Orkiestra gra – słychać prawicowy płacz i zgrzytanie zębów

Jest wczesne niedzielne popołudnie, zabawa WOŚP trwa w najlepsze, trzy stacje telewizyjne prześcigają się w pokazywaniu atrakcji związanych z tym unikalnym zjawiskiem. Po raz osiemnasty entuzjazm Polaków i skłonność do zabawy wygrywa z pozostałym po PRLu pesymizmem i dzieleniem włosa na czworo, co z kolei jest przypadłością przeintelektualizowanych racjonalistów. Ma Orkiestra swoich entuzjastów, zdarzają się sceptycy odwróceni do inicjatyw Owsiaka plecami, a zapiekli ideologiczni wrogowie nie moga wytrzymać bez rzucania oskarżeń podejrzeń i obelg na wszystko co z WOŚpem związane.
Co się mówi w radiu Maryja o Owsiaku, z grubsza wiadomo :
http://glosrydzyka.blox.pl/2010/01/Radio-Maryja-pluje-na-Owsiaka-i-WOSP.html
Najgłupsze teksty blogerskie przeciw działaniom Orkiestry znalazłem oczywiście na S24 – tubie zdeklarowanych prawicowców. Racjonalny do bólu zębów Fołtyn uważa działania orkiestry za niepotrzebne, bo sprzęt do ratowania dzieci powinien zapewniać NFZ… Łukasz Warzecha nazywa WOŚP cyrkiem, a samego Jurka oszustem, który uprawia szantaż moralny… Obaj charytatywną działalność fundacji Owsiaka przeciwstawiają Caritasowi. Zdążylismy się zresztą do tego przyzwyczaić. Od początku istnienia świeckiej inicjatywy z czerwonym serduszkiem w logo ideolodzy w sutannach oraz cywilni prokościelni publicyści mają pretensje, że ktoś ośmiela się robić coś bez ich namaszczenia. A jeszcze dwa tygodnie wcześniej śpiewali po kościolach „Pokój ludziom dobrej woli…”

Wszystkim przeciwnikom WOŚP widzącym w jej działaniach zagrożenia dla własnej wiary i ideologii polecam znaleziony na stronie Forum Przełomu Narodowego spis:

PONIŻSZY SPIS ZAWIERA RZECZY, PRAKTYKI, SYMBOLE, które niezależnie od intencji i wiary w ich działanie, są sprzeczne z nauką Jezusa Chrystusa, nauką Kościoła.
PRAKTYK NALEŻY SIĘ WYRZEC. RZECZY ORAZ SYMBOLE NALEŻY BEZZWŁOCZNIE ZNISZCZYĆ. Najlepiej spalić by nie dostały się w inne ręce.
Z PRAKTYK I RZECZY ORAZ SYMBOLI NALEŻY SIE SPOWIADAĆ (SĄ ONE GRZECHEM CIĘŻKIM!)

Adwentyści Dnia Siódmego
Akupresura (lecznicze klapki, uzdrawiające masaże stóp)
Akupunktura (igły, elektrycznie) Aleister Crowley i jego dzieła
Amulety Amway Anime i manga Ankh (krzyż egipski)
Anton La Vey i jego dzieła Antropozofia
Astrologia, Bałwochwalstwo (oddawanie czci fałszywemu bogu), Bębenki indyjskie, afrykańskie (do rytuałów)
Bioenergoterapia, Biorytmy (nawet te tandetne, komputerowe)
Biżuteria z chińskimi znakami Biżuteria z wężem, słonikiem Chi-Kung
Chińskie ubrania (…)
Chiromancja, Czarne świece, Czarnoksięstwo
Czasopisma „Wróżka”, „Gwiazdy mówią”, itp.
Czterolistne koniczynki, Diagnozowanie z moczu
Drzewko szczęścia, Dzwonki z chińskimi znakami Feng-Shui
Figurki bożków, Figurki Buddy, Maskotki przedstawiające diabła
Filipińscy uzdrowiciele
Filmy agresywne, Gazety z obietnicą szczęścia
Gry komputerowe, których treścią jest mordowanie lub okultyzm.
Harry Potter, Herbalife Homeopatia Horoskopy (nawet te z gazet)
Horrory (książki – np.: Stephena Kinga, Carolla; filmy – szczególnie typu „Omen”, „Dziecko Rosemary”)
Ifa Jin-Yang, Indyjskie ubrania
Interia.pl – powiązania z RMF – masoneria,
Symbole smoka, astrologia, zodiak
Inwazja Mocy – masoneria,
Joga (to samo co „Yoga”)
Kabała, Kadzidełka,Kaszpirowski
Kościół koptyjski, Kościół Świadków Jehowy
Kościół Zielonoświątkowy („zieloni”, Zielonoświątkowcy)
Koszulki z symbolami okultystycznymi, Koszulki z zespołami antychrześcijańskimi. (…)

Mam propozycję: niechże chorobliwie zazdrośni ideolodzy dopiszą do tej kuriozalnej listy Jurka Owsiaka z całym sztabem Orkiestry i wolontariuszami. Wtedy będzie wszystko jasne. Zbliżanie się do WOŚP obłoży się groźbą ekskomuniki, a używanie naklejek z serduszkowym logo wymagać będzie spowiedzi. Można tez prawnie zakazać działalności wszelkich fundacji innych niż Caritas i rydzykowy Lux Veritatis. Słuchacze Radia Maryja, Fołtyn, Warzecha i ich potakiwacze wreszcie będą zadowoleni.

Reklamy

Tagi: , , , ,

Komentarzy 11 to “Orkiestra gra – słychać prawicowy płacz i zgrzytanie zębów”

 1. mihala Says:

  gdyby nie to, że mam dziś wyjątkowo dobry humor, przygnębiłby mnie ten wpis i nienormalna rzeczywistość wokół 🙂

 2. Zbyniek Says:

  Najbardziej ich boli że Owsiak zamiast część datek tak jak w Caritasie przeznaczać na kurię rozlicza się z całości sumiennie.
  A z odsetek umieszczonej sumy w banku robi ludziom frajdę przystankiem Woodstok wiem co mówię w tym roku pierwszy raz zaliczyłem go z najstarszym wnuczkiem.
  Mogą teraz tabuny moherów próbować na temat tej wspaniałej imprezy ze mną to im się wyśmieję prosto w twarze

 3. Jurgi Filodendryta Says:

  Caritas na statutowe cele przeznacza nędzny odsetek zebranych na świeczkach pieniędzy, zebrane ubrania zamiast rozdać potrzebującym sprzedaje do lumpeksów i ktoś ma czelność przeciwstawiać to WOŚP?

 4. SAWA Says:

  Sypało, ale wywlokłam się na śnieg po serduszko.
  Gdy dochodziłam do wolontariuszy z puszkami z daleka zobaczyłam, że okupuje ich taki typ wyglądający na moherowego. Przyspieszyłam by młodych ludzi wyratować z opresji natarczywego jegomościa i ….. spotkał mnie miły zawód – starszy pan upierdliwie zagadywał młodziaków jak on KOCHA Owsiaka i że on zawsze za orkiestrą był 🙂

  Pieniążki wcisnęłam do puszki, na serce przyklejono mi serduszko i tak mi się fajnie cieplutko zrobiło. A starszy pan dalej tkwił koło nich i zachwalał Orkiestrę.

  Owsiak oprócz datków na sprzęt medyczny to ma chyba największe zasługi w walce z zimową depresją. Gdy dzień krótki, a na dworze szaro, a z telewizorów straszą brudzińskie klempy – deprecha zapewniona jak z nut.
  A tu orkiestra gra, ludziska się cieszą i tyle dobra z tego jeszcze będzie.
  OWSIAK niech żyje 200 lat!!!

 5. Kartka z podróży Says:

  Szanowny Gospodarzu
  Zabiłeś mi klina Izerami i Kopańcem więc sprawdziłem. I na atrakcyjnej stronie „Kopaniec” znalazłem taką oto informację – „Kopaniec to malownicza wioska w gminie Stara Kamienica, w powiecie jeleniogórskim – 15 km od Jeleniej Góry i 15 km od Szklarskiej Poręby
  Kopaniec leży na wschodnim krańcu Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich, na wysokości 450 – 750 m” Tak więc wychodzi na mije – co prawda leży na krańcu ale Gór Izerskich.
  Teraz do rzeczy. Niestety na wolontariuszy nie trafiłem, bo przebijałem się dziś przez zaśnieżone, odludne ostępy więc trochę mi nie wypada (nie dołożyłem do puszki) pisać na temat. Ale przeczytałem długą listę zakazanych zajęć i mam pytanie ogólne – Czy jest jakaś przyjemność z typu tradycyjnych, codziennych przyjemności, która tym facetom z prawicowych portali, mediów i polityki daje satysfakcję? Nie myślę oczywiście o zboczonych przyjemnościach typu wymierzanie kary śmierci, wleczenie w kajdanach, łażenie w kominiarkach zaciągniętych na twarz, zaszczuwanie, dręczenie, obrażanie, lekceważenie itp. Myślę o takich banałach jak dobry spacer, drzemka na słońcu, zjedzenie smacznego ciastka albo podrapanie rozespanej przyjaciółki w plecy. Pytam bo mam wrażenie, że ich natura pozbawiła takich możliwości.
  Pozdrawiam serdecznie

 6. laudate44 Says:

  Kartko, dzięki za geograficzne uściślenia. Bedę pamiętał. Obawiam się jednak, że buszowanie po internecie, jak też łażenie bez celu po zaśnieżonych górach i rozmowa z młodocianymi skoczkami, oraz oddawanie się bezbożnym refleksjom co dobre i przyjemne a co nie – wszystko to podpada pod paragraf ekskomuniki co najmniej.
  Gdyby można było do ekskomuniki się zgłosić na ochotnika, byłbym pierwszy.

  • Tetryk56 Says:

   Otóż można.
   Mój kolega ze studiów, za młodu mocno zaangażowany w ruchy przykościelno-akademickie, po nabraniu zniesmaczenia przeprowadził formalne wystąpienie z KK. Trochę się natrudził, ale jak twierdzi, warto było!

   • laudate44 Says:

    Wiem, Tetryku.
    Oficjalne wystąpienie z KK nazywa się apostazja i rzeczywiście, jak czytałem o tym niedawno, wymaga trochę chodzenia, podchodów i cierpliwości. Księża – mówiąc delikatnie – nie ułatwiają zadania.
    Nie mam na to czasu i cierpliwości. Tak więc wolałbym ekskomunikę… 🙂

 7. Zbyniek Says:

  Kartko z podróży jest taka przyjemność którą uprawiają bardzo chętnie przez Ciebie wyżej wymienieni.
  A mianowicie opieka nad zygotą i zarodkami zamrożonymi na chwałę Pana

 8. laudate44 Says:

  Dochodzi północ, trwa liczenie pieniędzy, ale już wiadomo, że radiomaryjne i „salonowe” zgrzytanie zebami oraz plucie na Orkiestrę zdało się psu na budę.
  „W Polsce tak dużo mówi się o nieudacznictwie, że nic się nie udaje. Właśnie się udało – mówił Bohdan Maruszewski z Fundacji Orkiestry. Na koncie orkiestry już ponad 30 mln zł, a to jeszcze nie koniec…”
  Wspaniale – przyjemnością i powinnością jest udział w tej szlachetnej i zwariowanej akcji, natomiast fakt, że prawicowcy są tak strasznie na Orkiestrę wkurwieni daje dodatkową satysfakcję. 🙂

 9. Zbyniek Says:

  I znów Polacy zaprzeczyli prawicowym oszołomom, skoro jest za rządów PO to skąd stać moich rodaków na taką kasę jaką zebrali.
  Ja uważam że jeśli jest słuszny cel i uczciwe do bólu rozliczenie z pieniędzy to moi rodacy są chętni na pomoc.
  Wielkie dzięki tym, którzy wsparli siebie za pośrednictwem Owsiaka a szczególne podziękowania dla tych, którzy na niego pluli wkurwiając tym całą normalną resztę. Co za owocowało pokazaniem palca wkurwicielom.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: