Wawel – kolejny test wytrzymałości

Środowiska PISowskie korzystając z powszechnej żałoby i sympatii dla zmarłego prezydenta usiłują szantażem moralnym ugrać jak najwięcej dla siebie. To widać od pierwszych chwil po katastrofie. Ktoś to dosadnie określił na blogu „krwawe strzępy ofiar usiłują przerobić na konfitury polityczne” – wiem, że porównanie drastyczne, ale takiej eskalacji żądań się nie spodziewaliśmy. Wczoraj Stadion Narodowy im Lecha Kaczyńskiego, dziś niesmaczny pomysł z Wawelem – co będzie jutro? Lotnisko i zmiana nazwy jakiegoś dużego miasta? Kult jednostki był już w Polsce przerabiany, Katowice były Stalinogrodem.

O godz. 18.00 okaże się, czy Polaków dotknęło zbiorowe szaleństwo i zbiorowa amnezja. Czy Polacy zapomnieli, co mówili o swoim prezydencie zaledwie kilka dni temu? Jak niecierpliwie odliczali dni do końca jego nieudanej prezydentury? Czy nie umieją odróżnić ludzkiego współczucia od racjonalnej oceny zasług?
Wawel nie jest stosownym miejscem dla pochówku Lecha Kaczyńskiego. Bo to miejsce królów, narodowych wieszczów i wybitnych mężów stanu – żadnego z tych warunków zmarły tragicznie prezydent nie spełnia.
Wawel to miejsce symboliczne dla wszystkich Polaków, podczas gdy Lech Kaczyński był prezydentem tylko wybranej części społeczeństwa. Nikt z tych, którymi pogardzał nazywając „nieudacznikami” lub mówiąc „spieprzaj dziadu” nie odmawia mu prawa do wiekuistego spokoju i godnego pochówku w godnym Prezydenta miejscu. Ale Wawel dla Lecha Kaczyńskiego to grube nadużycie i zakłamanie historii. Ten człowiek zwyczajnie nie zasłużył, by odchodzić w takiej glorii.

Reklamy

Tagi: , , ,

Komentarze 34 to “Wawel – kolejny test wytrzymałości”

 1. Zbyniek Says:

  Laudate dajmy im wszystko co chcą chcą Wawel dajmy im Wawel chcą stadion niech go mają Białystok zmieńmy na Putrów.A świętokrzyskie na Gosiewskie lud prowadzony na smyczy ogłupiałych mediów wkońcu się opamięta.
  Po JPII pozostały pomniki i wspomnienia kleru robiącego na nich kasę a cóż to miało nie być nawet kibole mieli się miłować między sobą i co i psinco.
  Dla ludzi takich jak ja co już pisałem u Romskey-a Kuroń pod brzozowym krzyżem będzie bliższy jak Kaczyński w krypcie na Wawelu

 2. faithpro Says:

  A od czego są Powązki?Też nie chcę żeby to zabrzmiało jak zabranianie pochówku Prezydenta na Wawelu..ale to już chyba za duzy kalbier…

  Chyba nikt nie zaprzeczy,że polityka PiS to była ciągła procesja ze sznurem duchownych na czele,a o oddawaniu wszech dobytku zabranego czy nie to nie wspominam….

  Jest za wcześnie na takie tematy,ale inni też powinni z tym uważać,może Wawel jest jednym właśnie przykładem tego,że ta druga strona powinna się pochamować,nie tylko zwykli obywatele-przed swoimi komentarzami…

  Niech odpoczywają w pokoju……

 3. vannelle Says:

  Niewyobrażalna pycha.

 4. jsg Says:

  Jakże mi te opowiastki o dobrym Kaczyńskim przypominają znane z dzieciństwa opowiastki o dobrym Leninie i dobrym Stalinie.

 5. Benfranklin Says:

  A może Watykan?

 6. laudate44 Says:

  Dziękuję wszystkim za komentarze. Miałem nadzieję, że jednak decyzja o pochówku na Wawelu nie zapadnie. Zapadła.
  Spirala roszczeń się rozkręca. Bo to nie koniec. Zobaczycie po zakończeniu żałoby…

  • Starszy Dyszczo Says:

   To nie koniec, to początek. Spodziewam się „ciekawych czasów”.
   A na razie należy spokojnie przeżyć żałobę.

 7. Kartka z podróży Says:

  Ja jestem bardzo szczęśliwy, bo jutro będę już po drugiej stronie. Od kilku miesięcy czekałem na impuls by dupę ruszyć i się trafiło – lepszy impuls sobie trudno wymarzyć niż żałoba po tym facecie. Po południu idę do Czech z przyjaciółmi i stamtąd będę obserwował te igrzyska. Cieszę się z tej krótkiej (na razie) podróży bo niewątpliwie moje teksty będą bardziej dynamiczne.
  Pozdrawiam Laudate oraz innych gości na tym fajnym blogu.

  • laudate44 Says:

   Powodzenia Kartko, przyda Ci się na pewno haust świeżego powietrza w normalnym kraju.
   Ja również , drodzy komentatorzy zamykam bloga na jakiś czas.
   Musze dbać o zdrowie. Trzymajcie się, żeby nie zwariować. Laudate

 8. romskey Says:

  Za przeproszeniem.
  Prezydencką żałobę mam już gdzieś. Nie będę szanował tych którzy nie szanują mnie. Porażka.

 9. krk Says:

  tutaj moje drogie dziecko spoczywa Jagiełło, pogromca księstwa krzyżackiego, tutaj Jadwiga, zasłużona dla nauki…., tutaj Wałęsa, dzięki niemu Europa na czele z Polską oswobodziła się z jarzma komunizmu, a tutaj moje dziecko leży Kaczyński. A co zrobił Kaczyński? Spadł moje dziecko, leciał i spadł.

 10. apel Says:

  Nie sądzę, żeby to był wybór Pani Marty Kaczyńskiej – wygląda na osobę skromną i na pewno chciałaby mieć Rodziców jak najbliżej. Kardynał Dziwisz sam przyznał, że rozmowy były prowadzone z Jarosławem K. Ten człowiek to zły duch. Nikt nie potrafi tak jak on podzielić nasz Naród. Ten człowiek jest po prostu chory – chory na władzę i zaszczyty. Ta tragiczna podróż – to był start kampanii prezydenckiej. By znowu ś.p. Lech mógł zameldować : Panie prezesie – melduję wykonanie zadania. A Jarosław jak kiedyś Krzaklewski Buzkiem sterowałby nawą państwową. I nadal by judził i napuszczał jednych na drugich. Stara zasada – Divide et impera – dziel i rządź. Nie przewidział tylko, że jego politykierskie gierki mogą się tak skończyć. Nikt z nas tego nie mógł przewidzieć. Ale pomyślmy – czy dalsza działalność tego pana nie może doprowadzić do jeszcze większej tragedii narodowej, gdzie zginie nie 96 osób lecz tysiące. Panie Jarosławie Kaczyński, jeżeli jest pan naprawdę patriotą, jeżeli rzeczywiście kochałeś Brata to przestań judzić. Jest tylu mądrych i godnych przewodzenia PISowi ludzi np. Pan Poncyljusz.

 11. Kartka z podróży Says:

  Obawiam się, że po kilku tygodniach spotkamy się w nowej rzeczywistości. Romskey a Ty zostajesz na posterunku?
  Pozdrawiam

 12. Benfranklin Says:

  Akcja na FB: http://www.facebook.com/pages/NIE-dla-pochowania-Kaczynskich-na-Wawelu/108910729145050?v=info

 13. romskey Says:

  To zależy pewnie od tej rzeczywistości. Mówiłem dotychczas „żałoba” dziś zmuszono mnie do rozróżnienia żałoby prezydenckiej od narodowej…

 14. laudate44 Says:

  Wklejam treść listu do kurii krakowskiej. Skopiowałem z bloga Cegoracha.

  „Proszę mi wybaczyć bezpośredniość, ale nie orientuję się jakiej formy grzecznościowej użyć.

  Rzadko zwracam się takimi słowami do osób które szanuję i z których decyzjami się liczę, dlatego proszę nie traktować tych słów jako wybryku.

  Dowiedziałem się przed paroma minutami o zgodzie na pochówek Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie na Wawelu, wśród najbardziej zasłużonych Polaków i Polek, obok Świętej Jadwigi, Świętego Stanisława, Jana III Sobieskiego, Józefa Piłsudskiego, Adama Mickiewicza i innych.

  W pierwszych chwilach nie mogłem wyjść z szoku. Potem przeczytałem argumenty za i nadal nie mogę dojść do siebie. Z minuty na minutę jestem coraz bardziej oburzony tą decyzją.

  Niezależnie od żałoby narodowej nakazującej oddawanie czci tragicznie zmarłym określam tę decyzję jako wyjątkowo nietrafioną.

  Nie uważam, że w jakikolwiek sposób przyczyni się ona do łagodzenia podziałów społecznych – wprost przeciwnie w powszechnym odbiorze Kuria stanie po jednej, bardzo niepopularnej stronie licznych sporów politycznych.

  Więcej – oburzenie będzie powszechne i przyniesie określone skutki. Także dla Kościoła.

  Waga decyzji jest olbrzymia, jej skutki długotrwałe – w założeniu po wieczne czasy – dlatego uważam, że niepotrzebnie pośpieszono się z deklaracją; w przekonaniu rzeszy osób – niewłaściwą deklaracją.

  Tragicznie zmarły prezydent nie zasługuje na pochówek na Wawelu, zwłaszcza, że prezydentowi Ryszardowi Kaczorowskiemu nie dano tego przywileju, więc nie ma mowy o niefaworyzowaniu bardzo kontrowersyjnej osoby i bardzo zaangażowanego uczestnika sporów politycznych.

  Z uszanowaniem … x …x

  Gdybym mieszkał w Krakowie dzisiaj protestowałbym pod siedzibą Kurii.

  adres: http://www.diecezja.pl/pl/j-stuff/kuria

 15. Starszy Dyszczo Says:

  Ja wytrzymałem, rodzina nie wytrzymała. Cały komplet na facebooku – a trochę nas jest.

  • laudate44 Says:

   Dyszczu! Moja rodzina też! Syna wbiło w fotel samochodu, gdy się dowiedział o Wawelu. Powiedział tylko „kurwa”, a żona po powrocie z pracy sięgnęła do lodówki po piwo i zapowiedziała~że nie chce rozmawiać o tej decyzji z literką „W”.
   Zadrwili z Polaków straszliwie. Dziwisz z Jarkiem. Oni dwaj.

   • cenobita Says:

    Przemyślałem.
    Bokiem im to wyjdzie.
    Uregulujemy zawyżony, wystawiony przez oszusta rachunek i powiemy – „A teraz Jarek spierdalaj…”

 16. laudate44 Says:

  Zerknąłem na Facebook, dołączyłem do akcji.
  Uczestników przybywa błyskawicznie, teraz jest… zajrzę po najnowsze dane: 22 050 osób Sprzeciwiających sie Pochówkowi Kaczyńskich na Wawelu.
  Cenobito, dobre porto rozjaśnia umysł – też przemyślałem: nawet jeśli teraz Jaro skorzysta z żałobnego knebla na ustach narodu i pochowa tam brata to kiedyś i tak powstanie skuteczna obywatelska inicjatywa usunięcia z Wawelu zwłok niegodnych tego wyjątkowego miejsca.
  Moze to być jeszcze za życia pani Marty K., której już z tego powodu współczuję.

 17. Luciano Says:

  Moim zdaniem , gdyby wszystkie osoby z Facebook, wyslaly e-mail do Dziwisza, ze w zwiazku z jego decyzja, zaprzestaja wraz z rodzina, finansowania KK w kazdej formie, zrobilo by to pewne wrazenie. Nic tak nie dotyka KK jak utrata KASY.
  Sam wyslalem e-mail to kuri, ale w ostrzejszej formie jak podana powyzej.

 18. laudate44 Says:

  Dzięki za wpis: jak to mówią „kropla drąży skałę”.
  Masz rację Luciano, że nic tak czarnosukienkowych nie boli jak utrata kasy. Tylko że to mało prawdopodobne, żeby wsztstkim się chciało wysyłać maile. Teraz jest nas ponad 22 tysiące. Jak do soboty liczba urośnie do 70 tysięcy to może reszta społeczeństwa (poinformowana przez media) zrozumie, że coś jest na rzeczy, że idą jakies zmiany i możliwe jest nieposłuszeństwo „panu plebanowi”. Efekt będzie taki, że ludzie tym odwazniej zaczną rezygnowac z oferty kościoła.
  Sekularyzacja na własne życzenie panie Dziwisz.

 19. laudate44 Says:

  a tu link do wall street journal:
  http://online.wsj.com/article/SB10001424052702303695604575181463742973110.html?mod=WSJEUROPE_hpp_MIDDLESecondStories

  Zza granica już mówią o polskich sporach w sprawie miejsca pochówku, ale to dopiero przygrywka…
  „Najlepsze” pojawi sie po wawelskim pogrzebie z udzialem kordonów policji, petard i okrzyków przeciwników tej decyzji. Trzeci Świat i globaliści, Godzilla kontra Hedora. Polacy przeciw Polakom… Foto-Agencje będa miały używanie.
  Kto za tym stoi? Jarosław Kaczyński i jego megalomania.

 20. laudate44 Says:

  jak nas widzą…
  orzeł
  tytuł: ORZEŁ WYLĄDOWAŁ

 21. demokryt Says:

  A ja się łudziłem, że po tej katastrofie będzie istniała szansa na normalność… W tej chwili KK i PiS próbują ugrać ile się da. Dopóki kler w polsce ma władzę, a nie oszukujmy się ma jej dużo, w Polsce nigdy nie będzie normalnie.

  Jestem przeciw pochówkowi na Wawelu.

  • laudate44 Says:

   Wielu z nas się łudziło. Ale przestało. Zachłanny prezes i oszalałe media skutecznie obrzydziły Polakom żałobę.

 22. Korneliusz Says:

  Ludzie ratujcie!!!
  dzisiaj rano o 8;00 w dzienniku widzialem prawie placzacego Kraske
  i znowu dostalem skurczy wymiotnych.Czy ten kraj zwariowal,cz ci ludzie napili sie szaleju?
  Zaloba,wspolczucie jak najbardziej, ale ci szalency prosza sie o slowa
  prawdy,ze byl marnym profesorem bez znajomosci jezykow i dobrych manier a jeszcze gorszym prezydentem osmieszajacym moj kraj.
  Powazki,to wlasciwe miejsce i kropka.
  Pozdrowienia dla rozsadnych.

 23. Korneliusz Says:

  Bede wdzieczny za namiary „Facebook´u” gdzie moge wyrazic swoj
  protest przeciw pochowkowi na Wawelu.
  Pozdrawiam i dzieki.

 24. Cegorach Says:

  Witam!

  Z tego co właśnie usłyszałem Dziwiszowi powiedziano, że Komorowski wyraził zgodę a potem wielokrotnie do niego dzwoniono. W tym Jarosław Kaczyński kilkakrotnie.

  Wcześniej Pisowcy kilkakrotnie zarzekali się, że to był nie ich pomysł tylko np. Dziwisza.

  Wnuk Piłsudskiego zażądał wzniesienia muru oddzielającego planowane miejsce spoczynku L.K. i jego żony.

  Jarosław Kaczyński w moich oczach stracił ostatnie cechy człowieczeństwa – zmarły brat orężem politycznym.

  Ohyda.

  P.S. Chyba jutro zacznę wydzwaniać do Kurii. Musze to przemyśleć, bo jestem wściekły i nie chcę czegoś palnąć.

  • laudate44 Says:

   Obaj kłamią: Dziwisz, bo został wpuszczony w maliny, a Jaro, dlatego, że zawsze wyłącznie przy pomocy kłamstwa osiągał swoje cele polityczne. Biedny naród ma kłopoty z kojarzeniem faktów, no i daje się nabierać.

 25. Logos Amicus Says:

  Najgłębsze i najbardziej prawdziwe są ból i rozpacz członków rodziny i ludzi najbliższych tym, którzy zginęli.
  To jest najważniejsze, to należy uszanować.
  Ta rozpacz nie zna hierarchii, politycznych rankingów, partyjnej czy też narodowej przynależności – jest dogłębnie ludzka, bezwarunkowa…

  Reszta z nas powinna zachować się (także w swojej żałobie) godnie – tak, jak przystało ludziom dojrzałym, ale i… powściągliwym.

  PS. A Wawel nie powinien być już miejscem czyjegokolwiek pochówku. Historia Wawela jako cmentarza powinna być zamknięta.
  Społeczeństwo polskie (en bloc) po raz kolejny daje dowód swojej niedojrzałości i psychicznej niestabilności.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: