Janke, Janke otwórz oczy…

Jako dziecko wierzyłem, że powtarzana kilkakrotnie wyliczanka „ślimak, ślimak wystaw rogi…” naprawdę skłania trzymanego w dłoni winniczka do wystawienia czułków. Bo ślimak jako istota żywa ma jakiś rozum, więc pojmuje kierowane do niego prośby. Trochę tej dziecięcej naiwności pozostało mi do dziś, dlatego apeluję do redaktora Igora Janke, aby przejrzał na oczy. Zamiast wypisywać na blogu spiskowe dyrdymały o sterowaniu sprawami polskimi z Moskwy (powołując się na gazetę „Polska the Times”) niech lepiej uważnie przeczyta notatkę Krzysztofa Mroziewicza na temat protokołu dyplomatycznego. Wierzę, że zdolności rozumowe pana Janke przewyzszają zdolności ślimaka, dlatego po lekturze zalecanej notatki przestanie pan Janke mylić przyczynę ze skutkiem zwalając winę za wygłup urzędników Kaczyńskiego na dyplomatów rosyjskich.
Jak się można dymyślić, rzecz dotyczy nieszczęsnego listu do ambasadora Rosji w sprawie nieszczęsnej wizyty nieszczęsnego prezydenta w miejscu, gdzie nikt go nie zaprasza.
Były ambasador RP Krzysztof Mroziewicz kończy swoje spostrzeżenia słówem „hańba”, a wcześniej pisze tak:

Prezydent nie kontaktuje się z przedstawicielami innych krajów, niższych rangą, niż jego odpowiednik, za pomocą listów. Może przyjąć premiera przebywającego z oficjalna wizytą, ale nie komentuje zasadności tej wizyty, jak to się zdarzyło po uroczystościach na Westerplatte. (…) O tym, żeby jakiś prezydent wystosował list do ambasadora obcego państwa na swoim własnym terytorium, protokół dyplomatyczny nie słyszał. To jakieś horrendum z czasów najdawniejszego PRL (Bolesław Bierut uważał ambasadora ZSRR za ważniejszego albo równego sobie, ale Gierek już nie).

Panie Janke link jest tutaj. Czy zechce Pan skorzystać, poczytać i skorygować swoją opinie w tej arcydelikatnej sprawie? Czy broni Panu tego jakiś rozparty w fotelu mocodawca pociągajacy za sznurki? Pytam, bo jako człowiek naiwny, zaczynam wierzyć w pańskie teorie spiskowe.

Reklamy

Tagi: , , ,

Komentarze 22 to “Janke, Janke otwórz oczy…”

 1. vannelle Says:

  Boy słusznie spostrzegł że „paraliż postępowy najzacniejsze trafia głowy”.
  Podobnie z dyplomatycznym matołectwem.

 2. Kartka z podróży Says:

  Czytałem Mroziewicza. To co wyczynia ten facet w pałacu to nie tylko obraza protokołu ale zwykłego rozumu. A jakie Janke ma wykształcenie? Jeśli dziennikarskie to powinien mieć podstawy prawa międzynarodowego z elementami protokołu. Jeśli jakieś inne to powinien się tego nauczyć. Cholera, każdy się przecież uczy tego co robi. Tak więc Laudate to nie jest kwestia otworzenia oczu jak piszesz litosciwie. To kwestia lenistwa i głupoty a to jest już zawodowo niewybaczalne. Życiowo zresztą też. Janke się powinien ze wstydu spalić.
  Pozdrawiam

 3. romskey Says:

  Laudate !;) Dobra robota.
  Szkoda że Mroziewicz umyka nurtowi głównego przekazu i dzięki że go wyszperałeś. Zagrywanie Polakami dotyczy chyba wyłącznie środowisk PiSowskich które lubią sobie wyobrażać wrogów i ich potem spektakularnie zwalczać.
  Obawiam się jednego. Po Twoim i moim wątku (kryptoreklama) można dojść do wniosku że bagno kaczyńskich wypływa znacznie po za nasze granice. Trzeba mieć się na baczności aby nie osiągnąć wnisoku G.Schroedera „Cokolwiek dzieje się złego winny jest Putin” choć oczywiście kierunek jest właściwy. Podlinkuję Cię;)

 4. Polak drugiej kategorii « Romskey's Blog Says:

  […] : Bogdan Tutsch Blog – Andżelika i szerzej ujetego tematu polityki wschodniej u Laudate : Janke otwórz oczy Kategorie:Polityka, społeczeństwo Komentarze (0) Trackbacki (0) Dodaj komentarz […]

 5. Jurgi Filodendryta Says:

  Oj, coś z tym sterowaniem z Moskwy jest na rzeczy, tyle że sterowany jest zupełnie kto inny. Rozwiązanie zagadki kryje się w tym fragmencie:

  Bolesław Bierut uważał ambasadora ZSRR za ważniejszego albo równego sobie

 6. deratyzator Says:

  Tyle, ze Janke nie tylko nie przejrzy na oczy, ale nawet boi sie przepuscic link do Twojego tekstu w komentarzach na swoim blogu.

 7. Yenna Says:

  Mądra osoba nie musi wszystkiego sama wiedzieć ale umiec otaczać się madrymi ludżmi i czasem stosować się do ich rad. Mam wrażenie że słuchanie rad jest w tym przypadku dużym problemem.

  • Starszy Dyszczo Says:

   Yenno, z tego co wiem, pierwszym posunięciem nowej ekipy prezydenckiej było wywalenie na zbity pysk specjalistów od protokołu i odpowiedniego zachowania w potencjalnie niezręcznych sytuacjach. Potem mieliśmy przepychankę w windzie, biegi przed dziennikarzami, klamki nad głową, hełm strażacki i flagi w dziwny sposób trzymane. O tym, żeby przestrzegać protokołu to nawet mowy nie ma, bo trzeba by zapytać kogoś z MSZ, a to niegodne takiej persony jak prezydent albo jego „minister”.

   • vannelle Says:

    Z bólem trzeba się zgodzić z tymi, którzy słowu „kartofel” nadali dodatkowe znaczenie.
    W kraju pochodzenia „kartofel” to synonim swojskiego „buraka”.

 8. laudate44 Says:

  Moi drodzy. Dzięki za dopowiedzenia.
  Jak się domyślacie, zwróciłem się imiennie do Igora Janke, bo mi taka forma wypowiedzi pasuje. Natomiast ani przez chwilę nie łudziłem się, że gorący apel miłośnika winniczków odniesie jakikolwiek skutek. Janke, podobnie jak całe to „środowisko” ma do wykonania robotę ideową i w trosce o spójność własnych ocen MUSI pozostawać głuchy na wszelkie odmienne opinie, choćby pochodziły nie tylko od p. Mroziewicza lecz od samego św. Pawła. Ten typ tak ma. Wie swoje i choćby fakty mówiły coś ewidentnie przeciwnego, tym gorzej dla faktów. I dla św. Pawła, który z pewnością służy obcej agenturze.
  Więc się nawet nie dziwię, że Janke and Company plotą bzdury mijające się ze zdrowym rozsądkiem. Czołobitność jest głeboką potrzebą ludzką i niech sobie tę dyscyplinę uprawiają. Bieda polega na tym, że oni do końca nie wiedzą, bo wiedzieć nie chcą, komu naprawdę służą Kaczyńscy, Macierewicz, Rydzyk i reszta.

 9. Zbyniek Says:

  Tych co wymieniłeś zaliczam do manipulatorów i sługusów służb specjalnych Rosji.
  Po pierwsze, komu bardziej zależy, aby w Polsce nie było stabilizacji i społeczeństwa obywatelskiego, na których to przykładach byłe demoludy mogą się opierać Rosji. Kosmitom?
  Komu bardziej w Europie zależało na odkryciu agentów kontrwywiadu i wywiadu przez oszalałego oszołoma Macierewicza? Rosji czy kosmitom?
  Kto dostał nadajniki po byłej armii sowieckiej, przez które może ośmieszać swój kraj ku uciesze Rosji? Rydzyk czy kosmici?
  Nie trzeba być Jankem, aby to odkryć, ale Janke wpisuje się w ten układ, który wymieniłem, aby tylko mógł się podlizać kaczorom nie wiedząc że Karnowskim nie będzie.

  • Starszy Dyszczo Says:

   Zbyńku, istnieje jeszcze możliwość, że nie służą nikomu obcemu tylko sobie. Prawdziwe dyplomacje tak właśnie rozgrywają mistrzowskie gierki. Niezwykle skuteczne, bo realizują cele a agentów i zdrajców nie da się namierzyć, bo od strony formalnej ich nie ma. Wystarczy delikatnie niektórych ludzi wesprzeć i zbierać żniwo.

 10. kryst Says:

  Zbyniek, ja juz to dwa lata temu twierdzilem i pisalem o tym bez zenady,no to mnie bez pardonu wywalili z tego ich „Saloonu”.

  Naturalnie, jest tez mozliwa ta opcja, ktora kresli Starszy Dyszczo tym bardziej ze nawety tysiecy lat by nie wystarczylo, aby Kaczynscy i ich przydupasy, zrozumialy, ze tancza tak jak im orkiestra ze wschodu przygrywa ..

 11. SAWA Says:

  Ślimak to podobno już ryba, a ta rogów nie wystawi.
  A Igor Janke? No cóż – on to taki ślimak, co patrząc w lustro widzi potężnego byka.
  Choroba niesłuchania i nieczytania, a jedynie głoszenia swoich najmądrzejszych racji to cecha wielu, długo by można wymieniać i z różnych półek – jest tam i Janke i ludzie z pałacyku, ale i całkiem na dole – jak znany nam kontrowersyjny bloger. Ten typ tak ma. Jeśli ktoś tylko wydala z siebie, to do niego nic nie trafia – tacy urodzili się pewnie z wadą genetyczną – posiadają tylko organy wydalnicze, a karmią się samym sobą. Pocieszające więc jest, że długo w zdrowiu nie pożyją. 😉

 12. Kartka z podróży Says:

  Ciekawe, że to kolejny tekst Laudate poswięcony nieudacznikom zawodowym – architekci koszmarów, Napieralski politykiem a teraz dziennikarz publikujący głupoty i prezydent nie mający pojęcia o protokole. Ciekawe też, że wszystkie te zawodowo niekompetentne persony osiągnęły mimo braku kwalifikacji wysokie pozycje społeczne. Ba, mają nawet licznych zwolenników. Chyba takie uogólnienie wiele mówi o głębi kryzysu i destrukcji społecznej tkanki
  Pozdrawiam

  • SAWA Says:

   Potwierdzam twoje obserwacje i to w całym przekroju społecznym – od góry po dół. Wg mnie to taki syndrom, który nazywam „I ty zostaniesz Indianinem”.
   Homo sapiens wyczuwa różnicę klasy i poziomu od innych z otoczenia. Jakże pewnie niektórym miło, że czują iż oni też mogliby być takim Janke, Napieralskim, a nawet prezydentem. Nie musiałby znać się na tym co głosi, ani na jakichś tam durnotach jak protokoły dyplomatyczne.

  • laudate44 Says:

   Masz rację Kartko, tak się złożyło, że wytykam ludziom błędy, ale Ci właśnie ludzie dobrowolnie wzięli na siebie odpowiedzialność za innych. (wiem, że to teoria)
   Moim – Naszym – prawem jest rozliczać tych „zawodowców” z ich kompetencji i rzetelności. Słabiutko się to przedstawia. Tym bardziej nie pomijaj mojego wpisu o nonszalanckim sędzim, który skazał niewinnego na areszt. Oraz ostatnich doniesień medialnych o „udupieniu” toruńskiego policjanta za to, że wlepił mandat matce pani prokurator Hanny Kasza.
   http://wyborcza.pl/1,76842,7586421,Policjant_wsadzony_za_mandat.html

 13. Zbyniek Says:

  Przed chwilą przyszedłem z pracy i zasiadłem do kompa na blogu dyktatury 4rp dowiedziałem się co pana PiSoprezydenta tfurcy wyprodukawali w odpowiedzi na list Premiera w sprawie Radka Sikorskiego.
  Jak już wcześniej napisałem w lochach Szczygłowego BBN zamieszkały myszy i szczury i wpierdoliły papiery Antka Policmajstra i śpiocha Olszewskiego.
  Takich dyrdymał nie czytałem od dawna ten błazen pałacowy jest kompletnie oderwany za sprawą małpek i wińska od rzeczywistości

 14. laudate44 Says:

  Zbyńku, całe szczęście że praca nie odebrała Ci poczucia humoru.
  Sytuacja dojrzała i jak pisze Azrael „lody ruszyły” czyli kto może ucieka od PISu w PISdu. Dorn natrząsa się z Migalskiego, prawackie ratlerki blogowe podkuliły ogony. Już czują, już wiedzą, co czeka ich kochanego wodza Xero.
  Nawet już nie ubliżają Renacie Kalinowskiej-Rudeckiej. http://renata.rudecka-kalinowska.salon24.pl/159421,heheheee-heca

  Tu link do tekstu Dorna – wyjątkowo, bo Dorn jest nieznośnym bucem, ale jak pięknie rozjechał Migalskiego, który nawet bucem nie jest, tylko kretynem.
  http://dorn.blog.onet.pl/BLOGERZE-MIGALSKI-KOBYLKA-CZEK,2,ID401364637,RS1,n

 15. SAWA Says:

  Ależ moi drodzy, wódz Xero te haki na prawdę ma i na pewno je upubliczni, ale pośrednio w ukochanej RZEPIE. Tak było za każdym razem – najpierw Xero (częściej oryginał niż kopia) coś chlapał „a dziad wiedział nie powiedział, a RZEPA odpowiadała „a to było tak”.
  Będziemy mogli niedługo podziwiać ich niezmienny obraz politycznego sprytu – całe frazy ściśle tajnych zasobów BBNu, najtajniejszego Raportu drukować będzie RZEPA, a pisi będą rechotać (jak Lepper), że rząd sobie nie radzi, a nawet oskarżyć rząd o przeciek, ba, nawet o sabotaż, bo na pewno rząd zrobi to by zrzucić podejrzenia na PiS i P.denta.
  I wcale się nie zdziwię, gdy dojdzie do nieudanego zamachu na denta, po którym tenże znajdzie się w szpitalu, a wówczas oczywistą oczywistością to to jego kopia będzie MUSIAŁ kandydować. Przecież drugi raz numeru z bomberem nie powtórzą, muszą to jakoś ubarwić, dodać dramaturgii i stanu zagrożenia.

 16. laudate44 Says:

  Właśnie napisałem w kolejnym tekście, że spokojnego odejścia w niebyt po Kaczyńskich się nie spodziewam. Ale żeby aż zamach? Moja wyobraźnia tak daleko nie sięga.
  Twoich sugestii nie lekceważę, wielokrotnie miałem możliwość podziwiać Twoją przenikliwość i trafność przepowiedni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: