Nadzwyczajna sytuacja, zwyczajne mrzonki

Sytuacja jest nadzwyczajna, jej nadzwyczajność jest gołym okiem dostrzegalna, a temperatura mierzalna – 38,5 stopnia. Moje zasmucenie, moje zdumienie i nadzwyczajny stres wynikły z nominowania nowych peowskich ministrów doprowadziły mnie do tego stanu. Jakiś tam zjazd związkowców moge sobie odpuścić, pogoda fatalna, nauczycielom już wczoraj wręczyłem kwiatki badylem do góry, więc mogę sobie troszkę w łózeczku poleżeć, termofor koi nerwy, małpeczka smutki. Poza tym tu mam spokój, telefony nie dzwonią, nikt się nie szwenda, można spokojnie to i owo przemyśleć.
Jarek podsunął mi ten pomysł z chorobą, on od wczoraj robi bilans i chce wieczorem wpaść z nowymi pomysłami. Ech, pewnie lepiej, że on robi ten bilans, ma mocniejsze zdrowie. No tak, odebrali nam CBA, Mariusz ma tam jeszcze paru zaufanych ludzi, ale nie wiadomo jak długo. Co wyniósł za pazuchą to jego, może jeszcze jakiś pożytek z tego będzie. A gdy sąd pracy przyzna mu odszkodowanie, wyborcy po raz kolejny zobaczą jak Tusk łamie prawo. Przy okazji wyciągniemy jakieś haki na jego urzędników. Na pewno się coś znajdzie. Żeby tylko coś mocnego, nie taką lipę jak ostatnio przy hazardzie i stoczni.
Rydzyk, po podpisaniu Traktatu już nie jest ten sam. Nawet telegramu z życzeniami powrotu do zdrowia nie przysłał, modlitwy na antenie radia nie zmówił. Czyżby już nas przekreślił? Za prędko, ojczulku, za prędko. Jeszcze się trzymamy. Mamy NBP, IPN jak zwykle pracuje dla nas, chociaż teraz polują na jakieś wróble, bo jastrzębie dawno odstrzelone. Nadal mamy media. Najważniejsze gazety nam sprzyjają. Inne powtarzają po nich, nawet nie wiedząc o tym, też działają na naszą korzyść. Dobrze to Jarek z Bronkiem i Staszkiem wykombinowali. Metoda okazuje się skuteczna. Przeciwnika należy atakowac nieustannie z kilku stron, nie dając mu czasu na złapanie oddechu, a kłamstwo wielokrotnie powtórzone… oj chyba się zagalopowałem, jeszcze mi gorączka podskoczy.
Marie mówi, żebym nie myślał o utraconych przyczółkach, ale jak tu nie myśleć, kiedy to wszystko wyraźnie się kurczy. Nie po to z bratem wprowadzaliśmy w Polsce 4 RP opartą na naszych własnych zasadach, żebyśmy teraz w imię jakichś tam reguł prawnych mieli go bez walki oddać. Cała nadzieja w telewizji, że skutecznie zagłuszy pro-rządową propagandę, a nas wreszcie zacznie przedstawiać we właściwym świetle. Ciągle zapominam, że teraz po swojej stronie mamy już trzy telewizje. Toruńska, (chyba Tadeusz tak całkiem się od nas nie odetnie, bo na kim on się oprze?) Państwowa odzyskana niedawno przy pomocy tych kundelków, którym się wydaje, że będą mieć coś do powiedzenia. Naiwniaki. Wykończymy ich trzecią naszą telewizją.
Na razie, trzeba przyznać, TVN zachowuje się przyzwoicie, wali w rząd Tuska jak w bęben. A niech tylko zacznie nas znowu atakować, to Jarek zaprosi prezesa na dywanik i przypomni, że II raport o tajnych współpracownikach WSI nadal cierpliwie czeka na publikację. Raz zadziałało, powinno działać dalej.
Swoją drogą mogliby w tych telewizjach wykazywać więcej inicjatywy w obalaniu rządu Tuska. Sami nie dajemy już rady. Jarek co drugi dzień zwołuje konferencję, ogłasza rzeczy rewelacyjne i nic. Jak grochem o ścianę. Tyle wysiłków i nic. Rząd nadal trwa, uporczywy jak gorączka i kaszel. Sondaże nie za ciekawe. Nawet Irasiad jest zdenerwowany. Jeszcze ten Tusk przysyła nowych ministrów, żeby im w pałacu wręczać nominacje. Wręczać zamiast odwoływać! Szlag człowieka może trafić!
Ech, jeszcze z godzinkę poleżę pod kołdrą, potem zawołam Olka, powiem mu z czym ma iść do „Wiadomości” i do „24 godziny”. Szczygło ostatnio spokorniał, ani mu w głowie takie wybryki jakich dopuścił się Kownacki. Chce się chłopisko zrehabilitować za wpadkę dotycząca terminu podpisania Traktatu i aż przebiera nogami, żeby znowu przypiec Platformie Trybunałem Stanu albo obwinić rząd za śmierć geologa w Pakistanie. Szczygło to jest gość ! Co mu się szepnie, chwyta w mig i wykonuje bez szemrania. Nachwalić się go nie mogę. Gdyby koty pozwalały się wyprowadzać na spacer, to nikt inny, tylko on wychodziłby z Alikiem na trawnik asystować mu przy wypróżnieniu.

Reklamy

Tagi: , ,

Komentarzy 6 to “Nadzwyczajna sytuacja, zwyczajne mrzonki”

 1. SAWA Says:

  Jasna cholera, „dyspepsja” bezustanna mnie dopadła (jak wtedy po wyborach w 2007. Tylko niech mi tam nikt nie piśnie na zewnątrz, bo znów będą się śmiać i stanę się przykrywką dla platformianych afer. Grypę trzeba ogłosić i po kłopocie.
  Ale jak można być zdrowym i spokojnym, gdy Jarek obiecywał że Kamińskiego Tusk w krótkich portkach nie ruszy, bo mu się portki roztrzęsą. I co? I teraz nie wiadomo co tamte gnojki pokopiowały i przekażą Donkowi. Kamyk to jednak naiwny jest jak dziecko, on zapewnia, że wszystko popalili, a co trzeba pokopiowali i mi oddali, ale …. ojej co będzie jak inne sprawy wyciekną 😦
  A jak oni wyciągną tę Gruzję? Przecież nasz KRET donosił, że ci … no z tej drugiej tajnej coś tam mają, a my jeszcze nie przejęliśmy do końca tamtych, bo się stawiają naszym „argumentom” – cholera, gdyby Ziobro był na swoim miejscu, to wszystko byłoby cacy ……… No i te Gniadki coś się za słabo angażują, Kamiński wprawdzie coś na nich ma, ale czy już teraz tego użyć, czy poczekać na końcowkę. No, ale słupki miały mi już tak wysoko skoczyć, a jeszcze spadły – ……….. gdzieeee moja następna małpeczka?

  Ps. nie mam takiego pióra jak Gospodarz, ale zainspirowałeś mnie do innej wersji i nie mogłam sobie odmówić;)

 2. Zbyniek Says:

  Wczoraj przeczytane na Onet .pl: Fakty : Załamanie pogody kto jest winny skutkom? I jak od tygodnia sobie pomyślałem że teraz pojawi się Rymanowski w okienku TVN24 i wyjaśni co mniej kumatym Polakom a mianowicie :Prosze państwa winę za anomalia pogodowe i ich skutki ponosi platforma z swoim przywódcą premierem Tuskiem ponieważ wywalił najznamienitszego Polak niejakiego Mario Kamińskiego i na dodatek Kurski powiedział że miał dziadka w Wermachcie .
  A jak państwu wiadomo Bóg naszego tatusia Rydzyka który nie lubi czarownic za takie ekscesy jakich dopuścił się zdaniem najwierniejszego sługi tatusia z Torunia niejakiego Jarosława K. każe takich jak wyżej wymieniony premier anomaliami pogodowymi.
  Które godzą w społeczeństwo obniżające słupki sondażowe platformy i jego przywódcy

  • laudate44 Says:

   A ja zerknąłem, co ma do powiedzenia p. Staniszkis.
   Takiej hipokryzji dawno u niej nie słyszałem. Zazdrosci Migalskiemu kariery, że tak stronniczo ocenia Platformę i rząd? I jaki z Kamińskiego „państwowiec” – gołym okiem widać, że fanatyk podporządkowany Jarowi. Staniszkis przygania rządowi, że prowadząc wojnę z pisem szkodzi Polsce? A co ma rząd robić, pozwalać agentom na swobodne hulanki i nakłanianie ludzi do przestępstw? Dla pokazania swojej szlachetności i elitarności ma dać się zjeść pisiakom? Wtedy byłoby dla Polski lepiej? Oj, coś pani ma nas za naiwniaków. Pani Staniszkis studiowała z Jarem w Białymstoku, może ma sentyment do niego, albo on na nią haka? Taka ślepota, jaką zaprezentowała w tvn24, nie bierze się z niczego.
   http://www.tvn24.pl/-1,1624177,0,1,staniszkis-po-mizerna–pis-tez,wiadomosc.html

  • Krasnov Says:

   Ależ, nieoceniony poseł, ten co to codziennie łamie przepisy drogowe i co na niego od roku ktoś zbiera haki, dowiódł, kto odpowiada za „cofkę” i powódź. Rząd Tuska! Bo nie zmeliorowali Bałtyku!

 3. Abulafia Says:

  A wyobrażacie sobie powrót Cezara ze szpitala?
  Dwór na kolanach wita wodza niesionego w lektyce, girlandy kwiecia zgarniętego z połowy warszawskich kwiaciarni ułożone w łuk triumfalny, Alik salutuje ogonem…atmosfera lukullusowskiej pompy i serwilizmu. Któryś z centurionów popuszcza z wrażenia w rajtuzy, co wywąchawszy wódz natychmiast mianuje go ministrem w kancelarii za wiernopoddańczą postawę. Paru pretorianów utkwiło maślane oczy w wodzu, tak, iż ten pomyślał; Oto najwierniejsi z wiernych-a oni tylko sraczkę mieli po namiastce kawioru czyli kaszance. Tylko przywódca pretorianów Cardeulis nie traci głowy
  -Podać środki wzmacniające-komenderuje niczym pod Nangar Khel.
  -Z lodem?-pyta ex westalka.
  -Bez loda idiotko. Chcesz zgasić nasze słonko sabotażystko?
  Pośród lictores najważniejszy rangą wychodzi na czoło witać wodza w domu. Zaczyna mowę z głowy-czyli z niczego-przekonany, że nauczył się na pamięć panegiryku zaczynającego się od słów; Ojcze nasz, obrońco ojczyzny…
  -Ojcze nasz, któryś jest w niebie-rozpoczął. Zreflektowawszy się wystraszony prostuje;
  -Przepraszam panie prezydencie, w pacierz popadłem.
  -Nie szkodzi Stanisławie Władysławowiczu. Mówcie dalej. Może ktoś od Ojca Dyrektora nagrywa.
  Zacukał się jednak lektor na dobre i zamilkł, jak przy pytaniu o szwarcowanie rakiet dla gruzińskiego triumwira.
  Niezręczną sytuację pogarszają niebiosa śniegiem. To wymodlony przez posłów deszcz na inną okoliczność, materializuje się zimowo, spóźniony jak parafowanie Traktatu Lizbońskiego.
  Piorunuje wzrokiem dwór cezar.
  -Nie nasza wina-usprawiedliwiają się na wyścigi dworacy-To sprawka kamaryli z Tusculum.
  Zmniejsza ilość znaków zapytania i wykrzykników wodzu.
  Uroczystość powitalną w pogrzebową zamienia przepychający się do lektyki stary wiarus Conus Peronus, który nie raz ratował dobre imię wodza własną gębą lub odwrotna stroną medalu-trudno określić jednoznacznie, tak podobne. Resztkami tchu w niezróżnicowalnym anatomicznie organie grzmi;
  -Panie! Pucz spełz na niczem.
  Przyjąwszy do wiadomości tę hiobową wieść cezar mityguje Conusa.
  -Nie filozofuj łyku, tylko mów po kolei.
  I rzucił dla żartu;
  -Włoszczowskiej.
  -Brutus, Panie, zdjęty z urzędu, Antonius Politius rozbrojony, a brat…ach brat, Panie, odszedł. Od zmysłów.
  -Co z resztą?-dopytuje wódz.
  -Zapłatę przyjęli, robotę spieprzyli, reszty nie wydali.
  -A co z naszymi wiernymi legionami?
  -Prasa wyciska żółć i jad, w TV przyspawują się do stołków, a wojsko reorganizuje-recytuje resztką tchu czy bździn.
  -Podać mi walizkę z guzikami-rozkazuje wódz.
  I tu się obudził, by na jawie uświadomić sobie, że Patriotów jeszcze nie mamy. Nie ma nawet obiecanych makiet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: