freudowska pomyłka, jak widzę: „bo mamy XIX wiek i nauka zna przyczyny takich niedomogów”. Pozdrowienia

  • laudate44 Says:

   Dzieki Ijonie, już poprawiłem. Gdyby to była prawdziwa freudowska pomyłka to wystukałbym wiek XIV co najmniej, bo to akurat epoka dla tego typu zachowań. A XIX to „zwykły” chochlik drukarski. Albo znak od przyszłego króla Polski…

 2. vannelle Says:

  Polski zajob sięga niebios.

 3. Noboru Wataya-kot Says:

  Jak mi kiedyś objaśniał chłopak, udzielający się na Frondzie: „To nieprawda, że Pan Jezus był Żydem, bo „Żyd” to słowo obraźliwe, a Pana Jezusa nie wolno obrażać”. Kropka. Ręce mi opadły. W każdym razie Twój argument narodowościowy nie trafi.

  • laudate44 Says:

   Nie trafi – bo ja z frondą nie rozmawiam, chyba nigdy nie zajrzałem, znam z opowieści jak potwora z Loch Ness.
   🙂

   • Noboru Wataya-kot Says:

    A Ty myślisz, że ja rozmawiam? Osobiście nie zaglądam, (człeka tylko poznałam), ale trzeba wiedzieć, co w trawie piszczy. 😉

  • laudate44 Says:

   Ech, niechby już siedziało w tej trawie i piszczało, byleby na ulice nie wychodziło i w klawiaturę nie waliło w fanatycznym uniesieniu…

 4. Starszy Dyszczo Says:

  A daj im spokój, to taki folklor jest. Niech sobie pogadają, my sobie pogadamy, pośmiejemy się a resztę załatwi Koszmarny Dziad z Ojdyrem i co się Dziwisz? Jest Matka Boska królową Polski? Jest. Teraz się zabierzemy za detronizację? To ja się idę pomodlić o deszcz.

  • laudate44 Says:

   Dyszczu drogi, zapewniam Cię że spokój oni mają, nic im z mej strony nie grozi, bo mnie spirytyzm zwłaszcza w pełnym słońcu nie interesuje.
   To Wam nie daję spokoju! Wrrr… wrrr… (tak straszę ciemnogrodem)

   • Starszy Dyszczo Says:

    No dobra, to miała być ironia 😛
    Cholera, muszę znów zacząć pisać, co jako autor miałem na myśli 🙂

 5. SAWA Says:

  Jeszcze dziś rano wołałam „Nie przenoście nam Stolicy do Krakowa” dumna i blada, że ta zaraza nie w centrum kraju. Aż zaglądam tu http://www.polskatimes.pl/stronaglowna/253570,warszawa-tlumy-przed-palacem-domagaja-sie-powolania,id,t.html#material_2 i szczęka mi opadła.
  Czy to już będzie ogólnopolska tradycja – po mszy naładowani duchowo będą tego ducha nieść na sztandarach. Tego to nawet za komuny nie było, bo jakoś bardziej pożytecznie dla kraju te zloty urządzali – „Cały naród buduje swoją Stolicę” i chociaż odgruzowywanie odwalali.

  • wiedźma Says:

   Ba…. gdybym jeszcze do końca rozumiała o czym myślał prof. Bartoszewski mówiąc jednym tchem i nekrofilii i pedofilii… że obie jednakowo obrzydliwe ?

   • Tetryk56 Says:

    Może miał na myśli Paetza uświetniającego krakowski polityczny pochówek ?

 6. laudate44 Says:

  Ktoś celowo obudził te demony.
  A ja zaczynam świętować swoje urodziny! 🙂

  • Noboru Wataya-kot Says:

   Wszystkiego Najlepszego! Ale laudację musi napisać ktoś, kto Cię lepiej zna.

   • SAWA Says:

    Miałam okazję poznać osobiście, a i na forach już sporo czasu, ale brak mi talentu by w laudacji oddać wszystkie zasługi.
    Powiem tylko, że w świecie netu rzadko zdarza się tak pożyteczne stworzenie jak Laudate.
    No może Walter Chełstowski by mu dorównał. (gdyby częściej pisał 😉 )

  • Kaśka Says:

   oj,chciałabym i ja powinszowac ale nie mam pojęcia czego można Takiemu Kozakowi życzyć?
   to moze ja powinszuję tak jak to u nas w zwyczaju-zdrowia dobrego i trzezwosci umysłu do dni ostanich jak rownież dostatku wszelkiego i milosci na wieki wiekow ,ament 😉

 7. SAWA Says:

  Wszystkiego najlepszego. Wypij za swoje zdrowie w naszym imieniu.
  Ja właśnie skończyłam obchody urodzin mojego syna 🙂
  Mam w ogóle dzieciaki z historycznymi datami urodzin jedno z 17 stycznia, drugie 9 maja. 🙂

 8. Starszy Dyszczo Says:

  STO LAT I ZDROWIA I W GÓRĘ! 🙂
  Wszystkiego najlepszego!

 9. cenobita Says:

  Maligna – ciężki stan chorego połączony z wysoką gorączką, zaburzeniami przytomności i majaczeniem.
  Zaniepokojeni pod Pałacem też nie grzeszą zdrowym oglądem sytuacji.
  Nic to, niedługo wybuchnie islandzki potwór Katla i priorytety w krótkim czasie wszystkim się zmienią.
  Wypluwane miesiącami gigantyczne ilości pyłu załatwią rolnictwo i przemysł high-tech, przyjdą wzrosty cen i niedobory, znikną pompowane wodą „szynki” po 14 zł za kilo i tanie gadźety, zyskają też na sile dziwne ruchy społeczne, których przedstawicielami są wyżej wymienieni.
  Zasłaniająca naszą dzienną gwiazdę chmura pyłów zwielokrotni destrukcyjny efekt kryzysu finansowego w strefie Euro i otworzy drzwi zbawcom i mesjaszom, odtwarzając historyczną logikę „mroków średniowiecza”.
  Elektorat już jest gotowy.
  Nadchodzi czas populistów.

  Laudate, w takim razie kto na Króla jak nie Chystus?
  🙂

 10. Starszy Dyszczo Says:

  Jeszcze ja mogę, ale obawiam się, ze oni mnie nie zechcą 😦
  Dobranoc 😀

 11. laudate44 Says:

  My Cię poprzemy, a potem będziemy podpowiadać jak rządzić. To chyba oczywiste.

 12. SAWA Says:

  Może być Dyszczo, ale niech będzie Młodszy 😉

 13. Zbyniek Says:

  Laudate !00 lat zdrowego życia i tyleż pisania.

 14. Zbyniek Says:

  Dla mnie to on może nawet zostać hetmanem koronnym króla już mamy na Wawelu Dziwisz go intronizował.
  Co do pochodzenia żydowskiego to żaden katolik czy katoliczka w nie w Polsce nie wierzy.
  On ci byl nasz Polak mały spod znaku orła białego a nie jakichś tam zawszony żyd.
  Betlejem to polska wioska a Herod był komunistą prawda jaka to piękna bajka.

 15. Kartka z podróży Says:

  Cześć Laudate
  Myślę, że bogatsza w witaminy dieta niewiele pomoże. W głębokich stanach depresyjnych o których piszesz niezbedne jest podawanie litu. Ale tego typu metody farmakologiczne są już nieco anachroniczne. Współcześnie stosuje się doskonałe środki poprawiające wychwyt serotoniny w połączeniu z psychoterapią. Tyle, że to się sprawdza w stosunku do tych, którzy chcą się leczyć a ludzie z demonstracji sprawiają wrażenie, że nie chcą. To taki stan nurzania się w depresji, czerpania z niej przyjemności. To coś podobnego do zdrapywania swedzących wyprysków – osiągania stanu bolesnej przyjemności. Jednym słowem masochizm nieodłącznie wiążący się z katolicyzmem. Medycyna bywa bezradna niestety w takich przypadkach
  Pozdrawiam

 16. wiedźma Says:

  Dzien dobry ! Laudate….. urodzinowo Wszystkiego Najlepszego, Najweselszego i Najdowcipniejszego w domu i zagrodzie 🙂
  Jakie tam minerały…. Mistrz Ildefons miał doskonały pomysł i nawoływał :”Moczmy nogi, moczmy nogi „….. pożytek z tego wypływa wielostronny… nogi będą czyste i bezwonne, na żadne demonstracje się nie pójdzie, bo trudno z miską , dr Kneip w zaświatach zatrze ręce …. a i może zdrowotność się poprawi .
  Miłego dnia ….

 17. wiedźma Says:

  Dawno temu planista ze Zjednoczenia ( pamiętacie?) wykazując mi nieważność czegoś tam orzekł był :” bo to, proszę paniĄ jest po przecinku „!

 18. Zbyniek Says:

  Wiedżmo czy mówisz o Zjednoczeniu Chrześcijańskim czy Zjednoczeniu np Wałbrzyskim

  • wiedźma Says:

   Zbyńku… nie wiem co to jest Zjednoczenia Wałbrzyskie a i to Chrześcijańskie jest mi tylko z nazwy znane:)…. czy to jest sposób na powstawanie społeczeństwa obywatelskiego też nie umiem powiedziec …

   • Zbyniek Says:

    Wiedżmo było takie zjednoczenie miało skrót ZCHN a Wałbrzyskie było Zjednoczeniem kopalń węglowych Wałbrzych.
    Jak zapytałaś o Szczawieńskie Redodendrony myślałem że z tych okolic pochodzisz

   • wiedźma Says:

    Nie…. ja jestem ze Szczecina. Ale z dużą pasją zwiedzałam różne okolice Polski, więc i do Szczawna zajrzałam kilka razy 🙂

 19. Korneliusz Says:

  Hallo,
  w calkiem niezlym wg mnie serialu „Ranczo” zapytana o narodowosc
  Matki Boskiej odpowiedziala mniej wiecej tak.”jak to to nie wiecie?Wiadomo,ze Polka”.
  No i co?
  Pozdrawiam.

  • Kaśka Says:

   Korneliuszu z tą Matką Boską to jest delikatna sprawa.
   bo Jezus się nazywa Chrystus i jest jeden ,a Matek Boskich ci u nas taka mnogość ze nie zliczysz
   😉

   • wiedźma Says:

    i konkurują ze sobą…. 🙂

   • Korneliusz Says:

    Kasiu,
    sedno jest istotne, a dla mnie moze byc Jezusek z
    Nazaretu i jakby sie nie nazywal byl Zydem.

    Pozdrawiam.

   • Korneliusz Says:

    Hallu Kasiu,
    jak sie zwala tak sie zwala bo tu sedno jest istotne,
    a znasz aby jedna Polke?
    Pozdrawiam.

   • Kaśka Says:

    Korneliuszu no wiesz, te które się nazywają po polsku czyli np. Matka Boska: CZĘSTOCHOWSKA,GIDELSKA,LEŚNIOWIECKA,KALWARYJSKA,
    LICHEŃSKA itd.to jakież one moga byc jak nie polskie 😉

 20. andy Says:

  Laudate, to co się dzieje, pwinno być początkiem drogi do zakazu chrześcijaństwa w Polsce. Najwyraźniej działa ono destrukcyjnie na stany umysłowe sporej grupy społeczeństwa w tym kraju. Coś jakby choroba społeczna, jak kiedyś gruźlica czy alkoholizm.

  Wszystkiego najlepszego Laudate;)))

  • Zbyniek Says:

   Andy to nie są winni chrześcijanie jako tacy to winę ponosi sekta chrześcijańska nazywająca się katolikami.
   Znam chrześcijan innych wyznań niż katolicy którzy są normalni wierzą nie obnosząc się ze swoją wiarą.
   Na dodatek są uczciwi na wskroś byłem u mojego kolegi pastora ewangelickiego w Niemczech w kościele w Neuwid nad Renem po zebranej kolekcie czyli zbiórce pieniędzy akurat w tym czasie na leki dla chorego parafianina.
   Wyobraż sobie kumpel nie liczył pieniędzy robiła to rada parafii on się trzymał od tego jak najdalej.
   Powiedeział że on nie jest od zbierania i wydawania pieniędzy on jest od posługi Bożej

   • andy Says:

    Zbyńku:)
    Oczywiście miałem na mysli KK. Zupełnie niechcący wplątałem do tego Chrześciaństwo jako spektrum róznych odłamów. W polsce dzieje się marsz ekstremy katolickiej na szczyty polityki i moralności społeczeństwa.

   • Kanadol Says:

    Zbynku,
    Pisze z Kanady i tutaj jest to oczywiste, rada parafialna liczy i ksieguje pieniadze a ksiadz jest od tego z daleka (pisze o polskiej parafii). Jako ciekawostke musz dodac, ze moim szefem jest (inzynier electronik) bardzo sympatyczny, pelen dobra czlowiek (rodzina + 2 dzieci), ktory konczy wlasnie teologie i jest praktykujacym pastorem w kosciele baptystow. W jego pokoju biurowym nie wisi zaden krzyz czy inny religijny symbol.

 21. Roman Strokosz Says:

  Rece sie same podnosz do gory, by na wyraz zaszokowani chwycic glowe! Zaczynam pospieszne szukac doszukiwac sie korzeni drzewa genealogicznego Piastow,czy aby sa tam przodkowie z ziemi palestynskiej, ale bez skutku. Lyknalem troche mozniejsza czarna kawe i przypomnialem sobie z jakiego kraju sie wywodze? To przeciez Ciemnogrodzka Rzeczpospolita Kosciolem Zniewolona (CRKZ).
  Zaczynam sie obawiac, czy niewabem nie wplynie wniosek o przeniesienie Watykanu do Polski i to na koszt Polski i wogole Polak powinien byc Papiezem z pokolenia na pokolenie ( czyli potrzeba zniesienia celibatu, no bo jak oficjalnie zachowac ciaglosc pokoleniowa).Ja juz psychicznie jestem gotow przyjmowac wiele absurdow.
  Mam jednak cicha nadzieje, ze PiS dozna porazki w wyborach prezydenckich i przyszlorocznych wyborach do Sejmu i Senatu, co automatycznie stworzy uwarunkowania do zweryfikowania relacji Panstwo Kosciol i wskazanie kosciolowi miejsca oraz przypomnienia jemu jego glownej roli, ktorej wypenianie nie powinno wychodzi poza progi kosciolow.
  Jezeli przykladowo przeanalizowac ostatni audycje na TVN24 ONA I ON z Markiem Migalskim, mozna z zadziwiajaca latwoscia osiagnac uczucie przerazenia jakiej masci politykow mamy nie tylko w kraju ale w Strasburgu i Brukseli. Czlowiek napelniony wiedza ksiazkowa na tyle niski poziom inteligencji reprezentuje, ze swoim zachowaniem ( wrecz postackim ) udowadnia nam, ze jest typem karierowicza za wszelka cene bez grosza samokrytycyzmu , samooceny, bez grosza skromnosci i pokory wzgledem wlasnych niedostatkow. Coraz bardziej rozumiem dlaczego Uniwersytet Slaski czynil problemy z habilitacja dla tego jegomoscia. Niestety jest takich i jemu podobnych bardzo wielu w swiecie polskiej polityki i niestety pod tym wzgledem dominuje PiS – iscie wylegarni analfabetow z dziedziny ekonomii , socjologii, prawa, nauk politycznych i podstaw stosunkow miedzynarodowych. Co swiateljsi inbtelektualisci opuscili nan przestrzeni minionych lat szeregi tej partii. To , o czyms swiadczy ??????

 22. wiedźma Says:

  Pan Migalski jest moim ” faworytem ” od zawsze tj. od czasów, gdy TVN24 nieustająco pytało go o socjologiczną opinię…. był przewidywalny już po 2 wypowiedziach. Klasyczny przykład człowieka, który ma ambicje o wiele większe niz możliwości. O takich się mówi ” pożyteczny idiota” cytując Lenina.

  • cenobita Says:

   Ale to nie Migalski jest problemem, ma zwykłe ludzkie prawo być… innym.
   Problemem są takie stacje jak TVN24 zapraszające takich czytelnych osobników jako ekspertów.

   • wiedźma Says:

    Oni tak na zmianę, raz z prawa, raz z lewa, a czasem nawet robili to lekko konfrontacyjnie….. nie, żebym uważała, że są bez zarzutu, ale i tak lepiej niż w TVP….. i tu powinnam zamilknąć, bo nie pamiętam kiedy oglądałam publicystykę w TVP1 lub 2.

 23. Zbyniek Says:

  Roman dzięki Bogu są jeszcze mądrzy profesorwie którzy nie dopuścili do habilitacji Migalskiego.
  Dlatego nazywa ich donosicielami SB

 24. Roman Strokosz Says:

  ale jestem jednak ograniczony! Teraz do mnie dotarla swiatla idea zrobienia z Jezusa Chrystusa Krolem Polski. No [przeciez trzeba bedzie zrobic kolejne krypte na Wawelu! Szmal z turystyki, bzik koscielnych fanatow no i zasadniczy problem – co z tym zmartwychwstaniem?
  Powiem Wam szczerze!. Byc moze zbyt daleko posunalem sie z tym wpisem, ale mnie katolikowi takie i temu podobne fanaberyczne pomysly tych, co to modla sie pod figura a dibla maja za skora – coraz bardziej mniej oddalaja od kosciola. Na szczescie nie od wyznawania wiary ale od kosciola jako instytucji, jako osrodka, ktory powinien w mysl 10-ciu porzykazac ksztaltowac wlasciwe postawy i zachowania ludzkie.
  wroce jeszcze do biologicnego okazu jaki jest Marek Migalski. To typowy przyklad poziomu polskiego szkolnictwa wyzszego. Juz przewod doktorski jest zbyt latwym i zbyt osiagalnym dla byel niedouczonych bylych studentow. Jakies tam publikacje, jakies tam referaty, aktywnosc dydaktyczna i juz przewod zrobiony. Wiem to nie z autopsji a z doswiadczenia System wkalifikacji wartosciowania, weryfikacji jezt bardzo niski i niedoskonaly i daltego namnozylo sie nam ekspertom typu amerykanista,arabista, muslimotolog itd itp i wysteopuja nagminnie w mediach publicznych i wypluwaja z siebie farmazony i dyrdymaly. Staram sie dotrzec do jakiego publikacyjnego dorobku naukowego tych ekspertow i Wiecie co kochani . Wstrzymam sie od komentowania tego. Obiecuje, ze bede raz po raz chocby tu na blogach kompromitowal tych, ktorzy nie wiedziec skad i jakimi drogami znalezli sie wsrod najwyzszych dostojnikow kraju i wystepuja w roli doradzcow, ekspertow itd itp. Chozby ta droga przyloze swe rece do eliminacji chwastow z polskich realiwo polityczno-ekonomiczno- scojo-spolecznych.

  • laudate44 Says:

   Romanie, posłuchaj rady starszego kolegi: nie zabieraj się zbyt gorliwie do usuwania chwastów z polityki. Ręce urobisz po łokcie, naskórek zedrzesz i paznokcie połamiesz, a chwasty jak były tak będą w polityce. Tam ich miejsce. 🙂
   Co do Migalskiego, racja, ale mnie by było szkoda czasu na opis tego przypadku . Dla mnie to kretyn.

 25. Kartka z podróży Says:

  Wszystkiego Najlepszego Laudate !!!

 26. vannelle Says:

  Niech nam żyje i podrasta nasz Laudate chluba miasta;)

 27. laudate44 Says:

  DZIĘKUJĘ. DZIĘKUJĘ…
  Wznoszę toast za Wasze zdrowie. Świeczki juz zdmuchnąłem.
  Gra muzyka:

 28. Tetryk56 Says:

  Laudate! Zdrówka, pomyślności, i jeszcze raz zdrówka!

 29. Kartka z podróży Says:

  To może sitar w lekko psychodelicznym nastroju. Wiesz – miłość, wolność, pokój, kwas i te klimaty …

  Pozdrawiam

 30. Roman Strokosz Says:

  Laudate !

  Nie lubie standardu i wyscieranych form, dlatego w swych zyczeniach odniose sie do tego by:
  – zyczyc Tobie woli i energii dzialania w sprawach slusznych i sprawiedliwych
  – zyczc Tobie pozostania wrazliwym i silnym w zetknieciach z obluda, zaklamaniem, nieszczeroscia.
  – zyczyc Tobie pozostania przykladem dla innych.
  Niech temu towarzyszy zdrowie, ktore nigdzie i za zadne pieniadze kupic nie mozna. Niech temu towarzyszy pomyslnosc osobista, ktora inni sprowadzaja do gwiazdy opatrznosci swiecacej gdzies nad Toba.
  Zycie osobiste niech pozostanie obszarem Twej prywatnosci i Twych prywatnych pragnien.
  To tak od serca, zuplenie szczerze i bez grosza zaklamania i obludy

  • laudate44 Says:

   Dziękuję Romanie, bardzo mi miło. Zawarte w życzeniach postulaty, postaram się wypełnić 🙂
   Tobie też dużo dobrego!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: