Konstytucja 4rp – bardzo dobrze!

Jak wiadomo w Polsce wszystko jest ze sobą powiązane, a najmocniej jest powiązane to, co nie powinno ( biznes+polityka, polityka+religia, religia+edukacja, dziennikarstwo+ideologia, itd)
Jednocześnie to, co należałoby kojarzyć w pary, żyje sobie osobno i umyka uwadze obserwatorów. Czasem kojarzenie wymaga wyobraźni i odwagi a czasem nawet ściagnięcia do kraju niezależnych, wytypowanych przez OBWE socjologów, psychologów i psychiatrów. Tak, nie ma mowy o pomyłce: polscy naukowcy mogliby być jakoś uwikłani w jeden z wyżej wymienionych układów, zatem ich orzeczenia byłyby niewiarygodne. Która bowiem z profesorskich sław chciałaby upublicznić opracowany naukowo rys charakterologiczny faceta, który ogłasza projekt konstytucji mającej wszelkie znamiona spisanego w punktach idiotyzmu?

„My, Naród Polski. składając Bożej Opatrzności dziękczynienie za dar niepodległości… itd

Projekt konstytucji przedstawiony przez prezesa PIS, któremu marzy się narodowo-katolickie państwo autorytarne, w ocenie publicystów jest tak groźny dla demokracji i perspektyw rozwoju Polski, że nawet nie powinien podlegać poważnej dyskusji. Gdyby Kaczyński (jeden z drugim) rozumiał pojęcie kompromitacja, powinien po spłodzeniu takiego gniota odejść z polityki. Jednak Kaczyński a za nim całe pisowskie Biuro Polityczne uważają, że to jest projekt dobry.
Paradoksalnie zgadzam się z nimi. Bardzo dobrze się stało, że PIS odkrył karty, pokazał jakimi metodami chce rządzić, ujawnił w przedbiegach kogo będzie faworyzował „pomni naszych ponad tysiącletnich dziejów związanych z chrześcijaństwem…” a kogo chce wydać na pożarcie służbom i fundamentalistycznym bojówkom „otaczanie ochroną i opieką małżeństwa, będącego wyłącznie związkiem kobiety i mężczyzny, oraz macierzyństwa i rodzicielstwa…”. Takich kwiatków jest wiecej, ale nie miejsce tu na analizę.
Dzięki genialnemu posunięciu stratega-marzyciela Polacy nie muszą więcej zgadywać, w jakich butach chciałby paradować pan prezes i jakim tonem wydawałby rozkazy. Wszystko jasne : PIS przedstawił swoja wizję państwa przyszłości (brr..) i oczekuje poparcia tych wszystkich, którzy wyznają zasadę dziel i rządź, oraz tych którym smakuje „ucieczka od wolności”. Reszta może się wyprowadzić albo przystać na rolę obywateli drugiej kategorii. „Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem. No, nic na to nie poradzę, tak jest, proszę się z tym pogodzić, niczego lepszego ludzkość nie wymyśliła niż chrześcijański system wartości – Jacek Kurski”
No widzicie, jak ładnie Jacuś Kurski prosi. Pogódźcie się z tym, drodzy Rodacy, bo jak nie to chłopaki od Ziobry zbudzą was o 6 rano i pokażą, kto od tysiącleci rządzi i pod jakim znakiem…

Tak w skrócie przedstawia się ten projekt, lecz nie zgadzam się, że nie ma o czym mówić. Wręcz przeciwnie: warto rozmawiać! Szukajmy konstruktywnych powiązań. Skoro dzięki rozsądkowi ministra Rostowskiego (chwali go amerykański ekspert od finansów Peter Schiff) oraz uporowi żelaznej minister Kopacz udało się uniknąć recesji oraz zakupu drogich i zbędnych szczepionek, to są w budżecie pewne oszczędności. Za te oszczędności należałoby zrealizować inny projekt nakierowany na poprawę zdrowia Polaków.

Tu jest właśnie miejsce na wspomnianych niezależnych naukowców. Międzynarodowe konsylium lekarskie miałoby za zadanie wszechstronnie przebadać tych wszystkich, którzy nadal uporczywie popierają PIS. Przecież zwyczajny, zdrowy, niezakażony obywatel Europy nie jest w stanie zrozumieć, skąd u ponad 20% wyborców taka przemożna chęć schowania się pod skrzydła silnego „opiekuńczego” państwa zarządzanego jednoosobowo przez wyłonionego w wyborach dyktatora? Może uczone grono znajdzie odpowiedź na to pytanie i podpowie jak to skutecznie leczyć? Szczepionkami przeciw kołtuństwu, ksenofobii i żądzy władzy? W tym wypadku ogarnięta współczuciem zdrowa część Narodu urządziłaby zbiórkę na zakup szczepionek i budżet pozostałby nie naruszony. Chyba, że wdadzą się powikłania i do zwykłych pisowskich fobii, megalomanii i zaściankowości dojdzie schizofrenia wynikła z coraz bardziej realnego sojuszu PIS z SLD. Niektórzy zdradzają już pierwsze objawy. (link)

Reklamy

Tagi: , , ,

Komentarzy 15 to “Konstytucja 4rp – bardzo dobrze!”

 1. Zbyniek Says:

  Dziwisz się przyjacielu, że 20 % społeczeństwa by chciało być brane przez silną władzę za twarz.
  Te 20 % to byli członkowie partii PZPR i ich rodziny którzy a jak wiadomo było samych członków 2 miliony schowali się pod skrzydła toruńskiego bożka.
  To ci którzy nie mogli się pogodzić ze zdradą postkomunistów od Kwaśniewskiego i Millera prących za zbliżeniem z zachodem, na dodatek mówiących liberalnym językiem.
  Oni mieli rolę Związku Radzieckiego w polityce polskiej wpojoną od młodości.
  To ludzie nie umiejący korzystać z wolności, z możliwości obycia się bez państwa, które za nich wszystko załatwia od talonów na pralki i samochody po kartki na żywność.
  Najgorszym jest to, że potrafią swoją nieudacznością zarazić nawet ludzi urodzonych już w wolnej Polsce

 2. romskey Says:

  Laudate a czy Ty musisz od niedzieli ludzi straszyć ? 🙂
  Przecież konstytucja pisowa to projekcja najbardziej zaognionego stanu paranoi. Obelżywy kant i rynsztok umysłowy. Ja nie wiem czy dobrze, że wyłożyli karty. Bez tego miałem ich za całkowitych popierdoleńców jednak to co ujrzałem przerosło moją wyobraźnię jeżeli chodzi o adekwatną definicję.
  Przepraszam za ‚sprośne’ wynurzenie… ale czegoś takiego naród nie widział od tysiącleci. Co na to cesarz Chin ?

  • laudate44 Says:

   Romskey, Ty się czujesz oburzony pisowską pro-pozycją (lub pro-wokacją), bo jesteś za przeproszeniem kumaty i oczytany. Z tego powodu PIS traktuje cię jak margines i nie do Ciebie adresuje swoje wynurzenia. PIS mruga oczkiem do swoich wyznawców: zobaczcie jak się staramy wcielać „wartości chrześcijańskie”. A Michał Kamiński dodaje: razem z SLD jako nową przystawką! 🙂

 3. romskey Says:

  Art. 28
  Obywatele mają prawo do ochrony obecności symboli i pamiątek kulturalnych i religijnych istniejących w sferze publicznej zgodnie z miejscowymi zwyczajami.

  Hmm.. to brzmi nawet nieźle. Trzeba powiadomić wyznawców Światowida z Biskupina.

  • laudate44 Says:

   No i wszystkich którzy wierzą w Kosmicznego Potwora Spagetti. On zdaje się powstał z prochu gdzieś koło wsi Makaronowo Duże w diecezji sieradzkiej. Trzeba by mu tam kapliczkę postawić, ale czy biskup się zgodzi?

 4. romskey Says:

  Art. 71
  1. Prezydent Rzeczypospolitej:
  1) określa i ogłasza, w porozumieniu z Radą Ministrów, strategiczne kierunki polityki państwa,
  2) zarządza wybory do Sejmu, do Senatu oraz do organów samorządu
  terytorialnego pochodzących według ustawy z wyborów bezpośrednich,
  3) ratyfikuje i wypowiada umowy międzynarodowe,
  4) mianuje i odwołuje pełnomocnych przedstawicieli dyplomatycznych
  Rzeczypospolitej Polskiej za granicą,
  5) przyjmuje listy uwierzytelniające akredytowanych przy nim przedstawicieli
  dyplomatycznych innych państw,
  6) jest zwierzchnikiem Sił Zbrojnych,
  7) nadaje stopnie wojskowe,
  8) nadaje obywatelstwo polskie,
  9) nadaje ordery i odznaczenia,
  10)dba o właściwy poziom kwalifikacji zawodowych i etycznych oraz rzetelność i
  apolityczność w działaniu urzędników służby cywilnej zatrudnionych w
  Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz w urzędach
  administracji rządowej i samorządu terytorialnego, powołuje Szefa Służby
  Cywilnej na kadencję wynoszącą 5 lat,
  11) nadaje statut Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,
  12)nadaje statut Radzie Strategii Państwowej,
  13) stosuje, w trybie określonym w ustawie, prawo łaski wobec osób skazanych
  prawomocnym wyrokiem sądu,
  14)wykonuje inne kompetencje określone w Konstytucji i ustawach

  =======================================

  Poddaję się. Czy ma ktoś pożyczyć bombę ?

 5. Kamis Says:

  Witam.
  Przeczytałam z zainteresowaniem. Wrzucam na pasek, bo mam ochotę poczytać więcej przy bardziej sprzyjających czasowo okolicznościach. Zdecydowałam się oddać głos. Gratuluję bloga. Pozdrawiam!

 6. Zbyniek Says:

  Romskey 2 punkt mówi zarzadza wybory do sejmu i senatu a jak się pogniewa na głupie społeczeństwo z racji sondaży że partia brata przegrywa to może to olać?

 7. Kartka z podróży Says:

  A ja bym zafundował taką konstytucję narodowi. Czasem gdy słucham tego bełkotu prawicowo – narodowego to mnie taka masochistyczna myśł ogarnia -„A idź Kartka na wybory i daj poparcie tym ludziom”. Niechby naród boleśnie na dupie odczuł te planowane państwowe cięgi – może jak by zabolało to otrzeźwiałby i z dziesięć lat spokoju by było. Wkurwiony jestem na ten prawicowo – kościelny elektorat. Mróz jak cholera był ostatnio a ja stoję w kolejce pod bankomatem. Patrzę czemu tak wolno a oni sylabizują napisy. Sylabizują polecenia – normalnie ruszają wargami jak dzieci uczące się czytania. A potem myślą bo nie zrozumieli o co biega. No ręce opadają – jak się może pół populacji (tak mówią badania) oduczyć czytania ze zrozumieniem. I to cały elektorat tzw”zwykłych ludzi”. Zapomniałeś czytać, pisać, huknąłeś na bani stado dzieci to jesteś solą tej ziemi, bo jest w tobie mądrość prostego człowieka. No a Kaczyńscy mówią, że się trzeba nad tobą pochylić, słuchać i realizować twoje marzenia. No to ja bym zrealizował i dał na tacy narodowi tę upiorną konstytucję. I niech naród ma za swoją prostą głupotę.
  Pozdrawiam
  Przepraszam za gorzkie słowa ale nie wychodzą mi na zdrowie kontakty z narodem a dziś niestety musiałem.

 8. laudate44 Says:

  🙂

 9. Kartka z podróży Says:

  Romskey
  To nie tylko moje obserwacje. Poważne badania dowiodły wtórnego analfabetyzmu części Polaków. Gdzieś czytałem, że mają problem ze zrozumieniem (słyszanego!!!)trzy zdaniowego komentarza. Nie mówiąc już o prognozie pogody. Ostanio ekspedientka w sklepie mówi do mnie – „Ledwie minus trzy a mnie tak dziwnie policzki szczypią”. Ja na to -„Jest minus dwadzieścia”. A ona ze zdziwieniem – „Niemożliwe – mówili, że minus trzy”. Tu masz niezrozumienie prostego komunikatu a równocześnie intelektualną niemożność zweryfikowania tego błędu drogą praktyki. To może wyjaśniać dlaczego redaktor Kraśko prowadzi dziennik w reżimowej tv jakby to była audycja dla niesłyszących. Zrób próbę – wyłącz dźwięk i obserwuj go. On przekazuje treści drogą ekspresyjnej mimiki i gestykulacji. On przekazuje informację drogą pierwotnego komunikatu. Słowa się nie liczą – liczy się Kraśko.
  Pozdrawiam

 10. SAWA Says:

  Romskey, bombę to trzymają u Lecha na powtórkę numeru z bomberem tuż przed wyborami. Oni ci chyba tej bomby nie pożyczą. 🙂

  Kochani, dawno tak nie przećwiczyłam przepony, jak tu przy waszej pomocy.
  Tych wypocin IV erpe ani jednego zdania nie przeczytałam, ale po tych fragmentach tutaj, to Igora Jankego i jego porannych w TOKfm gości mogę uznać tylko za kretynów lub kretynów do kretyńskiej potęgi, co tłumaczy się jako takich kretynów, którym się wydaje, że oni są cwani a my to kretyni. 😉

 11. laudate44 Says:

  No wreszcie Sawa!
  Nawet nie wiesz jak nam brakuje Twoich komentarzy…
  Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: