Rokita, człowiek bez właściwości honorowych

W telewizji pojawił się Jan Rokita. Bez kapelusza, bez Nelly i bez kajdanek. Ktoś w TVN uznał, że były poseł i były publicysta ma coś do powiedzenia Polakom u schyłku roku. Rokita nie zaskoczył niczym nowym: silił się na budowanie zawiłych zdań, co miało służyc tylko temu aby niechęć do obecnego rządu i Donalda Tuska nie wydała się zanadto prostacka. Mistrzem w piętrzeniu bredni Rokita był zawsze. Najbardziej kuriozalne jest to, że miał czelność publicznie wyrokować, czy polski premier może czuć dumę ze swoich osiągnięć, czy nie.
Rokita, ubrany w czarny golf Jamesa Bonda, stwierdził, że wielkich sukcesów i wielkich porażek rządu polskiego w minionym roku nie było. A to dlatego, że Tusk „zmarnował ten wielki kapitał władzy, który wokół siebie zgromadził”. Wg posła „Niemcy mnie biją” rząd Tuska nie podejmuje wielkich reform społecznych, bo kieruje się oportunizmem. Jego zdaniem prezydenckie weta blokujące sprawne przeprowadzenie reformatorskich ustaw, to tylko wygodna wymówka. Stwierdzanie faktu, że Kaczyński jako pisowski prezydent zablokował już kilka ważnych ustaw Rokita przyjmuje jako przejaw PeOwskiej indoktrynacji, powtarzanie urzedowych opinii.
Czujecie to? Facet, który przez kaprys swojej żony porzuca stanowiska polityczne, dorabia pisaniem zawiłych antyrządowych elaboratów w podrzędnej gazecie i w końcu wywołuje międzynarodowy skandal samolotowy. Ten facet wyśmiany za buractwo i brak odwagi cywilnej, przez tabloidy zmieszany z błotem za unikanie płacenia kary ma odwagę iść do TVN, ustawiać się w roli jedynego sprawiedliwego i pleść bzdury o czyichś zaniechaniach.
Owszem, od rządu swojego kraju należy wymagać więcej. Może ten rząd działał na pół gwizdka, może na ćwierć albo na trzy czwarte. Ale Rokita jest ostatnim, który ma jakiekolwiek prawo ten rząd oceniać. Nie on powinien mówić o wstydzie. W momencie gdy Platforma szła po władzę, J.M. Rokita wypiął się na swoich partyjnych kolegów (pomijając wyborców) – a teoretycznie powinien ich wspierać i służyć pomocą. Polacy mogliby się przekonać, jak Rokita wprowadzałby reformy pod czujnym okiem „hamulcowego” z pałacu na Krakowskim. Tak jak mogli się przekonać o tchórzostwie awanturnika wyprowadzonego z samolotu w kajdankach. Cokolwiek w mijającym roku premier Tusk zrobił lub nie, może nie tylko zatańczyć na balu Sylwestrowym, ale – w odróżnieniu od JMR – może wjechać na teren Niemiec. Bez obaw, że zostanie aresztowany za uchylanie się od płacenia należnej kary 300 euro. Nie zapominajmy: Rokita ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości poważnego partnera Polski. Takiego typka zaprasza się na salony, żeby wystawiał cenzurki rządowi i pośrednio Polakom w wiekszości ten rząd popierającym.
300 euro – na tyle swój honor wycenił Rokita. Albo zrobiła to za niego inteligentna żona Nelly, która była przecież doradcą prezydenta Kaczyńskiego.
Pytanie do szefostwa TVN: kto zaprosił Jana Marię Rokitę do studia? Liczyliście, że zrobi skandal na wizji i podniesie oglądalność? Przecież, jak to się kiedyś mówiło, to jest człowiek bez właściwości honorowych. Mógłby swojemu rozmówcy włożyć palec do kawy albo obsikać nogawki.

Reklamy

Tagi: , ,

Komentarzy 19 to “Rokita, człowiek bez właściwości honorowych”

 1. Benfranklin Says:

  Witam,
  Kierownictwo TVN najwidoczniej postanowiło zmierzać utartymi śladami starego „Dziennika”. Jak to mówią niektórzy: „krzyż im na drogę”;) Szczęśliwego Nowego Roku i samych udanych tekstów (nie tylko o polityce) życzę!

 2. laudate44 Says:

  Dziękuję Benie, Tobie również życzę sukcesów w Nowym Roczku!

 3. sybirak Says:

  Ośliniony Rokita wypowiada się o Tusku, jak jeden z przygłupów pisowskich, Co za błazen!!!
  Dobrał się z tą komsomołką niema co!! Dawno takiego głupca nie słuchałem.

 4. Kartka z podróży Says:

  Rokicina sugerowała, że ten błazen czuje się niewinny i wręcz skrzywdzony, więc nie zapłaci grzywny tylko zgłosi się do odsiadki. A ja pomyślałem, że byłoby zabawne gdyby Niemcy ubrali go w gustowne pomarańczowe wdzianko z odblaskami i wysłali do sprzątania Berlina. Nie wiem jak niemiecki, ale polski kodeks przewiduje prace społecznie użyteczne w zamian za odsiadkę albo w ramach kary. Gdy mieszkałem jeszcze na wsi pisałem chłopom odwołania do sądu od tego typu kar wymierzanych np za jazdę po pijanemu rowerem. I wtedy byłby dopiero efekt medialny – Rokita w pomarańczowym kubraku z miotłą a w tle krzyk – „Ratunku biją mnie Niemcy!”
  Pozdrawiam

  • laudate44 Says:

   Więc niech się zgłosi do odsiadki, posmakuje więziennego chleba i będzie mógł potem obnosić się ze swoją „krzywdą”. Może taki ma plan, może na tym chce zarobić parę złotych w polskich telewizjach i kolorowych pismach. Poniekąd założenie sprytne, bo przecież znajdzie się w PL sporo naiwnych, którzy nie widzą w Rokicie pospolitego bufona i awanturnika lecz męczennika „niemieckiej arogancji”. On na okrzyku „Niemcy mnie biją” chce zbić kapitał.
   W kolejce za Rokitami ustawia się Gowin, który właśnie przegrał proces i musiał przeprosić Michnika za KŁAMSTWO. (wyczytałem na blogu Enpassant)

 5. frostknight83 Says:

  Jaś Marysia powinien pójść w ślady swojej żony i wstąpić do PiS, bo poziom bełkotu i frustracji predestynuje go do wysokich stanowisk w tej partii. Jak jeszcze dołożyć do tego to nie znajdujące żadnego odbicia w rzeczywistości poczucie wyższości i obycia, a co za tym idzie wzgardy w stosunku do reszty ludzi, to mamy pisowca na medal. Byłby jeszcze bardziej żałosny niż prezes.
  Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku życzę!

 6. lepszejutro Says:

  Rokita to zwykle bydlę. Ci, którzy tego durnia i zwykłą świnię forowali na premiera, powinni dzisiaj zjadać własny język – tyczy to wszelkiego rodzaju pismaków.

 7. marzatela Says:

  Był taki okres (dawno, dawno temu), gdy nawet było mi go żal. W końcu miłość ma prawo być ślepa, a Nelly ….
  Tak naprawdę jednak – to oni się doskonale dobrali do siebie. To samo zamiłowanie do słuchania własnych, kwiecistych wypowiedzi, szokujące stroje, pretensje do PO. Platforma ich nie doceniła i teraz się mszczą?
  „Niemcy mnie biją” to pewniak do miana obciachu roku.

 8. Korneliusz Says:

  O Jezu,
  wreszcie ktos napisal prawde o tym kabotynie!
  Na tym zalosnym typie poznal sie nawet Walesa.
  Brawo-pozdrawiam.

 9. mary Says:

  Człowiek, który wydawałoby się, ma się za osobę inteligentną, o premierze swojego Kraju mówi per Tusk !!!!
  I to kilkakrotnie – Tusk to, Tusk tamto. Zgroza 😦

  • laudate44 Says:

   Wszyscy Pisowcy mówią per Tusk. To wyraz czołobitności wobec Jarosława, który wciąż czuje się premierem i wpadłby w furię, gdyby jego poddani kogoś innego nazywali premierem. Przekonamy się za rok, po wyborach, czy im „prezydent Tusk” przejdzie przez gardła. Osobiście wątpię, bo… wiadomo: Pis.

 10. Zbyniek Says:

  Tekst świetny, ale pies pi…dolił tego dupka.
  Natomiast Tobie Laudate z okzji nadchodzącego Nowego Roku ja Zbyniek życzę wraz z bliskimi ZDROWIA i, jak gdzieś już pisałem, reszta sama przyjdzie.
  Natomiast jako blogerowi wielu świetnych tematów i świetnych tekstów.
  DO SIEGO ROKU !!!!

 11. laudate44 Says:

  Dzięki Zbyńku za życzenia. Tobie też dużo zdrowia i pomyślności w Nowym przełomowym Roku!
  Zaglądaj tu koniecznie!

 12. Zbyniek Says:

  Jestem na Twoim blogu i Romskey-a co dziennie 0 5:00 rano jedząc śniadanie przed pracą wypatrując następnych ciekawych jak zawsze tekstów

 13. romskey Says:

  Witaj Laudate 😉
  Koniec defensywy ! To nie ma sensu. Wojna w której bierzemy od 2 lat udział nie jest naszą wojną. Nie musimy się wykrwawiać. Myślę że powinniśmy koncentrować się na tym czego oczekujemy a to wystarczająco jasno ukazuje jakiej władzy potrzebujemy. Chwaląc czy wybielając naszych dajemy im do zrozumienia że jesteśmy w stanie przymykać oczy. Nie przymykamy.
  Mogę ze spokojem wysłuchać mów w mediach o niebotycznych sukcesach PO ze strony PO, choć wiem że nawet je wygłaszający w nie nie wierzą. Wiemy czego oczekiwaliśmy i czego nie doczekaliśmy się. Tym różnimy się od innych krytyków że nie jesteśmy załganymi sukinsynami i wiemy dlaczego nie wiele wydarzyło się.
  W PO wybuchła cicha walka przedwyborcza. Uważam że należy przypomnieć politykom że nie nazwiska, partia czy obietnice nas interesują.

  Oczywiście Odświeżającego nowego 2010

 14. Kartka z podróży Says:

  Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku – oby gorszy nie był
  Pozdrawiam

  • laudate44 Says:

   Dziekuję za życzenia tej treści: też na to liczę.
   Tobie również wielu sukcesów w podróży i w miłości.
   Gdybyś wybierał się na Zieloną Wyspę – daj znać.

 15. Kartka z podróży Says:

  Dzięki za popularyzację bloga! Miło mi.
  Pozdrawiam
  Ps. Nie wiem czy na Zieloną Wyspę ale na pewno gdzieś wiosną ruszę i dam znać

 16. lessx Says:

  Nie chciałbym powielać komentarzy na temat ekscentryków z Krakowa. Kto blisko lub w samym Krakowie , ten ma swoje zdanie. Wierz mi, nie do cytowania. dam sobie z tym spokój . Przyznaję ze Twoja notka oddaje to co eksponujesz w tagu; wstyd.

  Mamy NOWY Rok, wypada nam życzyć sobie realnych spojrzeń na naszą rzeczywistość. A jest ona na nowym jakościowo etapie. Czy wypada mnie tu uskuteczniać biadolenie nad stanem rzeczy . Nie. Boleję tylko nad bagatelizowaniem zjawisk , których na plan pierwszy postawiłbym ulotność pamięci, brak konsekwencji i podatność na pranie mózgów. Podatność i łatwowierność to cecha malutkich i super polem do uprawy pseudo kurskich spin znachorom. Spojrzenie na obraz, który malowany jest latami , czasami wydaje się być nie taki jakim byśmy chcieli. Ale nie znaczy to ze jest to dzieło ostateczne. Obraz na podobieństwo czasów, jest wyrazem naszych możliwości i stanu nas samych. Czy doczekamy się nowych twórców. Twórców kształtowania naszego współczesnego obrazu. Mam taką nadzieję. Puki co, patrzę na ten obraz, oddalam lub przybliżam, porównuję z innym. I powiem Ci Laudi jestem dobrej myśli. Czego Tobie i wszystkim NASZYM życzę!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: