Nazywam się Scenariusz. Czarny Scenariusz.

Już było tak cicho i spokojnie w tej polityce, już przysypialiśmy czytając kolejne wynurzenia o partyjnych podchodach i intrygach. Wszechobecna bzdura sejmowa i medialna zniechęcała do zajmowania się tym bagnem. Można się było spokojnie zajmować ogródkiem, jeździć na wycieczki i oglądać delfiny w Morzu Celtyckim. A tu nagle bum! Specjalista od szytych grubymi nićmi intryg, tropiciel afer wymyślonych wcześniej w zaciszu gabinetu wśród pomrukiwania kota Alika, tenże Bond o umęczonym obliczu wraz z agentem Tomkiem (czy oni wszyscy noszą tam jeden pseudonim?) znowu spreparował socjotechniczny fajerwerk. No i jest afera, jest wszystko to na czym PIS się zna: oszczerstwa, rzcanie oskarżeń bez pokrycia, umoralnianie i bezczelne domaganie się dymisji wszystkich rządzących. Jakże nie nazwać ich watahą? Jeden oskarża, drugi insynuuje, trzeci robi zamieszanie medialne a czwarty już zaciera rączki, bo czeka aż zwolni się miejsce u władzy. Hydra, której powinno się dawno łeb ukręcić znowu łeb podniosła. Swoi ludzie w TVP, Lepper i Giertych jako goście w studiach telewizyjnych, Kamiński pokazujący zajączka pisowyznawcom. Ożywienie nawiedzonych blogerów z s24.
Zagotowało się i przez chwilę już widziałem, jaki pisze się Czarny Scenariusz, bo przecież kacze syny nadal są łakome władzy i właśnie po to zostawili przyczółki (IPN, CBA, TVP, NBP, rózne Instytuty i Muzea..) w rękach wiernych sobie i de facto nieusuwalnych ludzi , żeby z nich nadal robić użytek. To bardzo sprytne zagranie i gdyby kacza siła niedajbóg wróciła nawet na jakiś czas, przejęłaby kolejne poważne instutucje, aby czerpać z tego polityczne zyski – wtedy trudno sobie wyobrazić kształt polskiej demokracji. Pisowcy umocowani w większości instytucji rządowych, sądownictwie i mediach, ze swoją ignorancją ekonomiczną, zachłannością na „rząd dusz” i znanym już brakiem poszanowania standardów europejskich długo nie wypuściliby Polski z zaścianka pełnego ksenofobii, szpiegowania i podejrzliwości. Izolowanie kraju dla lepszej jego kontroli – to był, jest i będzie priorytet braci K. Oczywista oczywistość tak forma rządów i stagnacji społeczno-gospodarczej podobałoby się Rydzowi i Putinowi. Obywatelom mniej, choć wielu jeszcze o tym nie wie lub nie chce pamiętać jak niedawno było.
Taki scenariusz brrr… jest niestety całkiem realny. Podziwiam krótkowzroczność tych komentatorów, którzy upajają się wyciaganiem potknięć i gaf bohaterom obecnej afery (zarzutu przestępstwa nie postawiono nikomu oprócz Kamińskiego) bez cienia refleksji, co będzie gdy temu rządowi kark się skutecznie przetrąci. Albo gdy Tusk jak Drzewiecki nie wytrzyma presji piso-mediów, poda się do dymisji i na przykład przyjedzie tutaj oglądać delfiny. Jest wolnym człowiekiem, ma prawo. Co wtedy przemądrzali dziennikarze i wszystkowiedzący blogerzy wróżący z fusów. Rozumiem, nie możecie powstrzymać się od ujadania, bo takie są prawa watahy, która poczuła krew ofiary. Ale pytam poważnie: naprawdę tęsknicie za 4 rp?

Reklamy

Tagi: , , ,

Komentarzy 6 to “Nazywam się Scenariusz. Czarny Scenariusz.”

 1. SAWA Says:

  Myślę Laudate, że oni na prawdę za tym tęsknią. Sam na wstępie napisałeś, że było już nuuuudno. A od „nienudy” zależy ich kasa. Nigdy nie mieli tak łatwej roboty jak za czasów 4rp. Tylko czy to nie pachnie aferą lobbingową – może by tak jakaś komisyjka śledcza 😉
  Nie Laudate, ich marzenia się nie spełnią – cieszą się małym tąpnięciem słupków – toż większe mieli po kropkach czerwonych i niebieskich, a potem musieli gryźć paluchy i na tydzień schować się w swym bólu po raju utraconym.
  Polityczne zwierzęta chyba wolą tę, tu trzeba przyznać, że mającą znamiona hazardu grę, jaką jest polityka. Dlatego nie obawiam się, że zapragną oglądać delfiny.

 2. Benfranklin Says:

  Dla mnie odpowiedź jest oczywiście oczywista. Oni za tym tęsknią, bo z tego żyją to raz, bo inaczej żyć i funkcjonować nie potrafią to dwa. Mam nadzieję, że Sawa ma rację i że ich zboczone sny o powrocie IV R.P się nie ziszczą.

 3. lessx Says:

  … sztyletnik IV RP
  Kiedy Kamiński zaczął być wymieniany jako pewny kandydat na szefa CBA, dziennikarze od razu zwrócili uwagę na jego fascynację konspiracją i wszelkiego typu tajnymi służbami. Przytaczali choćby wspomnienia jego przyjaciół z młodzieńczych lat działalności w nielegalnym wówczas NZS, wedle których Mariusz kreował się na „typ łącznika z AK”: „przemykał po korytarzach, ciągle się z kimś naradzał, rozdawał tajne zadania”. Miał też rozczytywać się w opracowaniach na temat formacji w rodzaju organizacji bojowej PPS. Znamienny był również wybór tematu pracy magisterskiej – Kamiński zainteresował się dziejami tzw. sztyletników.

  Że sprawy potoczą się tak jak widzimy, wiadomo było od momentu zadecydowania o pozostawieniu Kaminskiego na czele policji politycznej pis. Było kwestią czasu, uderzenie. Dwa lata to dużo na perfekcyjny atak, pułapkę i na demonstrację tz patriotyzmu. Ten człowiek urodził się by walczyć, śledzić , podsłuchiwać, oskarżać, manipulować. To jego życie, jego powołanie.
  W aferze hazardowej, niestety, mając posłów-aferzystów podanych na tacy, nie doprowadził do finału, do „złapania za rękę”. Cel jest o wiele większy .Celem jest Tusk, obalenie Rządu i triumfalny powrót kaczyzmu i tz IVRP.

  Sztyletnik jest drapieżnym pająkiem żyjącym na Voya Nui. Często urasta do rangi szkodników. Jad aplikuje poprzez długie, ostre nogi, aby nie zbliżać się do przeciwnika. Gdy grupa liczy zbyt dużo osobników, zwłaszcza samców, stają się bardzo agresywne.

  Jak taki szkodnik mógł zaleźć się w Polsce, wyspa to naturalne jego miejsce.

 4. laudate44 Says:

  dzieki wszystkim za komentarze!
  Lessx trafiłes w sedno!
  Czytałem , co powiedział K. gdy dowiedział się o wszczęciu procedury jego dymisji. O, laboga! Co za ton, co za teatr! I jaka pewność, ze ciemny lud to kupi!
  Nie od dziś zastanowiałem się nad typem osobowości tego ponurego faceta. I nad pokładami fanatycznej wiary w „jedynie słuszną sprawę polską” jakie w nim zalegają. Że trzymanie takiego pokręconego osobnika na ważnym państwowym stanowisku jest głupotą wiedzą nawet 12 letnie dziewczynki. Ktoś komu życie prywatne kręci się wokół ingiwilacji i patriotycznych spisków nie powinien zajmować się zawodowo niczym, co mogłoby ucierpieć przez jego prywatne obsesje. Megalomańskie przeswiadczenie, że on – jedyny sprawiedliwy i oddany Ojczyźnie w morzu pospolitego cwaniactwa i przekretów – to nie tylko śmiesznostka, to rodzaj choroby.

 5. Zbyniek Says:

  Kochani przyjaciele z Naszego wasz Zbyniek czytając fora portali dochodzi do wniosku że jesteście tak jak on jednymi z nielicznych mohikan.
  Po przeczytaniu licznych wypowiedzi durnego polactwa jak by powiedział Ziemkiewicz doszedłem do wniosku że polactwu znudzonemu spokojem rządów Tuska przydała by się pałna kadencja jednojajowych.
  Przydały by się kopy zadane polactwu kaczymi płetwami nam ludzią z inwencją kaczki mogą co najmniej do tyłka nadmuchać.
  A to że szykują się jakieś zmiany wyczuli przydupasy z TVN już żeby na ich portalu tak jak kiedyś swobodnie podyskutować trzeba zapomnieć teraz trzeba się logować.
  Głupcy nie wiedzą że gdyby Tusk w końcu dał se spokój wszak jest tylko człowiekiem pierwsze co by zrobili jednojajowcy zamknęli by Walterów Ziobrze wystarczą ludzie paragrafy się znajdą

 6. SAWA Says:

  Tak Zbyniu, masz rację. Ale te 2 lata chwacit.
  Takich tchórzy to nic nie nauczy – jakby od Jara dostali po karku, to i tak Waltero-Miecugowy powiedzieliby, że to wina …. Tuska, bo nie zapobiegł temu ich nieszczęściu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: