Ceremonidło

Od paru dni media zapowiadają kolejną żenująca szopkę w wydaniu pisowskiego prezydenta.
W samo południe cała Europa zwróci się ku Polsce. Po długim oczekiwaniu prezydent Lech Kaczyński złoży podpis pod Traktatem Lizbońskim. Uroczystość ma się odbyć z pompą. Swoją obecność zapowiedzieli…
Największe stacje telewizyjne i goście z Europy. Wszyscy będą świadkami…(tvn24)

Na razie nie trafilem na żaden komentarz nazywający rzecz po imieniu. A przecież wszyscy będą świadkami kolejnego blamażu. Oto zakompleksiony przywódca kraju, który dopiero wydostał się spod sowieckiego buta usiłuje pokazać światu, że robi łaskę Starej Europie i podpisuje coś, co miał obowiązek podpisać kilkanaście miesięcy temu. Obserwatorzy w Europie nie zatracili jeszcze poczucia proporcji. Pamiętają, kto kilka lat temu zabiegał o przyjęcie do grona elitarnych krajów.
Przypuszczam, że w zaproszeniu Baroso i innych oficjeli krył się szantaż: „jeśli nie pozwolicie mi zrobić tej CEREMONII, to ja łatwo mogę się obrazić i nie podpisać”.
Więc Baroso z Buzkiem i Tuskiem usiedli i uzgodnili: ech, pozwólmy mu jeszcze raz poudawać, że jest kimś ważnym. Udawajmy, wszak jesteśmy dyplomatami, że nie widzimy jaka nędza wyłazi z jego fochów i demonstracji. Niech żoliborski książe Farquad (ze Szreka) nacieszy się obecnością kamer, światełek i świecidełek. Niech nawet każe bić w dzwon Zygmunta, wypuści sto baloników w kształcie kaczuszek i tańczy z „Arką Noego”, niechże w nagrodę za złożony podpis sam sobie order przypnie do marynarki i ucałuje sam siebie dwa razy w lustrze. Byleby już na litość boską to traktatowe zatwardzenie się skończyło, bo ważniejsze sprawy czekają.
A w niedzielę niech sobie jedzie Watykanu, wyspowiadać się z grzechu.
PS. Jak pamiętacie z filmu z Himilsbachem, monidło to rodzaj portretu ślubnego. Im bardziej malarz starał się z plebejskich twarzy wyciągnąć dostojeństwo i urodę, tym większa wychodziła karykatura. Miłego weekendu!

Reklamy

Tagi: , , , ,

Komentarzy 5 to “Ceremonidło”

 1. Abulafia Says:

  Ktoś słusznie zauważył, że zwlekanie prezydenta z parafką pod Traktatem działa na korzyść gawrona. Z wielu powodów;
  -utrzymuje geriatrycznych hufców i przeciwników Traktatu po swojej stronie barykady,
  -unikniecie spostponowania-a nawet klątwy-szamana z Torunia’
  -narcyzm, megalomania, fochy…a nade wszystko
  -uszczknięcie Tuskowi (z rządem) konstytucyjnych kompetencji w prowadzeniu polityki zagranicznej-czego dowodem powracający wciąż szantaż ustawą kompetencyjna.
  Pozostawienie Traktatu w zawieszeniu daje półgłówce państwa większe pole manewru. Zawsze bowiem może pod pretekstem konstruktywnego przedyskutowania Traktatu załapać się na wystawne przyjęcie przywódców Europy lub ustawić z jej elitami do zdjęcia. Wczłapać na salony, by leczyć zakompleksione ego. Wówczas prezio wie, co w trawie piszczy, a on ma ułudę władzy. Arlekinowa marionetka.
  Już raz Tusk nie dał mu się przelecieć. Wielokrotnie mógł osobiście zademonstrować antyrosyjskie i antyniemieckie fobie. Pokosztować win gruzińskich, a nawet ucałować mankiet dorównującego mu intelektualnie komiwojażera śmierci zza wielkiej wody. Dzięki kunktatorstwu.
  Zbiesił się czy blekotu zażył, że zarzyna kurę znoszącą mu złote jaja?

 2. Benfranklin Says:

  Blamaż już był, podobno nie było go jeszcze na sali gdy wszedł Barroso, a przywitanie takich gości należy do gospodarza impry. W dyplomacji to duży afront. A w ogóle to po prostu gość się wydurnia do reszty. Po takiej aferze z brakiem podpisu powinien to zwyczajnie po cichutku podpisać i tyle. No, ale nie oczekujmy cudów od lokatora Pałacu Namiestnikowskiego. Pozdrawiam.

 3. SAWA Says:

  E tam, zastanawialiśmy się, czy braciszek pozwoli mu to podpisać. Okazuje się, że z tym podpisem, to dalej cyrk, bo oto RZEPA donosi „Z inicjatywy PiS, grupa posłów skieruje Traktat Lizboński do Trybunału Konstytucyjnego. Pod wnioskiem jest już 60 podpisów. ”
  Braciszek pewnie tym podlizuje się grzybom, ale chyba tylko naiwni sądzą, że jakiś członek PiS niemający nazwiska Kaczyński ma jakąś inicjatywę.
  Chyba czas na użycie dwóch kaftanów z długimi rękawami.

 4. laudate44 Says:

  A Radwańska w finale! O tym się będzie (się powinno!) pisać/mówić w mediach. Nareszcie coś pozytywnego i lekkiego.

 5. Zbyniek Says:

  A jak PiSrezydent teraz po ponad 500 dniach od ratyfikacji przez sejm chwali Unię gotowy z nią spółkować w celu osiągnięcia orgazmu.
  Mnie staremu nie dziwota jak mu Rydzyk obrzydził kobitkę nazywając ją czarownicą to chłop zwrocił swą miłość do Unii wszak to też kobitka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: