Balonu dęcie, PIS na zakręcie

Prezydent przemówił dzisiaj będąc w stanie Olbrzymiego Zatroskania. Nie pierwsze to zatroskanie, więc nas nie dziwi. Powody widać jak na dłoni. Widać, słychać i czuć. Dorn z Ujazdowskim po raz siedemnasty przymierzają się do założenia nowej konkurencyjnej partii, grypa minęła i trzeba znowu pokazywać się publicznie, Aferalne petardy zgasły, choć smród poleciał nie w tę stronę. Gospodarka mimo zaklęć broni się przed recesją, dawny prezydencki minister, znany jako spocony Misio (Kamiński) smaży się na angielskim grillu a brytyjskie media otwarcie apelują do szefa konserwatystów Camerona o zerwanie wszelkich relacji z z partią oszołomów znad Wisły. Torysi już mają kopoty z powodu PISu, bo to taka nowa świecka tradycja: gdzie PIS – tam obciach, draka i konieczna manipulacja.
Torysi zostali oskarżeni o ukrywanie szczegółów biografii Michała Kamińskiego. Odkryto, że przy użyciu komputera znajdującego się w Izbie Gmin, ktoś usunął niewygodne szczegóły z jego życiorysu w Wikipedii – pisze Emito.net.
Michał Kamiński, który w parlamencie europejskim został przewodniczącym prawicowej frakcji politycznej, do której należą także Torysi, był członkiem skrajnie prawicowej organizacji Narodowe Odrodzenie Polski.
To właśnie ten szczegół jego życiorysu został usunięty z popularnej encyklopedii internetowej. Ślady prowadzą do komputera House of Commons. Było to 25 czerwca, czyli trzy dni po tym, jak polski poseł został mianowany na zaszczytne stanowisko.
„>link

I w tej sytuacji prezydent przemówił wyraźnie zatroskany. Ponieważ jednak jego słynne już Zasmucenie, Oburzenie lub dzisiejsze Olbrzymie Zatroskanie wynika zawsze z powodu troski o dobro PISu, mamy to w nosie. W PiSie musi dziać się kiepsko, skoro prezydent przerwał swoją chorobę i podzielił się obserwacjami. A zaobserwował mianowicie: jest wysyp afer, dziwne więzi między politykami, niedostatek dymisji i najgorszy ze wszystkiego brak aresztowań. Owszem, powstaje komisja d/s żartów z afery, ale wg prezydenta to za mało. Po wysypie może zresztą przyjść wysypka i tego nie można bagatelizować. Kropki w Hotelu Mariott TAK, krostki na szlachetnym obliczu NIE.
Zupełnie przypadkiem niemal w tym samym czasie, podopieczny Kamiński (ten od CBA) wystapił w TVP z kolejnymi oskarżeniami pod adresem premiera. Wcześniej medialnie zaatakował premiera Jaro oraz jakaś polityczna miernota , obecnie pisowski Europoseł, Legutko.
Co sie dzieje? Czyżby do kaczystów dotarło, że balon, który wypuścili kilka tygodni temu okazał się pusty? Potrójny to był balon, wręcz cały wysyp balonów… i co? Ludzie nic nie zauważyli?
Amerykanie też mieli taką historię z balonem, który miał unieść w powietrze kilkuletniego chłopca. Obywatele USA wstrzymali oddech, na bezdechu doczekali, aż balon wylądował i wtedy wydało się, że chłopiec ukrywał się w szafie, a rodzicom chodziło jedynie o sławę. Teraz wstyd i rozpacz, bo oszustów czeka kara.
O tym, że pisowski balon jest dęty i pusty, jak tylko balon może być pusty, spora część Polaków wie od dawna. Do szeregowych pisowców też chyba dociera, że czas bezkarnego naigrywania się z inteligencji społeczeństwa powoli się kończy. Chyba już czują znajomy zapach dobywający się z naczynia w którym spoczywa ich prawa i sprawiedliwa ręka. (członkom i sympatykom PISu podpowiem, co autor ma na myśli: autor ma na myśli nocnik i to bynajmniej nie pusty). Może ten zryw wierchuszki pisowskiej obliczony jest na zrobienie wrażenia na watpiących działaczach w terenie? Hasło na kolejne tygodnie: „Balon musi być nieustannie dęty, bo jak na chwilę oklapnie to łatwo go zadeptać. O, rety!”

W kościele na Żoliborzu pan prezydent wyartykułował coś o prawdzie, której brak wywołuje kryzysy. Początkowo zrozumiałem, że oto nadejszła wielkopomna chwila i zaraz chłopisko przyzna się do błędów i powie, że kryzysy wywołuje nadmiar klarysewskiego kłamstwa, ale nie. To nie poszło w tę stronę. Prezydent użalał się nad brakiem prawdy w warunkach zniewolenia. Potem jeszcze raz rzucił pustym dla niego słowem prawda. Teraz, gdy kraj jest wolny, prezydentowi wciąż brakuje prawdy. To co to za wolność? – pytam w Najwyższym Zdumieniu. W końcu, kto przyniósł Polakom wolność, jak nie pan z bratem? Czemu zatem ona taka ułomna, prawdy pozbawiona? Pan rządzi tym krajem od czterech lat i nadal musi pan w kościele modlić się o prawdę?

Coś jednak niechcący prezydent wymodlił: najnowsze wyniki badania opinii publicznej pokazały, jaka jest prawda: Platforma odbudowuje nadszarpnięte balonami poparcie społeczne. Znowu ma słupki dwukrotnie wyższe niż PIS. No tak, prawda boli i czasem tego bólu nie da się ukryć. Trzeba się zatem oburzyć, kogo trzeba opluć, zakatarzyć i nosowym głosem poderwać wierne masy do boju, bo bój to może być ostatni.
– Jeszcze raz nabieramy powietrza w płuca, uruchamiamy kamery, przyciskamy guziki nagrywarek, nabieramy więcej powietrza, wyciągamy flagi, spoty i proporce, nabieramy znowu powietrza i dmuchamy w ten balon, dmuchamy, dmuchamy, na miłość boską!
Bo jak nie nadmuchamy, to kiszka.

Reklamy

Tagi: , ,

Komentarzy 15 to “Balonu dęcie, PIS na zakręcie”

 1. SAWA Says:

  Jak ja ci dziękuję za relację, bo nie zdzierżyłabym go wysłuchać.
  Wiesz co, jak sobie pomyślę, że przez okrągły rok oni w tę kiszkę będą dmuchać, to chciałabym zostać niedźwiedziem politycznym, co na rok przed wyborami smacznie śpi.

 2. Benfranklin Says:

  Ja nie zdzierżyłem;) Powiem Wam też szczerze, że o tym baloniarstwie nie ma sensu za dużo pisać. Sądząc po reakcji na te ich balony, interesują się tym już tylko członkowie PiS i dziennikarze, reszta ludzi ma to zgadnijcie gdzie 😉

  • SAWA Says:

   Dziennikarzom to wyjdzie bokiem, tak samo jak pisiakom.
   Ludzie już wyłączają telewizory i przyciszają radia na czas balonowych wiadomości, bo mają to tam, gdzie kazałeś nam to zgadywać 😉

 3. Zbyniek Says:

  Co jest w partii braci jednojajowych że czego się tkną to spieprzą nawet nie umieją dąć w rurę .Zawsze tak zmęczą oglądaczy że na ich widok przełanczają kanał nawet mój sąsiad zagorzały pisduch jest zniesmaczony i mówi panie od kiedy moi przejęli TVPiS to nie da się tam nic oglądać

 4. laudate44 Says:

  Sawo, Benie i Zbyńku – rozumiem wasze obrzydzenie. Ja czerpię wiadomości tylko z Internetu, (brak fonii) poza tym mam poczucie zbawiennego oddalenia. Chętnie zostawiłbym kaczory w spokoju, niech się dmuchają nawzajem. Ale czy oni nas zostawią w spokoju?
  Ot, pytanie z gotową odpowiedzią.
  PS Jeszcze troszkę: przyjdzie czas, że bedę pisał o Vivaldim, o malarzach flamandzkich, zwyczajach muszek owocówek lub o urządzaniu ogrodu. Ech…

  • SAWA Says:

   Nie tylko pisi, lewi i dziennikarzyny na tym tracą – dziś stracił pewien sklepikarz.
   Weszłam do sklepiku, bo na szybie zapraszał do wejścia – oferował pierogi. Już w marzeniach podniebienia poczułam zapach pierogów z serem polanych śmietaną z cynamonem, a moje dłonie cieszyły się, że nie będą musiały zagniatać, wałkować i lepić. I tak rozradowane moje dłonie, podniebienie zastygły w chwili przekroczenia progu sklepiku – uszy zostały zaatakowane głosem z radiowych głośników …….. o aferach, a podsłuchach dziennikarzy, o upadku państwa ……
   I wtedy podniebieniu odechciało się smaku pierogów w śmietanie, a dłonie chciały z powrotem nacisnąć na klamkę, zaś pięty same wykonały obrót.
   I tyle mnie tam widziano. 😉

 5. laudate44 Says:

  Sawo,
  w tej sytuacji Koniecznie musze coś o Vivaldim plus link do You Tube, a w realu na deser kluski z truskawkami i ze śmietaną. 🙂

 6. Dario Says:

  Jaro próbuje robić nową strategię, nowy wizerunek. Podobno ma unikać angażowania się w spory polityczne, nadmiernego okazywania emocji, ma prostym językiem mówić o konkretach i wypowiadać się jedynie na najważniejsze tematy. Aha, i ma mówić wyłącznie o Tusku.
  Już to ostatnie wystarczy, żeby „wielkiemu strategowi” puściły nerwy i by zaczął znowu publicznie wyrzucać swoje żale o tym, jak Tusk odebrał mu największą zabawkę w życiu – Polskę, obserwowaną z fotela premiera. Zmiana wizerunku PiS i szefa tej partii jest jeszcze mniej wiarygodna niż Lato mówiący o mozliwości swej dymisji. Po prostu śmiech na sali.

 7. Zbyniek Says:

  Laudate ponieważ czerpiesz wiadomości z internetu wejdż proszę na portal
  Polityki kliknij na kraj a tam przeczytasz smaczny artykulik pod tytułem Prawnicy jednorękich bandytów polecam wszystkim

 8. Tetryk56 Says:

  Laudate, jak zawsze w formie 😉

  Co do dmuchania w kiszkę, chciałbym wspomnieć okrutne zabawy jakim się czasem niegrzeczni chłopcy za mojej wczesnej młodości zabawiali. Otóż – przy użyciu słomki – dmuchali w kiszkę złowionej żabie, przez co nabierała dziwnie okrągłych kształtów. Potem nieszczęsne zwierzę było sadzane na nasłonecznionym parapecie. Nagrzane słońcem powietrze zwiększało ciśnienie i w najmniej oczekiwanym momencie biedne stworzenie pękało z wielkim hukiem, czyniąc zamieszanie pośród dziewczynek i nauczycielek. Paskudna zabawa!

  Pewnie jestem wredny, ale z nadzieją spoglądam za każdym razem gdy Jaro staje w intensywnym świetle jupiterów…

  • laudate44 Says:

   Tetryku, nie jestm pewien czy odważę sie przeczytać Twój kolejny komentarz. Mógłbyś horrory pisać. Stephen King przy Tobie to… mała żabka!

 9. romskey Says:

  Zdradzę że miałem ochotę napisać wątek mówiący o tym że przy rosnącym poparciu PO na skutek afer, PiS utwierdzi się w przekonaniu że jesteśmy narodem przestępców. W takim wymiarze łatwiej uzasadnić istnienie gatunku jedynych „prawdziwych polaków”. Ale żeby 16% ? To już raczej jakaś mniejszość nieseksualna.

  pozdrawiam

 10. laudate44 Says:

  łatwo zlokalizować elektorat PISU : mieszkańcy biednych rejonów wschodniej Polski, słuchacze Radia MaRyja oraz blogerzy Salonu 24 z rodzinami. Ot i wszystko.
  Szczególnie gratuluję blogerom s24 doborowego towarzystwa.

 11. Parafka Says:

  Laudate,
  ujął mnie fragment dotyczący prawdy, ponieważ myślałam o tym kilka dni temu, właśnie w kontekście Wielkiego Zatroskania Wielkiego Przywódcy. W zasadzie zastanawiam się nad tym, dlaczego on – tak dbający o wizerunek w naszych czasach, w dalszym ciągu posługuje się retoryką sprzed bez mała 25 lat.
  pozdrawiam i gratuluję, świetne obserwacje – jak zawsze.
  Parafka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: