Sondaże, scenariusze i alternatywy

Znam zasadę „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Powtarzając zabawne powiedzonka Irlandczyków nie mogę nie zauważyć polskich całkiem niezłych kabareciarzy. Do plejady specjalistów od rozśmieszania takich jak Daniec, Górski, Poniedzielski czy Bałtroczyk dołączył po raz kolejny Jaro Kaczyński, który już bez Leppera i Giertycha wybiera się po władzę. Powiedział, że nie trzeba nikogo przekonywać, że obecny rząd jest słaby bo to widać, ale że jest alternatywa i ta alternatywą jest on wraz z piso-wyznawcami. Brakuje jeszcze Gospodarza Domu tow. Anioła, żeby to była Alternatywa pełną gębą.
Zostawmy figlarzy, niech sobie nieszkodliwie dokazują. Zwróciłem uwagę na wyniki sondaży mówiących o malejącym poparciu dla PO oraz dużym oczekiwaniu ankietowanych na dymisję p. Drzewieckiego. Jak to często bywa, taki sondaż jest ułomny, bo nie pokazuje co skłania respondentów do takiej odpowiedzi. A gdyby mnie (albo Pana Daniela Passenta) ktoś zapytał, czy jestem za dymisją Drzewieckiego – odparłbym że tak, ale, (bardzo wielkie ALE !)pod warunkiem że równocześnie premier żalazną miotłą wymiecie Kamińskiego z CBA. Przxypuszczam, że wielu respondentów taką właśnie zależność rozważało udzielając krótkiej odpowiedzi. Co więcej, wielu znając demagogiczne zdolności Kaczyńskiego i jego watahy oraz właściwy pisowcom brak skrupułów we wciskaniu ludziom ciemnoty o aferach, świadomie wskazuje premierowi drogę do wyjścia z impasu. Co wcale nie musi znaczyć braku poparcia dla PO. Wręcz przeciwnie: obywatele (respondenci) nie są ciemną masą: wiedzą, że gdy Premier nie pożegna Drzewieckiego, nie zrobi porządku z CBA odcinając tę instytucję od pisowskiego zaplecza – to rzeczywiście Polacy skazani będą na alternatywę o jakiej bajdurzył kabareciarz z Żoliborza.
PS. Zgodnie z oczekiwaniem Drzewiecki podał się do dymisji. Ma chłop jaja! Teraz pora na posunięcie Kamińskiego i spokój.

Reklamy

Tagi: , ,

Komentarzy 8 to “Sondaże, scenariusze i alternatywy”

 1. Zbyniek Says:

  Zostawmy figlarzy niech sobie nieszkodliwie dokazują. Z tą nieskodliwością to bym się z autorem nie zgodził .
  Właśnie druga osoba poniosła śmierć od figli tych figlarzy.
  Mirosławowi Drzewieckiemu z pośrednictwem bloga Laudate 44 składam szczere kondolencje

 2. laudate44 Says:

  Domyślam się, że masz na myśli śmierć matki p. Drzewieckiego, która nastapiła akurat, gdy on składał publicznie dymisję.
  Byłbym ostrożny w łączeniu tych faktów, ale jesli opinia publiczna w PL zechce widzieć ścisły związek tych smutnych wydarzeń i obciążyć CBA, nie będę się dziwił ani protestował. Ukłony

 3. Zbyniek Says:

  Niewiem której matce a na dodatek chorej nie odmówiło by serce posłuszeństwa gdy dziecko jest zaszczuwane

 4. romskey Says:

  Jest to ewentualność której nie sposób wykluczyć.

 5. SAWA Says:

  Witaj Laudate, podzielam twój optymizm.
  To jeszcze na dobre wyjdzie, a kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada.
  Szkoda jednak, że musi to być z ofiarą całkiem niewinnych ludzi, bo zacytuję Zbyńka – „Nie wiem której matce a na dodatek chorej nie odmówiło by serce posłuszeństwa gdy dziecko jest zaszczuwane”. Nawet jeśli starsza pani była chora i wiekowa, to takie elementy nie dodają sił witalnych.
  Hieny dziennikarskie też widzę zmieniają front i już nie jadą po nim jak po łysej kobyle. Bo zaraz po dymisji szydzili z jego słów o suwerennej decyzji i o rodzinie.

 6. SAWA Says:

  Spodziewałam się, że to będzie dziś, ale trudno przyjdzie poczekać do jutra. I wcale mnie to nie smuci. Bo co też z tego złego, gdy:
  1. W sumie jak poleci Czuma, to nawet niezły pretekst dla naprawy tej niefortunnej wpadki premiera z powołaniem go.
  2. Schetyna? Mnie tam aż tak bardzo nie żal – jego przeszłość chyba jest najbardziej dwuznaczna. A jak się sprawa skończy dobrze, to OK, jednak Kamińskie mogą właśnie na niego mieć najwięcej w zanadrzu – dobry polityk to taki, co potrafi wyprzedzać fakty. Cóż to będzie za bombeczka, gdy wyjawią szwindelki wcześniej zdymisjonowanego polityka?
  3. Dymisja (lub zawieszenie) Kamińskiego jest raczej pewne.

  Więc summa summarum 3:0 dla Tuska.
  A Jaro myślał, że dla niego.

  Ps. Jakoś tylko Drzewieckiego mi żal.

 7. laudate44 Says:

  A mnie żal Naszego portalu, bo gorąco się zrobiło i byłoby o czym podyskutować.
  Już było tak cicho i spokojnie w tej polityce, już przysypialiśmy czytając kolejne wynurzenia o partyjnych żałosnych intrygach. Wszechobecna… ech właściwie zrobię z tego nowy wpis, bo mnie zainspirowałaś Sawo. Pozdrawiam.

 8. deratyzator Says:

  Nie ma co zalowac portalu takiego czy innego. Portale przychodza i ddchodza. A dyskutowac mozna wszedzie (n.p. tu). Wazne aby bylo z kim.
  Pzdr.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: