Zagadki

Poudaję trochę naiwnego i ponarzekam na „znany portal internetowy” należący do grupy ITI trzymającej media w garści oraz Brygidę Grysiak w stanie nieustannego podniecenia. Prześledziłem doniesienia agencyjne z godziny 17.30 i okazuje się, że zamiast oczekiwanych wiadomości dostaję informacje o zagadkach. Normalnie mają mnie za głupka – udaję, że się zdenerwowałem – któremu ma wystarczać wiedza o tym, że czegoś ciągle nie wiadomo. Jak czegoś nie wiadomo, to nie powinno się o tym pisać i pokazywać zdjęć, do czasu, aż będzie wiadomo, prawda? Nie powinno się? Przecież na wzbudzaniu ciekawości i epatowaniu sensacjami też się zarabia. Więc już na poważnie, o co kaman?

Co ja czytam: Wielki Zderzacz Hadronów poluje na zagadki fizyki: rozpędził się do niebywałej prędkości i goni prawa fizyki, ale widocznie one jeszcze szybciej uciekają, bo na razie nie ma wiadomości, czy je dogonił.

Policjanci chcą rozwiązać ponurą zagadkę, kim był chłopczyk znaleziony w stawie. Niby wysłannicy Heroda chodzą po domach i liczą dzieci na Śląsku, czy aby komu nie brakuje… Zagadką jest, czy rozciągną poszukiwania na inne regiony i czy przeniosą się do Czech, skoro zwłoki znaleziono w pobliżu Cieszyna. W Czechach obawiam się byłoby im jeszcze trudniej zagadkę rozwiązać, bo tam z reguły nikt nic nie wie.

Tymczasem trwa obława na sprawców napadów na banki w Warszawie. Jest zagadką dla dziennikarzy, dlaczego były dwa napady niemal jednocześnie i czy zagadkowi rabusie zostaną złapani. A jak już zostaną złapani i osadzeni w areszcie, to czy dostaną wyroki zanim się powieszą.

Zagadki gonią się po kraju po drogach, lasach i sieciach energetycznych, nie omijają Sejmu. Tam szefostwo PIS zaproponowało pozostałym partiom utworzenie specjalnego ciała 4X4, które pochyliłoby się z troską nad „czterema kwestiami kluczowymi dla kraju”. Owszem, dowiedziałem się co to za kwestie: polityka społeczna, gospodarka, polska prezydencja w UE i ustrój państwa, ale mimo dodatkowej pary okularów na nosie nie wyczytałem z serwisu objaśnienia, dlaczego do tej pory, w ramach zwykłej działalności parlamentarnej te 4 partie składające się przecież z samych patriotów (Wiatrak, Honor, Ojczyzna) nie mogły się w tych sprawach dogadywać.
Co takiego robili wybrańcy narodu przez trzy lata, że teraz najmniej wiarygodna partia bierze się za owe kluczowe „cztery ważne obszary życia, które powinny być przedmiotem współpracy”? Czy oni, nie daj boże, zajmowali się kwestiami nie-kluczowymi i nie współpracowali???? Jeśli tak, to, na boga, dlaczego, dlaczego, dlaczego???
To jest zagadka, której przypuszczam nie rozwiąże nawet Wielki Zderzacz Hadronów we współpracy z Wielkim Chińskim Murem.

I jeszcze jedna zagadka tak zagadkowa, że nawet plotkarskie portale o niej nie wspomniały: czy z biura Rzecznika Praw Obywatelskich dobiegły dziś jakieś dziwne odgłosy? No… mówiąc wprost, czy rozlegało się tam szczekanie? Przecież po tym jak min. Kopacz otrzymała pochwałę od unijnych urzedników za nieuleganie lobby szczepionkowemu,przez co zaoszczędziła miliony złotych z budżetu, pan Kochanowski powinien głośno odszczekać swoje oskarżycielskie i głupie słowa pod jej adresem. Najlepiej w trio z Piechą i Biernackim.
Naiwnego nadal udaję – naprawdę nie liczę, że na swoim „ulubionym” portalu znajdę wiadomości o zagadkowym szczekaniu wysokich urzędników, jednak wyobraźnia mnie ponosi: jako miłośnik opery chętnie posłuchałbym trzech wymienionych tenorów w arii „Podkulony ogon”. Oczywiście na widowni widzę panią Kopacz z kwiatami, słyszę nasze brawa. Dla niej.

Reklamy

Tagi: , ,

Komentarzy 14 to “Zagadki”

 1. Starszy Dyszczo Says:

  Nie martw się, na pewno usłużnie przypomną, kto powiedział brzydkie słowo i z „zaskoczeniem” przyjmą świński łeb, nie mówiąc o zapytaniu jak się pani czuje po śmierci męża. Za to nawet gdyby zagadki o których piszesz się wyjaśniły, to na tym portalu o tym nie napiszą, bo to takie prozaiczne i kogo to obchodzi?

 2. Zbyniek Says:

  Moim zdaniem Rzecznik praw PiSu i jego obywateli powinien przeprosić nie tylko panią minister Kopacz ale i pana przewodniczącego PE i byłego premiera Jerzego Buzka za włażenie mu z buciskami w sprawy rodzinne.
  Ten straszny dziadyga nie ma nic z RPO to plotuch i korupcjonista sam się przyznał że skorumpował lekarza fliżanką Rosenthala.

 3. Kartka z podróży Says:

  Witaj Laudate
  Muszę się przyznać do pewnej słabości – mnie Brygida Grysiak pociąga jakoś tak nietypowo. Ona ma w sobie taki chłód – trochę jak niegdyś Aleksandra Śląska, która grywała np zimne, bezwzględne kobiety. To jest seksi tym bardziej, że Brygida jest jeszcze miłośnicą papieża – oczywiscie Polaka. Nawet jakiś wywiad – rzekę zrobiła o nim. Silna, chłodna blondynka i do tego papistka – to niesamowite.
  Również niesamowity jest mój ulubieniec z reżimowej tv – Kraśko. To jest mistrz przekazu podprogowego. Coś jak Kaszpirowski. Ten narcyzm, ton sensata. Przyznam, że osobowości telewizyjne mamy niezwykłe – po prostu wytłumiają wiadomości. Wiadomości w ich wykonaniu przestają mieć jakiekolwiek znaczenie.
  Pozdrawiam

  • laudate44 Says:

   Pociąg do Brygidy diagnozuję jako lekkie zaburzenie, natomiast fascynacja Brygidą jako miłośnicą papieża to już niewątpliwie dewiacja. Mimo wszystko, trzymaj się Kartko! Nie rzucę w Ciebie kamieniem!

 4. Krasnov Says:

  Bardzo sie wzruszyłem, że PiS ubolewa nad ciężką rolą rodziny i upadkiem demograficznym. Na szczęście prez. LK znalazł remedium na ten problem i na wszystkie inne zresztą, co zauważył Ludwik. Nie, nie ten od naczyń, Dorn:
  http://krasnov.blox.pl/2010/03/By-ludzie-dostali-zytniej-Pardon-ordery.html

 5. laudate44 Says:

  @Krasnov, wzruszyłeś się, bo PIS w ogóle jest wzruszającą partią. No i troskliwą. I zapobiegliwą. Tylko, kurczę ten naród się na nich nie poznał!
  Polecam dzisiejszy wpis red. Szostkiewicza:
  http://www.szostkiewicz.blog.polityka.pl

 6. Kartka z podróży Says:

  Laudate
  Ja nawet kiedyś – przyznaję, że nie byłem trzeźwy – sms – a do szkła kontaktowego wysłałem, że ona mnie właśnie z tych powodów pociąga. I wyobraź sobie, że nie opublikowali choć przecież dla niej był miły. Dla stacji też bo to przecież ich osobowość.
  Pozdrawiam

 7. laudate44 Says:

  No to zupełnie ich nie rozumiem. Same zagadki.

 8. Starszy Dyszczo Says:

  To w ogóle jest bardzo dziwne zjawisko, bo mi jak do tej pory opublikowali tylko jeden komentarz na tvn24 i potem go też znikneli. Ja naprawdę nie wiem dlaczego? 😀

 9. laudate44 Says:

  Bo jakoś Cię kurna nie lubią! Teraz już wiesz dlaczego.
  A prawda jest taka, że oni maja cały ocean komentarzy więc wybrzydzają. Zresztą pracownicy mediów (dawniej dziennikarze) nie bardzo lubią amatorów, którzy zabierają głos w „ich radiu, ich gazecie, ich portalu” Wiem co mówię.

  • romskey Says:

   Oni nie lubię komentarzy ‚nie po linii’ i mają swoją czarną księgę. W kręgach uczulonych na siłę przekazu istnieje ogromny lęk przed komentarzem który może załamać całą linię produkcyjną kitu.
   Takie zboczenie.

 10. Starszy Dyszczo Says:

  A wiesz, u siebie też bym ich wyciął, z czystej złośliwości. Chociaż jednego dziennikarza nie wyciąłem i on potem już się wolał nie odzywać – ale ja nikogo nie wycinam i nawet dzień dobry powiedziałem 😀

 11. "Wyjście z mroku" Says:

  Eeech Laudate…
  to Ty nie wiesz takich prostych rzeczy: „Co robili wybrańcy narodu przez te trzy lata”… No jak to co…? No jak to co???!!!
  Myśleli, myśleli, myśleli i…
  WYMYŚLILI 4×4!!!
  :)))

  • laudate44 Says:

   Ha! Dziś to już wiem, jestem o 1 dzień i kilka lektur starszy. Poza tym trzydniowy deszcz wreszcie się skończył.
   A wczoraj spadła na mnie fala takiej dziecięcej naiwności, że nawet gdybym zamiast TVN24 czytał „Lato w Dolinie Muminków” – też pytałbym „a dlaczego, a dlaczego?”
   Nie wiesz Andy, co ta irlandzka pogoda robi z człowiekiem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: